Žuti kartoni: Božinov i Gogoua (Partizan), a Lakić-Pešić (Radnički)

grbradnickinis60 Radnički:  26 Jovanović S. Aleksandar, 44 Lakić-Pešić, 4 Bulatović Radoš, 14 Petrović, 89 Bulatović Darko, 6 Tomić, 7 Đuričković, 21 Marjanović, 70 Apostolović (od 83′ Todorović), 19 Mrkić (od 90′ Mitrović), 24 Jovanović Aleksandar.
Klupa: 18 Konovalov, 28 Đorđević, 5 Stevanović, 71 Jovanović Aleksa, 54 Krstić, 27 Mitrović, 50 Petković.

grbpartizan Partizan: 61 Jovičić, 2 Bandalovski, 51 Gogoua, 31 Milenković, 14 Bogosavac, 25 Everton, 27 Kosović, 20 Lukić, 80 Golubović, 91 Stevanović Alen, 86 Božinov (Od 64′ Vlahović).
Klupa: 12 Kljajić, 19 Subić, 21 Jevtović, 28 Petrović, 5 Stevanović Miladin, 9 Vlahović, 11 Fofana.
Trener: Ivan Tomić

Kompletan tok meča u tekstualnom prenosu možete pogledati klikom ovde

tmt_RNIS-FKP_5-15-2016_01_36256

Niški Radnički zasluženo pobedio Crno-bele u pretposlednjem kolu Superlige

Bez šestorice manje-više standardnih igrača tokom prolećne polusezone (Šaranova, Vulićevića, Jovanovića, Brašanca, Ilića i Mihajlovića), koji nisu ni doputovali u Niš, Partizan je danas poražen od domaćeg Radničkog (1:0), ali ovaj poraz ne može da pomuti utisak o jednoj generalno kvalitetnoj i uspešnoj polusezoni Crno-belih. Domaćin je danas pokazao više, bio je i motivisaniji jer je samo sa pobedom zadržavao šanse da u poslednjem kolu izbori Evropu (koju je Partizan već izborio osvajanjem Kupa Srbije), pa je, to moramo reći, potpuno zasluženo osvojio sva tri boda.

Na današnjoj utakmici nismo videli neki veći broj povoljnih prilika za gol, a iz prvog poluvremena ćemo, pre opisa jedinog pogotka na meču, istaći samo pokušaj Božinova u 4. minutu (šutirao je desno iskosa, iz okreta sa 7-8 metara, pored gola), kao i niškog napadača Jovanovića u 12. minutu („bomba“ sa 12 metara desno iskosa, a lopta je fijuknula tik iznad prečke). Radnički je do vođstva došao u 40. minutu, a strelac je bio Marjanović, koji je primio na desnoj strani napada jednu loptu iz dubine i onda je snažno, ali i milimetarski precizno gađao i pogodio dalju malu mrežicu – 1:0 za domaćina.

tmt_RNIS-FKP_5-15-2016_01_36235

U drugom poluvremenu su se znatno pogoršale vremenske prilike (mada je kiša počela da pada još pri kraju prvog dela igre), krenuo je dugotrajni pljusak na niškom Čairu, praćen olujnim vetrom koji je duvao ka našem golu, što je napadačku igru Partizana, koja je danas realno i bez vetra bila u problemu, činilo još težom za uspostaviti. Lopta je više boravila na našoj polovini, mada domaćin nije stvorio neke prilike za gol vredne pomena i opisa. Izuzetak je jedino dešavanje iz 73. minuta, kada je u našem kaznenom prostoru viđena velika gužva, dva puta su igrači Radničkog pokušavali udarcima na gol iz blizine, aali su oba puta ti udarci u startu izblokirani. U finišu je Partizan (87. minut) lako mogao doći do izjednačenja, kada je Alen Stevanović blizu levog roglja šesnaesterca primio loptu, lepo prošao i ona kada je mogao i da šutira, ali i da uposli na petercu mlađanog Vlahovića – on je uputio nešto što se niti zove šut, niti centaršut, jer je lopta „ličila“ na centaršut, a otišla je 3-4 metra pored gola…U narednoj akciji (88. minut) je domaćin imao veliku šansu za svoj drugi pogodak – lopta je direktno iz auta, dalekim ubacivanjem, došla na peterac gola Partizana, tamo je skočio Đuričković, ali je iz jako dobre pozicije šutirao glavom preko gola.

tmt_RNIS-FKP_5-15-2016_01_36237

Naredne subote (21. maj) će Partizan u poslednjoj prvenstvenoj utakmici ove sezone dočekati novosadsku Vojvodinu i pokušati pobedom da zadrži 2. mesto na prvenstvenoj tabeli. Nakon završetka ove „mamutske“ sezone (za Partizan je sezona počela još 14.07.2015, dakle pre više od deset meseci!), igračkom kadru sledi više nego zaslužen odmor, a koliko će taj odmor trajati – to ćemo znati u sredu kasno naveče, kada se u švajcarskom Bazelu završi finalna utakmica Evropa Lige 2015/16 između španske Sevilje i engleskog Liverpula. Ponovimo ono što smo u formi zasebne vesti već plasirali na klupskom sajtu pre par dana:

tmt_RNIS-FKP_5-15-2016_01_36228

Ako pobedi Sevilja, naš tim će u kvalifikacijama za Evropa Ligu 2016/17 startovati tek od 2. kola kvalifikacija (koje se igra 14.07. i 21.07.), pa će u tom slučaju imati solidno vreme za odmor, a potom i za pripreme za evropske kvalifikacije.

tmt_RNIS-FKP_5-15-2016_01_36233

Ako pobedi Liverpul, onda će Partizan u kvalifikacijama za Evropa Ligu 2016/17 startovati već od 1. kola kvalifikacija (koje se igra 30.06. i 07.07.), pa će u tom slučaju sa pripremama morati da krene već 8. juna, dakle nepune tri sedmice nakon završetka ove sezone!