Pomoćnici: OLAJOŠ NAĐ Matija (Subotica) i Harmat Atila (Subotica)

Četvrti sudija: GAJDOBRANSKI Nemanja (Novi sad)

grbpartizan Partizan: 12 Kljajić, 4 Vulićević, 6 Balažic, 31 Milenković, 26 Miletić, 25 Everton, 17 Marjanović, 42 Leonardo, 7 Mihajlović, 10 Radović, 86 Božinov.
Klupa: 50 Šaranov, 14 Bogosavac, 22 Ilić, 32 Đurđević, 91 Stevanović, 95 Janković, 9 Vlahović.

fk-rad-grb Rad: 1 Dejanović, 5 Obradović, 8 Ćulum, 19 Đenić, 17 Lutovac, 25 Maraš, 33 Mladenovac, 44 Jovanović, 55 Bates, 77 Veselinović, 88 Stanojević.
Klupa: 26 Filipović, 6 Ljubinković, 11 Dabić, 14 Petrović, 23 Šipčić, 24 Vico, 70 Petković.
Trener: Nebojša Petrović

gavran_0

Dobro došli na stadion Partizan!

Deset minuta pre početka utakmice igrači i stručni štab predvođeni šefom struke Markom Nikolićem izlaze iz tunela i prave špalir, a kapiten Saša Ilić izveo je ekonoma crno-belih Branka Vućićevića Gavrana, koji od 1. septembra odlazi u penziju.

Ovu malu svečanost upotpunili su pokloni (između ostalog i uramljena karikatura Miomira Tomića) koje su spremili igrači i loptu sa potpisima svih njih. Istovremeno, na semaforu ide film sa pozdravima i najlepšim željama nekih bivših igrača i trenera Partizana, a spiker Ljuba Perić čita prigodan tekst.

Srećno u penziji Gavrane i neka te služi zdravlje kao i do sada!

gavran_1

4
Rad
0
1'
Meč je počeo, prvi sa centra krenuli igrači Rada
3'
1:0 strelac Božinov
3'
Leonardo odlično probija po levoj strani, zavrće loptu neko je izbija, lopta ponovo na levo krilo ka Leonardu, koji idealno centrira levom nogom ka Božinovu, koji utrčava na peterac i zakucava glavom u mrežu
6'
Super dubinski pas ka Lutovcu, koji beži po levoj strani, ulazi u kazneni prostor i kada se spremao da šutira, Balažic mu izbija loptu u koner
10'
Udarac iz slobodnjaka sa 30 metara, lopta propada, ali je Kljajić bio koncentrisan i u padu hvata loptu
11'
Lepa kontra preko Evertona, koji krade loptu na svojoj polovini i nosi je preko pola terena, na kraju upošljava Leonarda koji ubacuje na peterac, a odbrana izbija loptu, da bi ponovo Leonardo primio loptu i šutirao preko gola
17'
Slobodnjak sa 20 metara, malo iskosa desno, šutira Mladenović samo do Kljajića
20'
Žuti karton za Evertona za prvi start na utakmici
21'
Ćulum dobija žuti karton
23'
2:0 strelac Milenković
23'
Marjanović je fenomenalno izveo korner, a Milenković utrčao na loptu i glavom je smestio u mrežu
25'
Kontra crno-belih na kraju Leonardo ulazi sa leve strane u kazneni prostor i šutira u suprotni ugao, lopta pogađa igrača Rada u kuk i opasnost je prošla
27'
Milenković dobija žuti karton
31'
Kakva kontra od gola Partizana...Najpre je Marjanović odlično proigrao Mihajlovića, koji probija i ubacuje na peterac po zemlji, utrčava Božinov i u padu levom nogom šutira, ali lopta ide pored gola. Velika šansa...
32'
Izmenjeno nekoliko pasova, na kraju Božinov štiklom do Leonarda, koji utrčava u kazneni prostor i ruši ga Bates, a sudija samo odmahuje rukom...Burni protesti navijača i klupe Partizana, a izgleda da je Nikolić zbog prigovora isključen sa terena...:) Prekid je trajao oko 3 minuta...Lepo kažu pravila igre: Penal je samo kada sudija svira :)
34'
Marko Nikolić dobija crveni karton
37'
Marjanović dobija žuti karton
38'
Bates dobija žuti karton
40'
Leonardo iz skraćenog kornera gađa gol direktno, loptga pogađa u zid i odbija se u polje
41'
Veselinović dobija žuti karton
45'
Igraće se još 4 minuta nadoknade vremena
45'
45+3' Simović svira faul za Rad u zoni šuta na 25 metara od gola...Udarac Stanojevića preko gola
45'
45+3' Izlazi Đenić, ulazi Petković
45'
45+4' Kraj I poluvremena
46'
Počelo je II poluvreme
47'
Božinov šutira u padu. lopta pored gola
47'
Faul nad Evertonom na 17 metara od gola, Bates dobija drugi žuti automatski crveni
47'
Bates dobija drugi žuti a to je crveni
49'
Leonardo izvodi slobodnjak i to je 3:0
49'
Izlazi Božinov, ulazi Đurđević
50'
Dubinska lopta ka Đurđeviću, istrčava ispred igrača i šutira, golman brani
52'
Izlazi Veselinović, ulazi Vico
53'
marjanović nabacuje u 16 metara ka Mihajloviću, koji ide na loptu sam, ali je golman u poslednjem trenutku istrčao i skinuo loptu
55'
Kakva šansa za Rad: loptu je dobio iza leđa odbrane Mladenović, ide sam ka golu i šutira tik pored gola, za koji milimetar od stative
56'
Žuti za Đurđevića
56'
Žuti za Jovanovića
58'
Ponovo Đurđević u šansi, šutira sa strane sa 5 metara kontra nogom, golman brani
61'
Stanojević šutira iz slobodnjaka, Kljajić brani
62'
Izlazi Stanojević, ulazi Petrović
67'
Marjanović nabacuje iz kornera, skače Balažic i glavom udara preko prečke
69'
Izlazi Mihajlović, ulazi Janković
73'
Leonardo pas do Radovića, koji sa 16 metara šutira spoljnom, samo pored gola
80'
4:0 strelac Radović
80'
KOrner sa desne strane Marjanovića, lopta niska, neko je skrenuo od igrača Rada i dolazi na peterac do Radovića, koji u padu podiže pod prečku
83'
Izlazi Radović, ulazi Stevanović
85'
Udarac Ćuluma sa 25 metara pored gola
88'
Partizan pritiska poslednjih 10 minuta ka golu Rada
88'
Leonardo u solo akciji, šutira a lopta se odbija do Stevanovića koji šutira iz punog trka pored gola
90'
Vulićević nabacuje ka Đurđeviću na drugu stativu, udarac iz okreta i lopta ide pored gola
90'
Igraće se još 2 minuta nadoknade vremena
90'
90+2' Kraj utakmice

Fotografije

Fotografije će biti postavljene početkom drugog poluvremena. Hvala na strpljenju.