Pomoćnici: Sebastian Pahuszevski i Grzegororz Gorski (svi Poljska)

Strelci: Balažic 30′, Božinov 35′, Vlahović 69′

Žuti kartoni: Brašanac 49′, Gerson 82′

grbpartizan Partizan: Šaranov, Vulićević, Gogoua, Balažic, Bogosavac, Everton, Brašanac, Radović, Janković, Mihajlović, Božinov.
II poluvreme od 62′: Jovičić, Bandalovski, Miletić, Stevanović Miladin, Jevtović, Radin, Marjanović, Golubović,  Kosović, Lukić, Vlahović.
Trener: Ivan Tomić

Lechia_gdansk Lechia Gdansk: 32 Milinković – Savić, 2 Janicki, 22 Maloča, 23 Wojtkowiak, 4 Kovačević, 7 Krasić, 10 Mila, 17 Haraslin,28  Flavio Paixao, 38 Gamakov, 19 MarcoPaixao.
Igrali su još: Podlesny, Stolarski, Gerson, Ferreira, Kalahur, Letniovski, Macierzynski, Makowski, Chrzanowski, Chrapek, Buksa, Dzwigala, Kobylanski, Pavlovski.
Trener: Piotr Nowak

tmt_FKP-LEHIJA _7-2-2016_01_38774

Partizan je danas pre podne odigrao svoj treći test meč na pripremama u Poljskoj, a protivnik crno-belima je bio poljski superligaš Lehia iz Gdanjska. Crno-bli us pobedili na kraju sa 2:0 (2:0).

Od prvog minuta se videlo da će to biti tvrd i taktički meč dva odlična tima, što se na kraju i potvrdilo. Ipak, crno-beli su na terenu posle uvodnih minuta ispitivanja snaga prvi došli do inicijative i većeg poseda lopte, pa su iz takve igre počeli polako i da stvaraju prilike za gol, iako je prvi pripretio u 12’ Flavio Paišao šutem sa ivice kaznenog prostora, a Šaranov sigurno intervenisao i uhvatio jaku i preciznu  loptu.

tmt_FKP-LEHIJA _7-2-2016_01_38790

Odgovorio im je Neca Mihajlović u 19’ šutem sa 7 metara, koji je Milinković-Savić odlično odbranio, a prethodno je odigrano nekoliko uzastopnih pasova iz prve. U 23’ odlični i agilni Janković je dobio pravu loptu iza leđa odbrane, krenuo ka njoj, ali mu je lopta pala malo iza, pa je odbrana uspela da mu je skine pre šuta na oko 12 metara po sredini gola.

tmt_FKP-LEHIJA _7-2-2016_01_38791

U 30 minutu crno-beli su poveli, pošto je iz skraćenog kornera sa leve strane Mihajlović desnom idealno ubacio loptu oko penala, gde je u visokom skoku bio Balažic i zakucao je u gol Milinković – Savića za vođstvo od 1:0.

Već u 35 minutu crno-beli su duplirali vođstvo posle fenomenalnog pasa  Jankovića sa distance od dobrih 40 metara, kada je izbacio Božinova u 16 metara, koji prima loptu poludesno i onda pogađa suprotni ugao golmana Lehie za 2:0.

Tri minuta kasnije Mihajlović ponovo sa leve strane spoljnom desnom pronalazi Božinova na drugoj stativi, ovaj prima loptu i šutira, a golman je ovog puta bio priseban i brani udarac.

tmt_FKP-LEHIJA _7-2-2016_01_38785

Poljaci su početkom drugog poluvremena u 49 minutu zapretili iz skraćenog kornera sa desne strane, ali je odlično ubačenu loptu skinuo atraktivno Šaranov i sprečio opasnost po svoj gol. Pet minuta ksnije preslikana akcija, sa mo je ovog puta Žerson uspeo na drugoj stativi da glavom šutira, lopt aje krenula ka drugoj sttaivi i praznom golu, lai je tmao iznikao Balažic i izbacio je u polje. i u 55 minutu Poljaci us imali najbolju šansu na meču, pošto je Letnjovski izašao potpuno sam ispred Šaranova i šutirao, a Bojan fenomenalno ulazi u šut po zemlji i brani čist gol.

tmt_FKP-LEHIJA _7-2-2016_01_38781

Od 62 minuta Tomić je na teren poslao kompletnu novu postavu, a već u 64 minutu mogao je Marjanović da se upiše u strece posle šuta u padu sa ivice kaznemnog prostora, ali je golman uspo da odbrani. Već u 66 minutu Đuričković na svoj prepoznatljivi način zateže loptu sa 16 metara, koji ide tik iznad prečke.

tmt_FKP-LEHIJA _7-2-2016_01_38786

U 69 minutu smo videli akciju iz tri poteza: Kosović, Đuričković i nakraju Vlahović, koji dobija odličnu loptu iza leđa odbrane i pogađa suprotni ugao golmana za vođstvo od 3:0.

Do kraja meča igrači koji su ušli u igru trudili su se svojski da uvećaju vođstvo i odigrali su izuzetno agresivno i dopadljivo, trudili se maksimalno da se nametnu treneru Tomiću, ali se rezultat do kraja nije promenio.

tmt_FKP-LEHIJA _7-2-2016_01_38779

Partizan danas popodne od 18:00h igra svoj četvrti test meč uz direktan tv prenos na TV Partizan, a protivnik je poljski drugoligaš Drutex -Bytovia.