Dobrodošli na Gradski stadion u Novom Pazaru, gde ćemo prisustvovati derbi meču 16. kola JSL Srbije!

Atmosfera na stadionu u Novom Pazaru je svečarska, pošto navijačka grupa ‘Torcida’ slavi 25 godina postojanja, a ‘Extremi’ 10 godina. Stadion je pola sata pred meč već skoro pun. Očekuje se i dolazak grupe od oko 300 navijača crno-belih, koji su jutros rano krenuli sa 4 autobusa iz Beograda.

Vreme je toplo, negde oko 18 stepeni, doduše u poslednjih pola sata su počeli oblaci da se navlače, pa se u neko vreme i kiša može očekivati.

Meč je počeo.

2′ Atmosfera na stadionu fenomenalna, sve tribine su okićene koreografijom i sada idu dimne zavese u plavo-žutoj boji. Meč krenuo čvrsto i tvrdo na obe strane.

5′ Arsenijević pokušaj centaršuta, Obradović izbija u aut.

7′ Novi Pazar agilniji u prvim minutima.

13′ prekida sa desne strane za Novi Pazar: nabačena lopta u 16 metara, šutira Otašević, Lukač brani.

15′ Još jedan opasan nalet preko Arsenijevića, Drinić izbija u korner.

23′ Malbašić dobija žuti karton zbog produženog starta.

25′ Novi skraćeni korner za Novi Pazar u visini16 metara: nabačena lopta, Lukač skače i boksuje iz gužve.

28′ Posle kornera, Otašević opet u prilici, šut glavom pored gola.

31′ Novi prekid, nabačena lpta, Lukač sigurno hvata loptu.

32′ Žuti karton Kecap.

33′ Najveća šansa na meču posle odličnog prodora Škuletića, lopta iza leđa odbrane ka Malbašiću, koji je centrirao po zemlji paralelno sa petercem, ali niko od trojice nije uspeo da je sprovede u mrežu.

36′ Kecap je napravio dar mar u odbrani Partizana i stvorio veliku šansu Sotiroviću, ali je izblokiran i lopta ide van 16 metara.

39′ Nova velika šansa: Ilić do Škuletića, ovaj ostavlja u 16 mtara idealno za Luku, koji sa 10 metara iz punog trka šutira nebu pod oblake.

41′ Škuletić šutira sa 18 metara, golman hvata.

44′ Drinčić iz prekida nabacuje visoku loptu, golman je sigurno skida.

45′ kakva velika šansa za Škuletića, koji je promašio prazan gol sa 10 metara levom nogom posle fenomenalne akcije Brašanaca i pasa kojim ga je spojiosa golom.

Igra se još 1 minut nadoknade.

Kraj I poluvremena.

Počelo je II poluvreme.

47′ Luka sa strane šutira, neko je blokira i ona biva lak plen golmana.

52′ Partizan je u II poluvreme ušao malo čvrstije i rešeniji da više ugrozi gol domaćina.

56′ Izmena: ulazi Pavlović, izlazi Sotirović.

58′ Arsenijević priprema novu šansu Kecapu, koji glavom lobuje Lukača, ali i prečku.

64′ Ilić u šansi na šutu sa 16 metara, lažnjak pa udarac desnom, ali igrači Novog Pazara se bacaju po terenu i izblokirali su udarac.

68′ Brašanac dobija žuti zbog loše izmene.

68′ Brašanac izlazi, ulazi Pantić.

72′ Novi Pazar se stabilizovao i igra na vrlo opasne kontre.

76′ Aksentijević pokušava duplim pasom i na kraju šutira levom, pored gola.

78′ Ulazi Živković, izlazi Malbašić.

83′ Žuti karton za Pavlovića.

85′ izlazi Luka, ulazi Grbić.

86′ Oštar šut Aksentijevića sa 20 metara po zemlji pored gola.

88′ kakva šansa. korner izveo Drinčić, lopta s eodbila do njega, on poštro po zemlji a opet trojica kasne na gol liniji d je uguraju u gol.

89′ Žuti karton Protić.

Igraće se još 3 minuta nadoknade.

90+1′ Živković postiže gol posle auta Volkova i skoka Škuletića, ali Spasić pokazuje faul nad golmanom.

90+3′ Izmena ulazi Jevtović, izlazi Arsenijević.