Autogol

Dobrodošli na stadion ‘Ludogorec arena’  u Razgradu!

Trenutna temperatura na stadionu je 27°, a teren je izvanredno pripremljen.

Meč je počeo.

4′ Stojanov iz slobodnjaka sa 25 metara, Lukač brani.

7′ Domaći imaju posed lopte na početku i pokušavaju da izvrše pritisak na zdnju liniju crno-belih.

8′ Marković dobija žuti karton, zbog jednog malo oštrijeg starta na centru.

10′ Stojanov pokušava šutem sa 18 metara, izblokiran je.

15′ Domaćini vrše veliki pritisak, igra se neprekidno na Partizanovoj polovini.

18′ Velikašansa za bezjaka, koji je dobio loptu iza leđa odbrane, ušao sam i ossam metara šutirao, ali je opet Lukač spasio gol.

19′ Još jedna šansa sa desne strane, šut Barta, ali na sreću preko gola.

21′ Ninković ubacuje Jojića u vatru, ovaj šutira iz punog trka sa desne strane, ali pored gola.

27′ Slobodnjak za Partizan posle faula na Grbiću na oko 20 metara.

28′ Šćepović izvodi slobodnjak preko gola.

34′ Partizan se oslobodio pritiska, a u ovim momentima je Jojić bio u prilici, ali je praktično dodao loptu golmanu.

36′ Stojanov odapinje sa 25 metara topovski, lopa ide preko gola.

39′ Ilić dobija žuti karton, bukvalno nizašta, čak ni faul nije bio. Neverovatno….

45′ Igra se potpuno rasplamsala na obe strane, ali bez nekih šansi.

Igraće se 2 minuta nadoknade, a u ovom momentu je Zlatinski udario Šćepovića, a sudija pokazuje žuti Šćepoviću. Opšte čudjenje …

45+3′ Igra se uveliko  ivtreći minut nadoknade, a onda Bezjak u lčepoj šansi, lai je njgov šut prohujao pored gola.

Grk je produžio poluvreme 4 minuta. strašno…

Kraj I poluvremena.

Počelo je II poluvreme.

46′ domaćin odmah krenuo ofanzivno…

47′ Marselinjo u velikoj šansi, ali j sa penala pogodio iz prve pored gola. Velika sreća…

48′ Počelo je opasno da zuji kroz kazneni prostor Partizana…

49′ 0:1 strelac Marković. loptu je imao Šćepović, ubacio u kazneni prostor ka Markoviću, Marselinjo je promašio i Marković je smestio u mrežu.

52′ Solo akcija Šćepovića, napravio je sebi prostor i onda šutirao sa leve strane iz kaznenog prostora, golman brani.

54′ 1:1 strelac Marselinjo. Loptu je dobio posle kombinacije skroz levo i onda pogoio po zemlji suprotan ugao.

57′ Solo prodor Ninkovića i na kraju oštar mudarac po zemlji iz kazneng prostora, golman brani.

58′ Stojanov topovski iz slobodnjaka, na sreću tik pored gola.

59′ Izašao Grbić, ušao Malbašić.

60′ Marselinjo glavom, ali spora lopta i Lukač brani.

62′ veliki proitisak Ludogoreca u ovim momentima…

64′ Izmena: izlazi Ninković ulazi Đemba Đemba.

66′ Žuti Jojiću.

67′ 2:1 strelac Aleksandarov, koji je uleteo na jednu ubacenu loptu , namestena je ofsajd zamka, ali nije uspela i on je sam primio loptu i ubacio u mrežu.

70′ Lepa akcija, koju je Jojić završio šutom sa leve strane z 16 metara, ali je golman siguran.

72′ Žuti Đembi za prigovor..Grk nas baš voli…

75′ Šćepović šutira iz slobodnjaka, visoko preko gola.

77′ Žuti za Ivanova. Neverovatani Grk, sram ga bilo…Bez čestitog faula podeli nam 6 kartona. Slobodnjak za Marselinja, šut preko gola.

80′ Stojanov na levoj strani namešta nogu i šutira po zemlji vrlo opasno, Lukač brani.

81′ Kojić ulazi umesto Ilića.

