Treneri

1945. Franjo Glazer
1946/51. Ilješ Špic (šampion Jugoslavije 1946/47 i 1948/49, i osvajač Kupa Jugoslavije 1947)
1952. Toni Pogačnik
1952/53. Toni Pogačnik, pa Ilješ Špic.
1953/54. Milovan Ćirić.
1954/55. Ilješ Špic.
1955/56. Aleksandar Tomašević.
1956/57. Kiril Simonovski (do januara 1957) i Florijan Matekalo (od januara 1957) osvajač Kupa Jugoslavije 1957.
1957/58. Geza Kaločaj.
1958/59. Ilješ Špic.
1959/60. Ilješ Špic.
1960/61. Stjepan Bobek (šampion Jugoslavije)
1961/62. Stjepan Bobek (šampion Jugoslavije)
1962/63. Stjepan Bobek i Kiril Simonovski (pred kraj prvenstva šampion Jugoslavije)
1963/64 Marko Valok (od jeseni 1963 do februara 1964) i Florijan Matekalo (od februara 1964 do 1.avgusta 1964)
1964/65. Aleksandar Atanacković (do decembra 1964) i Marko Valok (od marta 1965) – šampion Jugoslavije.
1965/67. Abdulah Gegić (vicešampion Evrope)
1967/69. Stevan Vilotić (od jula do jeseni 1967) i Stjepan Bobek (od jeseni 1967 do jeseni 1969)
1969/70. Stevan Vilotić (od jesenjeg dela do 30 novembra) i Kiril Simonovski (od novembra 1969 do juna 1970)
1970/71. Gojko Zec (od 2 jula 1970 do 24 decembra 1971)
1971/73. Velibor Vasović (od 24 decembra 1971 do 29 novembra 1973)
1973/74. Mirko Damjanović (od 29 novembra)
1974/76. Tomislav Kaloperović (od 17 novembra 1974 do 15 oktobra 1976) šampion Jugoslavije 1975/76.
1976. Jovan Miladinović (od 16 oktobra do 31 decembra)
1977/78. Ante Mladinić (od 12 januara 1977 do 31 decembra 1978) šampion Jugoslavije 1977/78 i osvajač Srednjoevropskog kupa.
1979. Florijan Matekalo (od 1.januara do 14 aprila)
1979. Jovan Miladinović prvi trener i Milutin Šoškić, trener prvog tima (od 15. aprila do 1 jula 1979.)
1979/80. Josip Duvančić, prvi trener i Branko Rašović, pomoćni trener (od 1 jula 1979 do 30 juna 1980)
1980. Tomislav Kaloperović, trener prvog tima i Milutin Šoškić i Branko Rašović, pomoćnici (od 1 jula 1980 do 1 jula 1982)
1982. Miloš Milutinović, trener prvog tima i Nenad Bjeković i Milutin Šoškić, pomoćnici (od 1 jula 1982 do 19 avgusta 1984) šampion Jugoslavije 1982/83.
1984. Nenad Bjeković, trener prvog tima, Milutin Šoškić, pomoćnik, Momčilo Vukotić, tehnički rukovodilac (od 19 avgusta 1984 30 juna 1987) – šampion Jugoslavije 1985/86 i 1986/87.
1987. Fahrudin Jusufi, trener prvog tima, Baja Marić, saradnik, Momčilo Vukotić, tehnički rukovodilac od 1 jula 1987 do 12 septembra 1988)
1988. Momčilo Vukotić, trener prvog tima, pomoćnik Milutin Šoškić (od 12 septembra 1988 do 27 septembra 1989) i Ivan Golac (od 1 januara 1989 osvojač Kupa Jugoslavije 1989.)
1989. Ivan Golac, terener prvog tima, Milutin Šoškić, pomoćnik (od 27 septembra 1989 do 26 aprila 1990)
1990. Nenad Bjeković, (od 29. aprila do 1. jula)
1990. Miloš Milutinović, (trener prvog tima), Milutin Šoškić i Blagoje Paunović, pomoćnici (od 1. jula 1990. do 1. jula 1991.)
1991. Ivan Osim, trener prvog tima, Blagoje Paunović i Branko Rašović, pomoćnici (od 1. jula 1991. do 3. jula 1992.) – osvajači Kupa Jugoslavije 1992.
1992/99. Ljubiša Tumbaković, trener prvog tima, Blagoje Paunović, pomoćnik (od 3. jula 1992. do jula 1994.), Miloš Radaković pomoćnik (od jula 1994), šampion Jugoslavije 1992/93 sa rekordom 36 31 3 2 103-20(+83) 65, “Dupla kruna” (osvajač Kupa i šampionata 1993/94), 1995/96 šampion Jugoslavije, 1996/97 šampion Jugoslavije, 1997/98 osvajač Kupa Jugoslavije,  šampion Jugoslavije 1998/99.
1999/2000 Miodrag Ješić
2000/2002 Ljubiša Tumbaković- osvajač Kupa 2000/01, šampion SCG za 2001/02, 2002/03.
2002/03. Lothar Matthäus – [ampion SCG za 2003, učesnik UEFA Lige šampiona u sezoni 2003/04
2004/05 Vladimir Vermezović – Šampion SCG za 2004/05, učesnik lige Kupa UEFA u sezoni 2004/05
2005/06 Jürgen Röber
2006/07 Miodrag Ješić
2007 Miroslav Djukić (od januara do decembra 2007)
2007/09  Slaviša Jokanović (od 25.12.2007.- 5.9.2009.). Šampion i osvajač Lav   Kupa Srbije za 2007/08 i 2008/09, učesnik lige UEFA u sezoni 2008/09 i Lige Evrope u sezoni 2009/10.
2009/2010   Goran Stevanović (5.9.2009-16.4.2010)
2010/2012  Aleksandar Stanojević (Od 16.4.2010 – 13.01.2012 ) Šampion Srbije za 2009/10 i 2010/11. Osvojen Kup Srbije u sezoni 2010/11 Učešće u UEFA Ligi šampiona u sezoni 2009/10 (grupna faza)
 2012.       Avram Grant (od 13.01.2012 – 20.5.2012)
 2012.        Vladimir Vermezović (od 21.5.2012 – 29.4.2013)
 2013.        Vuk Rašović (od 29.4.2013 – 16.12.2013)
 2013/2015.        Marko Nikolić (od 16.12.2013 – 25.3.2015)
 2015.   milinkovic_100x140     Zoran Milinković (od 25.3.2015 – 15.10.2015)
 2015.   drulovic_100x140    Ljubinko Drulović (od 16.10.2015 – 25.12.2015)
 2015.     tomic_100_140 Ivan Tomić (od 25.12.2015 – 1.8.2016)
 2016.   marko_5   Marko Nikolić (od 4.8.2016 – 31.5.2017)
 2017.      djukic_miroslav_100x140Miroslav Đukić (od 5.6.2017)

Partizan.rs je vlasnik autorskih prava na sve sopstvene sadržaje (tekstualne, vizuelne i audio materijale, baze podataka i programerski kod) i vlasnik prava na licencne sadržaje koje na portalu prenosi.Ukoliko posetilac neovlašćeno i u svrhe koje nisu lične, koristi i u drugim medijima prenosi bilo koji deo sadržaja sa portala bez pisane saglasnosti vlasnika, smatraće se da vrši povredu autorskih prava www.partizan.rs.U slučaju povrede autorskih prava, www.partizan.rs u skladu sa Zakonom, ima pravo na sudsku zaštitu i naknadu štete.


Zvanični sajt Fudbalskog kluba Partizan