Pomoćnici: Deszek i Mateusz (svi Poljska)

Strelci: Radović 43′ (11m), Božinov 47′, Marjanović 63′

Žuti kartoni: Golubović 54′, Haraszczuk 62′, Bandalovski 85′, Đuričković 87′.

grbpartizan Partizan: Šaranov, Vulićević, Gogoua, Milenković, Bogosavac, Everton, Brašanac, Janković, Radović, Mihajlović, Đurđić.
II poluvreme: Jovičić, Bandalovski, Balažic, Jevtović, Miletić, Radin, Marjanović, Ilić, Đuričković, Golubović, Božinov.
Trener: Ivan Tomić

lks-pogon-lebork-vector-logo-200x200 Pogon: 1 Katzor, 4 Kochanek, 9 Wesserling, 10 Skibicki, 12 Morawski, 13 Formela, 15 Stankiewich, 16 Sadowski, 17 Sychowski, 19 Madziag, 23 Wardzinski.
Igrali su još: 2 Labuda Patryk, 3 Lapigrowski, 5 Pietrzyk, 6 Musula, 7 Janowicz, 11 Haraszczuk, 14 Klos, 20 Fudala, 21 Wierzbowski, 22 Labuda Pawel, 24 Bych.
Trener: Waldemar Walkusz

1_poluvreme

2_poluvremePartizan je danas odigrao svoj drugi test meč na pripremama u Poljskoj i pobedio ekipu Pogona iz Leborka sa 3:0 (1:0).

tmt_FKP-POGON POLJSKA _6-28-2016_01_38343

Trener crno-belih Ivan Tomić i danas je podelio dva tima u dva poluvremena, a u prvom su momci koji su nastupili odigrali odličan meč, držali sve vreme ritam igre, imali veliki posed lopte i igrali maltene na jedan gol.

Već u 1’ Brašanac je imao priliku da postigne gol posle odličnog pasa Mihajlovića, ali je odbrana uspela da izblokira udarac, koji je već viđen u mreži.

Ređale su se akcije tokom celog poluvremena ka golu golmana Katzora, koji je u nekoliko navrata bio pred mat situacijama, ali je i težak, vodom natopljen teren, bio njegov saveznik.

tmt_FKP-POGON POLJSKA _6-28-2016_01_38346

Jednu od lepših akcija smo videli u 16 minutu, kada je Janković sa centra idealno pronašao Necu Mihajlovića na ivici kaznenog prostora, ovaj je udario lažnjak u desno i kada se spremao da šutne ili uposli Đurđića potpuno samog, lopta mu je pobegla i ništa od gola. Posle nekoliko kornera u dva navrata je pokušao i Milenković, ali je jednom golman odbranio, a drugi put je Bleki prebacio glavom gol. I Everton je okušao šut sa 18 metara u 27’, golman je bio priseban.

Jedini šut na gol Partizana videli smo posle kornera u 29 minutu, kada je neko šutirao glavom, a Šaranov lako odbranio.

tmt_FKP-POGON POLJSKA _6-28-2016_01_38344

Još u nekoliko navrata su crno-beli pokušavali šutevima sa distance – Radović, Janković, Đurđić, ali lopta je za koji santimetar prolazila pored gola.

Konačno, u 42 minutu je Mihajlović po levoj strani iscentrirao, neko iz odbrane je skrenuo loptu rukom i sudija je pokazao na belu tačku. Precizan sa bele tačke u 43’ bio je Radović.

tmt_FKP-POGON POLJSKA _6-28-2016_01_38358

U drugom poluvremenu je odigrao potpuno novi tim, nastavio je u još jačem ritmu i već na samom početku crno-beli su poveli u 47’ sa 2:0, a strelac je bio Božinov. Pre gola, Đuričković je topovski šutirao sa 18 metara, golman odbio loptu, a Božinov sve to pratio i ostao sam, prihvatio loptu i ubacio je u gol.

Samo 5 minuta kasnije, Božinov je ponovo bio u velikoj šansi, primio je loptu u 16 metara, oslobodio se čuvara, krenuo sam ka golu i onda pokušao da bocne i lobuje golmana, ali ga je ovaj pročitao i lako uhvatio loptu. Novajlija Đuričković je oprobao šut iz slobodnjaka sa 20 metara u sami donji ugao, ali je i golman vrhunski skinuo loptu.

Ako je tad uspeo, u 63 minutu ga je Marjanović volej bombom sa 25 metara ostavio skamenjenog i crno-beli su poveli sa 3:0. Evro gol Saše Marjanovića…

tmt_FKP-POGON POLJSKA _6-28-2016_01_38349

Dominacija crno-belih u drugih 45 minuta bila je evidentna, a u strelce su mogli da se upišu i Miletić (bomba sa 12 metara, golman skinuo ispod prečke) i Božinov (bio je sam na 7 metara, vratio golmana, ali je promašio i gol). I Đuričković je imao idealnu šasnu u 86′ posle fenomenalnog pasa Ilića, šutirao je sa 12 metara po sredini gola, ali je golman maestralno odbranio, kao i 2 minuta kasnije šut Golubovića iz kaznenog prostora.

tmt_FKP-POGON POLJSKA _6-28-2016_01_38352

Sledeći test meč crno-beli igraju 2. jula protiv ekipe Legije iz Gdanjska od 11:00h.