Autogol

Dobrodošli na stadion ‘Karađorđe’ u Novom Sadu!

Danas ćemo prisustvovati derbi meču između Vojvodine i Partizana, po 142. put u istoriji ova dva kluba. Vreme u Novom sadu je oblačno, pada jaka kiša, temperatura je u 16.00h 12° i velika je vlažnost vazduha uz vetar od oko 14 m/s. Teren izgleda sa mesta na kome se nalazimo sasvim solidno, ali ćemo sačekati da igrači izađu na zagrevanjei da dobijemo pravu informaciju o stanju terena. Navijača Partizana ima u velikom broju, pretežno na istočnoj tribini, a dosta ih je doputovalo iz Beograda.

Meč je počeo.

3′ Počelo je oštro i čvrsto na obe strane, teren natopljen vodom izuzetno je težak za igru i uglavnom se za sada koriste duge lopte.

8′ Volkov dobija žuti zbog ometaanja izvođenja auta.

9′ prvi udarac na gol uputio je Marković, ali je to više bio lob nego udarac  i golman lako hvata loptu.

11′ Vranješ šutira sa 20 metara, Stojković hvata.

13′ Vukčević zateže sa 16 metara, pored gola.

18′ Vojvodina ima veći posed lopte, uspostavila je svoju pas igru.

22′ Hvatanje rukama Andrije sa leđa, nema žutog.

24′ Kojić odlično šutira sa 20 metara, golman odbija krajnjim naporom, Andrija je stiže i centrira, ali je odbrana na mestu i izbija loptu.

28′ Dobar korner, Gulan zamalo kasni da je gurne u gol iz gužve.

32′ Ilić fenomenalno izbacuje na ofsajd zamku Jojića, koji kreće sam ka golu sa leve strane, Delač se okliznuo i pao, ali je Jojić lobovao i njega i gol. Velika šansa.

34′ Volkov dugi pas ka Kojiću, koji beži i šutira desnom nogom, golman na mestu.

39′ Korner izvodi Jojić, skače Stanković i pogađa stativu, lopta se odbija u polje.

40′ centaršut Marka Živkjoivća, Jojić uleće između dvojice glavom, ali je malo gurnut i nije sigao da je gurne u gol. Snimak pokazuje da je bio dobro gurnut sa leđa i trebao je biti penal…

41′ Kojić odlično ostavlja na 16 metara za ilića, šut saše, ali lopta po blatu ide tik pored stative.

43′ Gulan iz kornera, skače Obradović i kreše loptu tik pored stative.

Kraj I poluvremena.

Počelo je II poluvreme.

46′ kakva prilika za Trajkovića. Vranješ iz kornera, trajković sam glavom s a5 metara, na sreću pored gola.

48′ jojić posle prekida i odbijene lopte šutira sa 35 metara pored gola.

49′ Poletanović u prilici sa desne strane, šutira, ali je Volkov ušao u blok.

53′ vranješ šutira sa 30 metara, lopta dobija žabicu i ide pored gola. Vojvodina ima inicijativu od početka II poluvremena.

57′ Posle kornera Trajković sam na 3 metra šutira, a Stojković rukom bravurozno spašava gol.

65′ Alivodić sama na 10 metara gađa sam ugao, Stojković ponovo fenomelano spašava gol paradom.

68′ trajković ponovo skač posle kornera, ovog puta šutira nogom vioko preko gola.

70′ Izmena: izlazi Živković ulazi Brašanac.

73′ Vuličević idealno centrira, Stojković vadi ispod prečke.

73′ 1:0 strelac Škuletić posle kornera glavom sa 5 metara ubacuje u gol.

75′ Izlazi Ilić, ulazi Fofana.

76′ 1:1 strelac Kojić posle pasa Jojića, šutnuo je loptu sa ivice kaznenog prostora i ona je ušla u gol ispod Delača.

81′ Vranješ opovski šutira, preko gola sa 16 metara.

82′ Stanković dobija žuti za prigovor, a pre toga 2 faula za Partizan nisu svirana. Suđenje sve vreme na štetu Partizana.

88′ 2:1 strelac Živković Marko (autogol), pošto ga je lopta udarila posle centaršuta u ušla u prazan gol.

90+1′ Marković pogađa prečku.