Pomoćnici: Mariusz Hoppe i Wojciech Kryzel (svi Poljska)

Strelac: Vlahović 35′

Žuti kartoni: Memić 25′, Mandrycz 70, Golubović 73, Damjanović 81′.

grbpartizan Partizan: Kljajić, Bandalovski, Stevanović Miladin, Jevtović, Miletić, Radin, Marjanović, Kosović, Đuričković, Stevanović Alen, Vlahović.
II poluvreme od 59′: Jovičić, Vulićević, Bogosavac, Gogoua, Brašanac, Janković, Nišić, Lukić, Damjanović, Golubović, Božinov.
Trener: Ivan Tomić

drutex_logo Drutex-Bytovia: 87 Bieszczad Gerard, 3 Wrobel Lukasz, 24 Cseh Martin, 13 Memić Haris, 8 Kaminski  Sebastian, 20 Poszobut Bartolomej, 10 Bak Jakub, 26 Waclawszyk Kamil, 29 Serafin Jakub, 11 Suedukowski Janusz, 25 Akgun Enes.
Igrali su još: 1 Oszmaniec, 2 Opalcz, 15 Formela, 6 Rzuchowski, 16 Mandrycz, 14 Klichowicz, 21 Cieslik, 22 Wilczynski, 27 Lachowicz, 9 Tomaszewski, 23 Blaszkowski, 17 Wolski.
TrenerKafarski Tomasz

tmt_FKP-DRUTEX _7-2-2016_01_38908

Posle jutrošnjeg duela protiv Lechie iz Gdanjska, crno-beli us večeras odigrali i drugi meč protiv poljskog drugoligaša Drutex Bytovie i pobedili sa 1:0 (1:0).

tmt_FKP-DRUTEX _7-2-2016_01_38909

Popodnevni meč je, za razliku od jutrošnjeg, odigran po kiši koja je padala sve vreme meča i samim tim je otežala uslove za igru, ali su oba tima pokazala odličnu i borbenu igru, sa dosta duela i trčanja.

tmt_FKP-DRUTEX _7-2-2016_01_38920

Šansi je bilo malo na meču, a u prvih 10 minuta Partizan je napravio tri baš prave prilike za gol. Najpre je u 2 minutu Bandalovski centrirao, a Vlahović iz povoljne pozicije loše zahvatio loptu glavom, da bi samo minut kasnije Miletić sa centra u solo kaciji prošao sve do nekih 10 metara polulevo i onda šutirao u drugi ugao, da bi loptu neko kresnuo na putu ka golu i izbacio je u korner.

tmt_FKP-DRUTEX _7-2-2016_01_38929

Alen Stevanović je u par navrata pravio odlične prodore po levoj strani,  au 20 minutu je napravio dar-mar u odbrnai Drutexa, dolazi do peterca iskosa sa leve strane i onda desnom gađa suprotni ugao, lai nije imao sreće da postigne gol.

tmt_FKP-DRUTEX _7-2-2016_01_38933

No, već u 35 minutu, Alen je idealno izbacio u prostor Vlahovića, a ovaj je odlično završio akciju i postigao svoj drugi gol danas (jutros protiv Lechie je postigao treći gol) i doveo crno-bele u vođstvo od 1:0.

tmt_FKP-DRUTEX _7-2-2016_01_38934

Do kraja poluvremena crno-beli su diktirali i dalje ritam meča, igrali odgovorno i borbeno, ali su Poljaci dobro zatvarali prilaze svom golu.

tmt_FKP-DRUTEX _7-2-2016_01_38921

Drutex je drugo poluvreme započeo dosta ambicioznije, jer je zamenio dosta igrača koji su doneli svežinu, i pokušavao je da se primakne što bliže golu crno-belih, ali je i odbrana Partizana delovala sigurno i stameno.

tmt_FKP-DRUTEX _7-2-2016_01_38945

Samo što je ušao u igru Janković je odlično centriao sa leve strane kaoBožinovu, koji sa penala šutira glavom, ali tik iznad prečke.

Golubović je u 68 minutu napravio mali šou po levoj strani, bacavši na lažnjak dva protivnika i onda je odlično centrirao na peterac, ali je Božinov zakasnio da je glavom smesti u mrežu.

Do kraja meča oba tima su borbenom igrom po dobrano nakvašenom terenu pokušavala da izrade sebi šanse i golove, ali je meč završen rezultatom koji je postignut u 35 minutu.