Dodatne sudije: DIMITRIJEVIĆ Dejan (Loznica),  ANĐELOVSKI Novica (Kačarevo)

Strelci: Milenković 7′, Mihajlović 26′, Rosić (autogol) 62′ (Partizan), a Meleg 32 i 73′ (Vojvodina)

Žuti kartoni: Vulićević, Brašanac, Lukić i Jevtović (Partizan), a Miletić i Rosuć (Vojvodina)

grbpartizan Partizan: 12 Kljajić, 4 Vulićević, 23 Jovanović, 31 Milenković, 14 Bogosavac, 21 Jevtović, 8 Brašanac, 22 Ilić, 80 Golubović (od 46′ Lukić), 7 Mihajlović (od 88′ Birmančević), 86 Božinov (od 69′ Vlahović).
Klupa: 61 Jovičić, 2 Bandalovski, 27 Kosović, 5 Stevanović Miladin, 9 Vlahović, 20 Lukić, 30 Birmančević.

vojvodina65 Vojvodina: 25 Kordić, 7 Meleg, 9 Ašćerić (od 69′ Vukčević), 10 Paločević (od 59′ Jovančić), 14 Lakićević, 15 Nastić, 16 Babić, 19 Rosić, 22 Malbašić, 24 Sekulić, 33 Miletić.
Klupa: 1 Žakula, 11 Vukčević, 20 Antić, 21 Kovačević, 23 Milinković, 29 Jovančić, 31 Stamenić.
Trener: Nenad Lalatović

Kompletan tok meča u tekstualnom prenosu možete pogledati klikom ovde

tmt_fkp-vojv_5-21-2016_01_36473

Vojvodina pobeđena sa 3:2, a prvi pogodak Crno-belih (strelac Milenković) bio je jubilarni 100. pogodak Partizana u ovoj sezoni.

Crno-beli su pobedom završili ovu dugu i napornu sezonu. U poslednjem 37. kolu Superlige su osvojili sva 3 boda protiv Vojvodine i na taj način odbranili 2. mesto na prvenstvenoj tabeli. Za nešto više od toga su šanse u ovom šampionatu odavno izgubljene…

tmt_fkp-vojv_5-21-2016_01_36471

Partizan je odlično ušao u meč i već u 6. minutu je poveo sa 1:0. Korner sa leve strane izveo i danas odlični Mihajlović, ta lopta je prevarila golmana Kordića, pala je na drugu stativu, a tamo se fino „poklonio“ naš mlađani štoper Milenković i sa par metara glavom zakucao tu loptu pod prečku – 1:0 za Partizan, prvenac našeg mladog igrača, bravo Nikola!

tmt_fkp-vojv_5-21-2016_01_36405

Vojovodina je već u narednom minutu (7.) mogla da izjednači, kada je Meleg posle ubacivanja sa krila zakačio loptu koja je zamalo otišla pored stative, a u 13. minutu je prosto neverovatno kakvu šansu Božinov (posle sjajnog pasa Saše Ilića) nije pretvorio u drugi pogodak Partizana – nije loptu čak ni šutnuo, nego mu se ona odbila od noge, krenula ka golu, ali je otišla za koji centimetar pored stative..Brašanac je u 22. minutu bio u lepoj poziciji sa ivice kaznenog prostora, ali je slabo šutirao…

tmt_fkp-vojv_5-21-2016_01_36449

Igrao se 26. minut kada Partizan povećava svoje vođstvo – solo akcija Nece Mihajlovića, koji paralelno sa ivicom šesnaesterca vuče loptu, a onda rezantnim udarcem sa sredine pogađa mrežu – 2:0 za Partizan!

tmt_fkp-vojv_5-21-2016_01_36474

Partizan je u 29. minutu, preko Božinova, propustio novi veliki zicer – naš špic je šutirao posle pasa Mihajlovića dosta dobro, ali je golman Vojvodine zakačio tu loptu nogom i odbio je na stranu, a onda ubrzo stiže kazna…Igrao se 32. minut i tada je Partizan sam sebi zakomplikovao život – gruba greška naše zadnje linije u iznošenju lopte, Meleg uzima taj poklon, kreće sam ka Kljajiću i bez problema smešta loptu u mrežu – 2:1. Samo dva minuta kasnije (34.) zamalo izjednačenje, kada Nastić ulazi furiozno sa leve strane, šutira, ali Kljajić izbija loptu.

tmt_fkp-vojv_5-21-2016_01_36400

Drugo poluvreme je proteklo u prvih petnaestak minuta prilično mirno, bez nekih prilika za gol, a onda u 61. minutu „ni iz čega“ Partizan dolazi i do trećeg pogotka večeras – dubinska lopta Božinova, Rosić uklizava sa namerom da izbije tu loptu, ali to čini tako nespretno da lobom vara svog isrčalog golmana Kordića, a lopta uleće u mrežu, na veliku radost naših navijača – 3:1 za Partizan!

tmt_fkp-vojv_5-21-2016_01_36438

Nakon ovog pogotka Vojvodina preuzima inicijativu, do kraja utakmice je lopta više vremena provela na našoj polovini, a Partizan je imao puno prostora za kontre i polukontre, no nije taj prostor umeo da iskoristi. Sa druge strane, ni Vojvodina nije stvarala neke velike šanse za gol, ali je postigla u 73. minutu, opet preko Melega, pravi evrogol – bila je to bomba sa 25 metara,  a lopta je uletela pod samu prečku – 3:2. Pre i posle toga je sudija Nikolić više puta svirao svakakve „faulove“ oko našeg kaznenog prostora, pošteno je iznervirao navijače Partizana, no iz svih tih potencijalno opasnih situacija se srećom nije izrodilo ništa loše po naš tim.

tmt_fkp-vojv_5-21-2016_01_36466

Partizan odigrao 55 utakmica i postigao 102 gola

Današnji gol Nikole Milenkovića, za vođstvo od 1:0 protiv Vojvodine, bio je 100. gol Partizana u sezoni 2015/16! Nakon toga se Partizan, golom Mihajlovića, odnosno autogolom Rosića zaustavio na cifri od 102 postignuta pogotka u ovoj sezoni!

Ti pogoci su postignuti: u prvenstvu (72 gola na 37 mečeva), u evropskim kvalifikacijama (10 pogodaka na 6 mečeva), u grupnoj fazi Evropa Lige (takođe 10 golova u 6 utakmica), a identičnim tempom su davani i u Kupu Srbije (opet 10 golova u 6 mečeva). Dakle sve ukupno 102 postignuta gola (pri čemu 20 postignutih „evropskih golova“ sigurno imaju posebnu težinu), u čak 55 zvaničnih odigranih mečeva, što je najveći broj utakmica koje je neki srpski klub IKADA odigrao u jednoj takmičarskoj sezoni!