Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović – Beograd

Strelci: Pantić 36′, Vulićević 50′, 90+2′ Ilić (11m) za Partizan, a za Malme Rosenberg 3′, Molins 6′ i Ostojić 24′ (autogol)

Žuti kartoni: Drinčić 73′  Partizan, a Malme Molins 42′, Rosenberg 65′, Cibicki 77′, Concha 85, Nazari 90+1′

Partizan – Malme FF 3:3 (0:1)

Partizan: Lukač, Pauljević, Ostojić, Trajković, Petrović, Marković, Brašanac, Pantić, Živković, Škuletić, Fofana.
Igrali su II poluvreme:  Živković, Vulićević, Ostojić, Stanković, Volkov (Bogosavac od 84′), Gulan, Drinčić, Luka Ilić, Grbić i Šaponjić.
Trener: Marko Nikolić

Malme FF: Olsen, Concha, Ricardinho, Helender, Halsti (od 75 Hammar), Johansson, Thern, Rakip (od 55′ Johansson), Molins (od 46′ Cibicki), Ericsson (od 88 Petrović), Rosenberg.
II poluvreme:
Trener: Age Hareide

Kompletan tok meča u live prenosu možete pogledati klikom ovde.

U predigri veterani

U predigri glavnog susreta Partizan – Malme odigran je revijalni meč veterana Partizana i ekipe TV Arena Sport i prijatelji. Rezultat je na kraju bio 4:0 za crno-bele, a golovi su raspoređeni ravnomerno u oba poluvremena, koja su inače igrana po formatu 2 puta 20 minuta.

Strelci za veterane Partizana bili su: Vućićević 6′, Ćirić 18′, Ristić 25′ i Tešović 40′.

Tešovićev gol predstavlja malo remek-delo pošto je posle idealnog pasa Rađenovića sačekao loptu na volej i zakucao je u suprotni ugao. Kuriorzitet je da je Tešović  trener generacije 1998. u omladinskoj školi Parizana, a Rađenović njegov pomoćnik.

Fudbaleri Partizana i Malmea odigrali su jedan sasvim solidan meč za otvaranje sezone u Beogradu.

Na samom početku se videlo da će crno-beli imati problema u odbrani, jer su pripreme u tek desetom danu, a i juče je odrađen najjači trening od početka priprema. Sasvim je logično da su igračima teške noge, ali ne bi smeli da budu opušteni i nonšalantni kod oba primljena gola.

Gosti su se pokazali kao organizovana i disciplinovana ekipa, ali ne poseduju baš neki fudbalski šarm. U prvih 45 minuta to se pokazalo kao nepremostiva prepreka za domaćine, koji su nesigurnostima u odbrani i netačnim pasovima u sredini terena sami sebe dovodili u teške situacije.

No, već početkom drugog poluvremena, dalo se primetiti i sa tribina sasvim drugačije izdanje crno-belih. Videla se odlučnost, sigurnost u pasu i nadasve pokretljiv napad sa jednim danas probuđenim Grbićem, koji je sve vreme predstavljao potencijalnu opasnost po Šveđane. Ako svaki igrač treba da zasluži šansu da zaigra u najboljoj postavi, onda se on na najbolji način preporučio.

Ceo tim je odigrao totalno drugačije poluvreme sa mnogo osmišljenih kombinacija, prodora po bokovima, udarcima na gol i tri postignuta gola.

Na kraju balade, posle lošeg prvog i dobrog drugog poluvremena, nazire se dobar Partizan sa kvalitetnom i efikasnom  igrom, koja vraća publiku na stadion. Njegovo veličanstvo golovi su kruna fudbala, a Partizan ih postiže i u mešovitom izdanju u oba poluvremena. Kada se uradi glazura na pripremama i sve lepo skocka, nadamo se da neće biti nikakvih problema da Partizan uhvati visok ritam i u evropskim okvirima, bar u onom delu koji ga očekuje u narednih mesec dana.