Strelci: Škuletić 26′, Lazović 42′, 58′, Fofana 86′

Žuti kartoni: Gnjatić 60, Veselinović 70′

Rad: Jovanović, Denić (Simić 58′), Jelić, Gnjatić, Raspopović, Milošević (Stančeski 80′), Rodić, Perović, Bajić, Veselinović (Mihajlović 74′), Marković.
 Klupa: Radunović, Đurić, Mihajlović, Marković, Maraš, Stančeski, Simić.

Partizan: Lukač, Vulićević, Ilić Branko, Stanković, Petrović, Brašanac, Marković, Grbić (Pantić 62′), Živković, Škuletić (Ninković 80′), Lazović (Fofana 72′).
 Klupa: Kljajić, Stevanović, Ilić saša, Pantić, Ninković, Marinković, Fofana.
Trener: Marko Nikolić

Kompletan tok meča u live prenosu možete pogledati klikom ovde.

Maribor, Salcburg, Legija, Malme, Totenhem, Krasnodar itd, itd…Sijaset je klubova širom Evrope koji su nakon evropskih utakmica sredinom ove sedmice (a sa izuzetkom Salcburga i sa pozitivnim ishodima iz tih evropskih utakmica) sad za vikend kiksirali u nacionalnim prvenstvima doživevši iznenađujuće poraze. Fudbaleri Partizana ne pripadaju srećom tom „društvu“, jer su danas na Banjici, posle izborene Lige Evrope u azerbejdžanskom Bakuu, suvereno i rutinski, onako evropski, odigrali odličnih 90 prvenstvenih minuta, savladali domaći Rad više nego ubedljivo sa 0:4 i tako na impozantan način odbranili lidersku poziciju na tabeli, koju će držati u predstojećoj 14-dnevnoj pauzi koja nam, zbog reprezentativnih obaveza, sada predstoji.

Fudbaleri našeg kluba su danas na Banjici još jednom pokazali koliko im znači kada na vreme „načnu“ protivnika, kada povedu u ranijoj fazi utakmice. U takvim situacijama Partizan sa vođstvom postaje još „lakši“, razigraniji i maštovitiji – jednom rečju težak i pretežak protivnik za bilo koji drugi fudbalski klub u ovoj zemlji. Crno-beli (a zapravo danas i po treći put na prvenstvenom gostovanju u ovoj sezoni u potpuno sivoj opremi!) su od početka utakmice zagospodarili zelenim travom pod praznim tribinama banjičkog stadiona „Kralj Petar I“ i mogli su povesti i pre tog 26. minuta, da je Škuletić u 9. minutu u dva navrata bio samo malo prisebniji. Srećom po Partizan, ti promašaji nisu kažnjeni, već je naš klub posle sjajne akcije Lazović – Škuletić, tj. posle izvanredno tempiranog centaršuta prvog (Lazović) i izvrsne golgeterske reakcije drugog (Škuletić) stigao do više nego zasluženog vođstva. Ono je u smiraj prvog poluvremena  (42. minut) udvostručeno golom Lazovića, kojem je znatno pripomogao svojim kiksom golman domaćih. U drugom poluvremenu je Rad najpre propustio jednu lepu šansu (Veselinović u 51. minutu), da bi onda u 58. minutu usledila jedna sjajna tropotezna polukontra Partizana – videli smo divan „izbačaj“ Škuletića na levo krilo od strane Živkovića, sjajnu „kiflica“ Škuletića na Lazovića i udarac pod prečku koji se jednostavno ne brani – 0:3, pitanje pobednika je već tad rešeno! Do kraja utakmice je Partizan mogao da postigne još minimum tri pogotka iz neiskorišćenih šansi (Škuletić dve i Živković jednu), Rad je u dva navrata bio blizu počasnog gola (oba puta Jelić – jednom je pogodio stativu silovitim udarcem sa preko 25 metara, a drugi put  je sa 5 metara, desno iskosa, bio neprecizan), a do kraja je precizan bio samo Fofana u 86. minutu, kada je na najlepši mogući način završio ponovo izuzetno lepu tropoteznu kombinaciju Živković (pas u dubinu) – Ninković (centaršut s levog krila) – Fofana (realizacija), za krajnjih 0:4.

Partizan je sa današnjim mečom odigrao ukupno 10 takmičarskih mečeva u ovoj sezoni – 4 u prvenstvu (sa bilansom 4-0-0 i gol razlikom 14:2 sa kojom zauzima lidersku poziciju na tabeli Jelen Superlige) i 6 u Evropi (sa bilansom 4-2-0 i gol razlikom 13:6, a sve to je bilo dovoljno za plasman u Ligu Evrope). Ovi egzaktni podaci (zbirno 8-2-0, sa gol razlikom 27:8) predstavljaju fantastično „prolazno vreme“ za jedinog ovosezonskog srpskog predstavnika u Evropi, nešto čemu se moraju radovati svi oni koji vole Partizan.

Naredni takmičarski meč će crno-beli odigrati u subotu 13. septembra, a tada će na „JNA“ stići odlična ekipa Čukaričkog, u okviru 5. kola Jelen Superlige. Pet dana nakon toga, u četvrtak 18. septembra, na „JNA“ stiže i engleski Totenhem, u okviru 1. kola grupne faze Lige Evrope.