Četvrti sudija: Yehiel Levy Haluba (ISR)

Dodatne pomoćne sudije: Eli Hacmon and Ziv Adler (ISR)

Žuti kartoni: S. Ilić, Luka (Partizan), Taunsend, Dejvis (Totenhem).

Partizan:  Lukač, Volkov (54. Petrović), Stanković, B. Ilić, Vulićević, Ćirković (68. Marković), S. Ilić, Pantić, Drinčić, Grbić (85. Luka), Lazović.
Trener: Marko Nikolić

Totenhem: Loris, Dejvis, Vertongen, Facio, Noton, Stambuli (72. Kapue), Bentaleb, Taunsend (59. Lamela), Paulinjo (60. Soldado), Lenon, Kejn.
Trener: Mauriso Poćetino

Kompletan tok meča u live tekstualnom prenosu možete pratiti klikom ovde.

Jedno veliko BRAVO za igrače Partizana i njihov stručni štab! Suprotstavili su se večeras na jedan impresivan način favorizovanom engleskom premijerligašu (klubu koji od 48 učesnika Lige Evrope 2014/15 ima 3. klupski koeficijent po snazi, koeficijent koji je skoro 5,5 puta veći od Partizanovog, a o parama tj. uporednim tržišnim vrednostima igrača obe ekipe da i ne govorimo). Sa izuzetkom prvih 15 minuta, bili su ne samo potpuno ravnopravan rival zvučnom rivalu iz severnog Londona, već su u nekim delovima utakmice i nadigrali goste, a po šansama gledamo, bogami su zaslužili i da pobede Totenhem! Ipak, osvojen 1 bod na startu grupne faze Lige Evrope je veliki kao kuća, a srce nam je puno. Večerašnji Partizan je potpuno zaslužio silne aplauze i ovacije sa kojima ga je njegova verna publika ispratila sa terena – aplauze za igru, za fanatičnu borbenost, za želju i volju koja je više nego prepoznata od 20.000 ljudi okupljenih večeras u beogradskom „Hramu fudbala“.

Nije dobro izgledalo u prvih 15 minuta. Moramo priznati da su Englezi u toj početnoj fazi dominirali, naši momci su bili sputani, pa smo se iskreno zabrinuli kako će se sve  ovo večeras završiti. Još kad je Kejn već u 2. minutu levo iskosa ispalio pravo đule sa 10-12 metara, a lopta tako „zveknula“ u levu stativu da se čulo dole do Autokomande – pretrnuli smo. Ipak, tih prvih 15 minuta je nekako prošlo bez posledica po Partizan, a onda…kao da je počela neka druga utakmica!

Partizan se razmahao i počele su da se ređaju šanse pred golom Engleza. Najpre u 15. minutu viđamo lepu akciju i dupli pas Vulićević – Grbić, ovaj drugi centrira po zemlji u šesanest metara, Lazović je sam na šutu na 10-12 metara od gola, usledio je udarac, ali je on izblokiran od štopera Totenhema! Samo minut nakon ove prve šanse, a usledila je i druga za naše momke – 16. minut, opet dupli pas (ovaj put Saša Ilić – Vulićević), naš sjajni desni bek desno iskosa okleva, onda sledi nastavak akcije, Vulićević ponovo dolazi do lopte, usledio je oštar centaršut s desne strane, Lazović se baca na prvoj stativi, gledamo udarac glavom, ali lopta ide pored gola…Idemo dalje, sve vreme su crno-beli ofanzivno aktivniji, a u 25. minutu sjajna šansa za Lazovića, a odmah zatim i za Grbića – udarac Lazovića sa samo pet metara (istina levo iskosa) je izblokiran, ali lopta odlazi u sredinu, činilo se da je gol neminovan jer je Grbić bio najbliži lopti, ali naš bočni igrač ipak nije bio dovoljno žustar i odlična prilika je propala.

Totenhem je tek u 29. minutu malo podsetio na one uvodne minute kada je dominirao. Posle par kruženja lopte oko šesnaesterca Partizana, lopta je prebačena na levu stranu, a tamo je opet bio Kejn koji je došao do lopte, ponovo je iz sve snage opalio po lopti (slično kao u 2. minutu), ali je ovaj put bio neprecizan, lopta ide par metara pored leve stative u golaut.

Partizan zatim u 30. minutu izvodi tečnu, sjajnu akciju – Lazović izbacuje fino doziranim dubinskim pasom Grbića na desno krilo, sledi odličan centaršut Grbića, Saša Ilić čeka loptu na volej sa 14 metara, ali je usleido slab udarac, lopta ide visoko preko gola, što ipak ne smeta Paritzanovoj publici da ovu divnu akciju nagradi aplauzima….A šta tek reći o šansi u 45. minutu? Kakva kontra Partizana…majstor Saša Ilić šalje teledirigovan dijagonalan pas na mlađanog Pantića, ovaj se na desnoj strani stuštio ka kaznenom prostoru Totenhema, jedan igrač Totenhema mu na 16 metara ulazi u blok, ali Dača ipak uspeva da uputi prizeman udarac u levi ugao – golman Engleza je na mestu.

U drugom poluvremenu Partizan nastavlja tamo gde je počeo u 15. minutu i završio sa istekom prvog dela meča – napadački, borbeno, angažovano. U 51. minutu je Grbić u lepoj šansi koju mu je pripremio borbeni Lazović, ali tu povratnu loptu ne upućuje ka golu onako kako je želeo. U 62. minutu kratak ofanzivni i konkretan „izlet“ Totenhema, ali Kejn kasni na centaršut sa leve strane…Pet minuta kasnije, u 67. minutu i Branko Ilić je mogao više kada je „dovukao“ loptu sa 40 na 20 metara od gola Engleza, mogao je možda i da šutne, ali je odigrao desno ka Lazoviću koji je previše oklevao…U 75. i 77. minutu je Saša Ilić bio u šansama koje nisu iskorišćene (udarac sa 18 metara, odnosno udarac glavom sa desetak metara, oba puta preko gola), ali aplauzi odjekuju na našem „JNA“ jer Partizan igra, „ore“, „gine“…U samom finišu sa svih tribina „JNA“ stiže sve jača podrška, sjajno raspoloženi navijači  crno-belih hoće ako treba i sami da uguraju loptu u gol, nema sumnje da bi se stadion srušio da se to desilo, nije se nažalost desilo, meč završava sa početnih 0:0, ali…ponos do neba, ovaj i ovakav Partizan je danas bio baš po ukusu njegovih vernih navijača!

Bravo crno-beli!

Na kraju ne možemo, a da ne istaknemo sledeće: Neki mediji su su se ubili da opišu kako je Totenhem večeras u Beogradu nastupio bez 4-5 igrača. Te i takve bi da podsetimo, da je i Partizan danas nastupio bez tri vrlo važna pojedinca, kao što su Škuletić (špic), Živković (ofanzivni, bočni vezni) i Brašanac (defanzivni vezni), a znamo i da je Ostojić (štoper) nedavno doživeo tešku povredu, čime je štoperska linija Partizana u toj meri personalno redukovana da je danas mlađani Ćirković morao da debituje za crno-bele (i da odigra veoma dobro!) u jednoj ovako važnoj utakmici. Da se zna, da se ne zaboravi.