Autogol

Dobrodošli na Gradski stadion u Đumriju!

Vreme je mestimično oblačno, temperatura je oko 24°, vlažnost vazduha je 57%, pa su meteorološki uslovi koliko-toliko podnošljivi. Na pola sata pred meč, oblaci su se razišli, a tempretura je skočila na 30°.

Meč je počeo.

2′ Slobodnjak za Širak posle faula Ostojića nad Fafonom.

6′ Još jedan faul Fafone, ovoga puta nad Stankovićem.

7′ Korner za Partizan, koji je izveo Ninković.

10′ Novi korner za Partizan.

11′ …I još jedan koji je ponovo izveo Ninković.

13′ Ofsajd Ninkovića.

22′ igra dosta ravnopravna, uglavnom na sredini terena, iako jePartizan već izveo 3 kornera.

26′ prvi udarac na gol Partizana sa 25 metara dosta oštro, Barikijan, Lukač brani.

28′ Igrači Širaka pokušavaju dugačkim loptama…

29′ Faul nad Ninkovićem na 30 metara po sredini gola. Marković jako opaljuje, ali preko gola.

31′ Muradjan u lepoj prilici sa 12 metara iskosa, ali je šutirao neprecizno preko gola.

33′ Kakva šansa za Širak: Diop je izašao sam pred Lukača posle duplog pasa i iz dva puta sa 5 metara mu šutirao, ali je Lukač oba puta bio pobednik. Svaka čast!

35′ Posle kornera za Širak, lopta propada ka golu, ali je Lukač ponovo odlično skinuo lotu.

37′ Odlična šansa za Partizan: Volkov idealno centrira sa leve strane, Luka sačekuje lopštu na drugoj stativi i glavom je udara u zemlju, golman je hvata.

38′ Barikijan odlično prolazi do gol linije, vraća je na penal ka Diopu, udarac glavom, ali je Volkov u poslednji čas spasio gol i izblokirao loptu.

43′ Domaćini imaju mnogo veći posed lopte od Partizana i dosta su opasniji…

44′ Barikijan centrira sa leve strane, Fofana skače i glavom šalje loptu koji santimetar pored gola.

45′ Marković dobija žuti karton.

3 minuta nadoknade.

45+2′ Volkov centrira, Kojić u šansi, ali je izblokiran.

45+3′ Faul đonom Fofane nad Stankovićem.

Kraj I poluvremena.

Rezime:  Prvo poluvreme za brigu. Domaći su otresitiji, imaju veći posed lopte, lakše dolaze do gola crno-belih, a u tri navrata su imali velike šanse i samo su golman Lukač i Volkov sprečili domaćine da povedu. Partizan deluje nekako sapeto, bez povezanosti između linija, stoje jedni daleko od drugih, a domaći igrači igraju dosta čvrsto i ne daju im da ni u jednom trenutku slobodni primaju loptu. Moraće momci Vuka Rašovića u drugih 45 minuta mnogo toga da promene, posebno u pristupu meču da vrag ne bi odneo šalu…

Počelo je II poluvreme.

46′ Izašli su Luka i Ninković, ušli Šćepović i Brašanac.

47′ Udarac Aksentijevića sa 25 metara, preko gola.

47′ 1:0 strelac Hakobjan iz pozicije u kojoj je ostao sam na penalu i zakucao je po sredini gola. Prethodno je Lukač opet spasio gol uklizavanjem u noge Diopu, ali je na odbijenu loptu natrčao Hakobjan i pogodio mrežu.

55′ Lepa akcija u kojoj su učestvovali Šćepović, Kojić i Marković, ovaj potonji je na kraju šutitrao sa 20 metara, ali pored gola.

57′ Ulaskom Šćepovića, igra je konačno povezana i Partizan je postao dosta opasniji…Sve više Partizan je ispred gola Širaka.

63′ Opasna kontra Širaka, Kadio je došao na 25 metara i šutirao, ali na sreću lopta mu je prešla preko noge i otišla visoko preko gola.

65′ Još jednom Lukač spašava gol, posle šuta Hakobjana sa 7 metara posred gola, Lukač je odbio a ponovljeni šut je završio preko gola.

67′ Marković pokušava udarcem sa 30 metara, preko gola.

68′ Izmena: izlazi Hakobjan, ulazi Apau.

76′ Izlazi Ilić, ulazi Malbašić.

77′ Gužva posle kornera, nekoliko njih je šutiralo, poslednji Jojić, ali je lopta izbijena.

78′ Izlazi Diop, ulazi Mkrtchyan.

80′ Davtijan pokušava, ali bezopasno po gol.

84′ Posle prekida nabačena lopta Stanković odlično skače, ali golman odbija loptu, posle koje je izbijena u korner nakon šuta Ostojića. Posle kornera pokušava ponovo Ostojić, ali pored gola.

84′ Žuti karton za Muradjana.

87′ grub faul nad Šćepovićem, on izklazi van terena po pomoć.

87′ Jojić nabacuje loptu iz prekida, na sreću domaćina zamalo autogol. Lopta ide u korner, posle koga na odbijenu loptu ide Brašanac i šutrira glavom, ali pored gola.

88′ Šćepović se vratio u igru.

Igraće se 3 minuta nadoknade vremena.

90+2′ 1:1 strelac Volkov, a posle dugačke lopte Aksentijevića u rupu i posle duplog pasa koji je odigran sa Šćepovićem, dobio je loptu iz gužve od Malbašića kolenom sa ivice kaznenog prostora, primio je polulevo, pogledao golmana i onda vratio golmana po zemlji šutem u malu mrežu. Majstorski potez Vove, u stilu pravih golgetera!

90+3′ Jojić topovski šutira sa 30 metara, golman je skida ispod prečke.