85′ Jojić dobija drugi žuti (crveni) i napušta teren.

88′ Fabio ulazi u 16 metara, pravi fintu i ostaje sam na penalu, šutira, a Lukač bukvalno spašava crno-bele. Ovo je bila 200% prilika.

Igraće se 3 minut nadoknade.

90+3′ Kakva šansa za Šćepovića. Gulan je nabacio desnom sa leve strane, Kojić je spustio do Šćepovića, on je primio i sa peterca levom šutirao, golman brani.

Igralo se 4 minuta umesto 3, a u ovom trenutku užasni sudija Kukulele…svira kraj.

Pres konferencija posle meča.

Install Microsoft Silverlight

VUK RAŠOVIĆ

Dobro je Partizan rezultatski prošao u Bugarskoj, ali trener Vuk Rašović i te kako ima razloga za glavobolju. Trener crno-belih nije delio mišljenje izveštača da igra nije dostojna najboljeg srpskog tima, već nadu da će do revanša u Beogradu ispraviti propuste i uspeti pred domaćom publikom da prođe u narednu rundu takmičenja.

-Vaš je utisak da smo odigrali loše. Ali, imali smo par dobrih šansi i parirali Ludogorecu. Nismo dobro reagovali kod izjednačujućeg gola rivala, a primili smo drugi iz greške, bez šanse Bugara. Zato vidim našu priliku u revanšu, vidim način da pred našim navijačima prođemo u četvrto kolo kvalifikacija – rekao je Vuk Rašović posle meča.

Zbog čega se ekipa uplašila vođstva i povukla?

- Povukli smo se, verovatno iz psiholoških razloga. Primili smo gol na način na koji sam upozoravao igrače. Znali smo da se igrači Ludogoreca pojavljuju iz drugog plana. Drugi gol  plod greške.

Osim rezultata, čime ste još zadovoljni?

- Nisam još spreman da odgovorim, dok ne analiziramo utakmicu u detalje.

Ponavlja se i problem sa olakim dobijanjem kartona. Pregršt žutih i još jedan crveni, ovoga puta za Miloša Jojića.

- To je ceh kriterijuma u našem prvenstvu, gde se drugačije sudi i gde naši igrači verovatno imaju malo popusta. Ipak,  i sudija je olako davao olako kartone, iako nas to ne opravdava.

Ponavljaju se i greške u odbrani već treći meč i koštaju ekipu rezultatski?

- To su stvari za analizu i ne smeju da se dešavaju. Ali, moramo da idemo dalje, da već od sutra pripremamo revanš meč i da pokušamo da se plasiramo u naredno kolo.

Mislite li da ste pogrešili što Đemba – Đemba nije ranije ušao u igru ili počeo meč?

- Ne mislim da sam pogrešio, jer je Kamerunac iskusan igrač i tačno je znao kako se osećao i koliko može kada smo pričali. Dogovorili smo se da odigra pola sata, toliko je bio spreman – rekao je Vuk Rašović.

STOJČO STOEV

Hvalio je Stojčo Stoev kvalitet tima Partizana posle meča, podsećao na istorijske uspehe i tradiciju kluba, ali je i njemu bilo jasno da je Ludogorec propustio veliku priliku da već na svom terenu reši pitanje pobednika dvomeča io plasira se u plej – of Lige šampiona.

- Težak meč sa timom, koji predstavlja brend u Evropi. Nedostaje nam njihovo iskustvo na međunarodnoj sceni. Ali, zadovoljan sam rezuiltatom i spremno čekamo revanš u Beogradu.

Smatrate li da se pobedom na domaćem terenu završili posao?

- Ne, ne smatram! Svesni smo da će meč u Beogradu biti teži, tim pre što smo dopustili Partizanu da postigne gol. Biće to teških 90 minuta u revanšu. Nismo bili agresivni u meri u kojoj smo bili na mečevima sa Slovanom i moramo značajno da popravimo taj segment.

Ekipa nije potonula posle primljenog gola…

- Spremali smo se i na varijantu ako Partizan prvi povede. Insistirao sam da nastave sa igrom i drago mi je da su pokazali karakter – istakao je Stojčo Stoev.