Autogol

Dobrodošli na stadion JNA!

Meč je počeo.

Prisustvovaćemo meču 8. kola Jelen Superlige Srbije između Partizana i Javora iz Ivanjice. Vreme u Beogradu je izuzetno prijatno za igru, suvo je bez kiše, temperatura je 14°, duva lagani vetar 2 m/s. Teren je sasvim dobar…Pre meča, kapiten Milović predao je poklon kapitenu crno-belih Stojkoviću uz čestitke za 68. rođendan kluba.

5′ Ninković izveo korner, lopta je odbijena na 16 metara, a onda je Jojić opalio po zemlji, lopta ide tik pored stative.

8′ Crno-beli su krenulu žestoko u meč, Javor sve vreme na svojoj polovini…

10′ Jojić nabacuje sa krila odličnu loptu, Milović je skida sa druge stative ispred Andrije Živkovića u korner, posle koga Ninković nabacuje, a Kojić glavom šutira tik pored desne stative.

20′ Opasan napad Javora, Gafurov dolazi do aut linije i vraća je na 13 metara za šut, ali je lopta prohujala pored gola.

25′ Partizan i dalje ofanzivan, ali je i Javor čvrst pozadi i sada čak pokušava polukontrama da izadje na polovinu Partizana.

27′ Ninkoivć upošljava fenomenalno Andriju, koji ostavlja u 16 metara loptu Marku Živkoviću, koji šutira iz punog trka, a Lazović odlično brani.

29′ Dupli pas Ninkovića i Jojića, a ovaj potonji šutira iz prve, preko gola.

35′ Javor se malo oslobodio pritiska.

37′ Kontra Partizana, Kojić gura Jojiću, koji ostaje sam ispred golmana, ali je u ofsajdu.

40′ Đokić Željko dobija žuti karton zbog prigovora.

41′ Jojić upućuje fenomenalan pas sa razdaljine od 30 metara ka Kojiću, koji ostaje sam, ulazi u kazneni prostor i šutira pored istrčalog golmana, ali i pored gola.

45′ Jojić ulazi u 16 metara, vraća ka Ninkoviću koji šutira, odbrana na mestu i izbija loptu.

Igraće se još 2 minuta nadoknade vremena.

45+2′ Ninković odlično nabacuje iz kornera, skače Volkov i glavom je šalje tik iznad prečke.

Kraj I poluvremena.

46′ Izmena: umesto Đembe Đembe u igri je Fofana.

Počelo je II poluvreme.

47′ Na početku drugog poluvremena primećujemo da je ceo Jug prešao na stranu do istoka od semafora.

50′ Jojić zavrće sa desne strane, Fofana je kreše, ali nema nikog na drugoj stativi da je gurne u prazan gol.

54′ Partizan napada dobro sa bokova, stižu i centaršutevi, ali je odbrana na čelu sa Milovićem još uvek čvrsta i na mestu, iako se povija…

57′ Andrija centrira sa desne strane levom nogom, Kojić je udara glavom i šalje pored stative.

59′ Dve velike šanse u dva šuta iz kaznenog prostora. najpre Fofana, pa onda i Jojić, ali oba puta odbrana ide u blok uklizavanjem.

64′ Gafurov dobija žuti.

65′ Milović ruši Ninkovića sa samoj ivici kaznenog prostora i dobija žuti, a Jojić odlično šutira iz slobodnjaka u devedeset, Lazović paradom izbija u korner.

69′ Na jugu pravi vatromet kao što dolikuje prazniku i koreografija uz natpis: 1945.

70′ Izmena: ulazi Malbašić, izlazi Kojić.

74′ Kakva šansa za Javor: odbrana je pogrešila, lopta dolazi do trojice samih igrača Javora i na kraju sa 7 metara šutira Alempijević u spoljni deo mreže.

76′ Javor ponovo u odličnoj kontri 3 na 2, ali je u poslednjem pasu neko bio u ofsajdu.

78′ Lazović dobija žuti karton zbog odugovlačenja igre.

84′ Izmena: izlazi Ninković, ulazi Luka.

85′ Žute kartone dobijaju Gulan i Sotirović.

89′ Partizan napada, ali nema neke izgledne prilike.

Igraće se još 5 minuta.

90+3′ Kontra i šutevi Sotirovića (Stojković brani), na odbijenu loptu naleće Veselinović i šutira pored gola.

90+4′ Luka šutira posle centaršuta Marka Živkovića, lazović brani, a posle toga pokušava i Stankoivć, Lazović ponovo brani.