Strelci: Škuletić 11′(11 m) i 18′, Ilić Saša 89′

Žuti kartoni: Petrović Nemanja 36′, Drinčić 54′, Poljanec 11′, Kovačević Nikola 19′, Sotirović 80′

Radnički 1923: Trifunović, Terzić, Krneta, Bubanja, Jašić, Ćulum (od 65 Tiodorović), Vidić (0d 41′ Kovačević Nikola), Perović, Arsić, Sotirović, Poljanec (od 80′ Živković).
 Klupa: Vesić, Rosić, Rnić, Tiodorović, Kovačević Nikola, Kovačević Savo, Živković.

Partizan: Lukač Vulićević, Ćirković, Stanković, Petrović, Drinčić (0d 71′ Ilić Saša), Ilić Branko, Živković (od 82′ Petrović Ivan) Grbić, Pantić (od 66′ Lazović), Škuletić.
 Klupa: Živković Živko, Petrović Ivan, Ilić Saša, Marinković, Ninković, Fofana, Lazović.
Trener: Marko Nikolić

Kompletan tok meča u live prenosu možete pogledati klikom ovde.

Teške evropske bitke i odlični rezultati Partizana u njima donose veliku dozu samopouzdanja našim momcima koji su tako i u Kragujevcu ostvarili rutinsku, sigurnu i ubedljivu pobedu (0:3)…

Partizan nastavlja sa svojim „maksimalizmom“ u Jelen Superligi 2014/15. „Parni valjak“ je protutnjao kragujevačkim Šumaricama, ostvario je 6. prvenstvenu pobedu posle isto toliko odigranih kola (to je inače čak 11. uzastopna prvenstvena pobeda Partizana, ako tu uračunamo i pet pobeda iz pet poslednjih kola u prošlom prvenstvu!) i tako nastavlja da gazi u prvenstvu bez ijednog izgubljenog boda. Gol razlika Partizana je fascinantna posle ovih šest kola, čak 21:4!

Već u prvom poluvremenu je mnogo toga rešeno u korist naše ekipe. Partizan je od samog početka pokazao ko će danas na stadionu „Čika Dača“ da „vozi Valjak“, a ko će da „otvara mrežu“. Drinčić je zapretio iz slobodnog udarca u 4. minutu (golman je tu loptu jedva uspeo da odbije u korner), da bi u narednom 5. minutu odlično izveo korner, onako kako samo on to ume, a Škuletić glavom sa pet metara propušta veliku priliku za vođstvo. Ipak, na vođstvo našeg tima nije se dugo čekalo. Igrao se 10. minut kada Drinčić šalje teledirigiovan dubinski pas na Vulićevića, ovaj se stuštio kao „brzi voz“ pored svog čuvara, ušao u šesnaest metara i onda inteligentno ušao u putanju protivničkog fudbalera (Poljanec) – klasičan jedanesterac, potpuno opravdan žuti karton za igrača kragujevačkog Radničkog (zbog obećavajuće situacije za gol Partizana), ali i potpuno nerazumljivi protesti par domaćih igrača domaćina. Od toga nam je bitnija mirnoća Škuletića koji je u 11. minutu siguran strelac sa bele tačke, 0:1 za Partizan!

Idemo u novi odeljak ovog teksta, drugi pogodak Partizana u 18. minutu apsolutno zaslužuje poseban prostor: Kakva je to akcija bila…za fudbalske udžbenike! Pantić se na levom krilu izborio za jednu loptu, dao je potom butinom sebi lep for, usledila je paralela na 16 metara ka Živkoviću, ovaj virtuozno odigrava još više desno ka Grbiću, zatim Grbić kreće da pravi „rusvaj“ servirajući lažnjak za lažnjakom, igrači Radničkog padaju kao čunjevi, a zatim Grbić više nego nesebićno asistira levo ka Škuletiću kome je ova situacija „mačji kašalj“ kad je u pitanju realizacija – 0:2 za Partizan!

Radnički se od tog trenutka više nije oporavio, sve do kraja meča. Istine radi, imali su igrači u crvenoj opremi do kraja poluvremena jednu polupriliku (Poljanec u 24. minutu kada je glavom iz obećavajuće situacije očajno šutirao) i jedan odličan šut u nadoknadi vremena (Arsić je šutirao desno iskosa, veoma precizno po zemlji, ali se Lukač bacio kao mačka i izbio tu loptu u korner), ali je to bilo sve. Sa druge strane, u 42. minutu smo videli „bombu“ Branka Ilića u sam gornji levi ugao, a golmana Trifunovića ta lopta zamalo nije unela i samog u gol – uspeo je na jedvite jade da je izbije u korner.

Radnički iz Kragujevca ne može danas biti nezadovoljan sa krajnjih 0:3, koliko god to zvučalo apsurdno u prvi momenat. Partizan je, naime, samo u periodu od 46. do 51. minuta propustio dve i više nego stopostotne šanse za gol. Oba puta je Škuletić bio u šansi (prvi put posle sjajnog pasa Grbića, a drugi put posle izvanredne akcije Grbić – Živković – Škuletić), oba puta je bio sam ispred golmana i šutirao je po zemlji (jednom sa 16 metara po sredini, drugi put sa 14 metara levo iskosa) i oba puta je golman Trifunović uspeo da zaustavi te udarce. Dodamo li ovim prilikama i još jednu stopostotnu šansu za Partizan u 76. minutu (centaršut Živkovića iz dubine, sa desne strane i udarac glavom usamljenog Branka Ilića, najviše pet metara udaljenog od gola, pored same stative u golaut!) – jasno je da nismo prepotentni u tvrdnji da je domaćin dobro prošao, već smo konkretni i korektni u nabrajanju činjenica, tj. stopostotnih prilika Partizana za pogodak. Kragujevčani takve šanse nisu ni izbliza stvarali, a njihov „najsvetliji“ ofanzivni trenutak u drugom poluvremenu je bio dosta dobar udarac Perovića sa nekih 25 metara (u 61. minutu), kada je lopta otišla pola metra pored leve stative gola Lukača u golaut.

„Šlag na tortu“ za sve pristalice Partizana stigao je u 89. minutu, a u postizanju konačnog rezultata od 0:3 su učestvovala, pored Škuletića, dvojica najiskusnijih igrača Partizana koji su danas najveći deo utakmice proveli na klupi – Danko Lazović i Saša Ilić. Njih dvojica su ušli na teren tek u 66. odnosno u 71. minutu, ali im je i to bilo dovoljno da ostave svoj „pečat“ na današnjem meču. Lazović je prigrabio loptu na desnoj strani šesnaesterca domaćina, odigrao paralelu ka Škuletiću, ovaj je loptu „štiklirao“ ka majstoru koji je „samo jedan, svima nama vredan“, a on onda čini nešto što baš i nije toliko često radio u svojoj prebogatoj karijeri – postiže gol prizemnim i reskim udarcem sa 18 metara, dakle izvan šesnaesterca – 0:3 za Partizan!

Ovu lepu i suverenu pobedu u Kragujevcu valja što pre arhivirati, idemo dalje, izazovi se nižu jedan za drugim – sreda (24.09.) i kup meč na Vračaru protiv Bežanije, onda sledi gostovanje OFK Beogradu (subota, 27.09.), potom gostovanje na grčkom Peloponezu u okviru Lige Evrope (četvrtak, 02.10.), a serija isključivo gostujućih utakmica se završava utakmicom u Lučanima (nedelja, 05.10.). Nakon svega ovoga sledi nova dvonedeljna pauza, na koju valja otići u što boljem raspoloženju.