Dodatne sudije: MILIĆEVIĆ Milorad (Ivanjica), ŠEGRT Jovan (Beograd)

Strelci: Golubović 47′ i Mihajlović 80′ (Partizan), a Mihajlov 83′ (Voždovac)

Žuti kartoni: Kosović (Partizan), a Ivković i Radin (Voždovac)

grbpartizan Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski, 51 Gogoua, 5 Stevanović, 19 Subić, 25 Everton, 27 Kosović, 20 Lukić (od 46′ ilić), 80 Golubović, 91 Stevanović (od 65′ Mihajlović), 86 Božinov (od 72′ Vlahović).
Klupa: 12 Kljajić, 4 Vulićević, 8 Brašanac, 21 Jevtović, 22 Ilić, 7 Mihajlović, 9 Vlahović.

fkvozdovaclogobeli Voždovac: 1 Popović, 9 Ćirković, 3 Mihajlov, 41 Ivković, 5 Radivojević, 29 Radin, 25 Pavlović, 28 Blagojević (od 78′ Petrović), 26 Srećković (od 80′ Račić), 18 Odita, 44 Mašović (od 55′ Stojanović).
Klupa:  22 Milošević, 4 Sinđić, 6 Petrović, 8 Račić, 11 Stojanović, 13 Jašić, 20 Damjanović.
Trener: Bratislav Živković

Kompletan tok meča u tekstualnom prenosu možete pogledati klikom ovde

tmt_FKP-VOZD_5-7-2016_0135792

Partizan sa „šarenim“ početnim sastavom rutinski savladao Voždovac, ne potrošivši previše snage i energije koja će mu itekako trebati u sredu (19h), u finalu Kupa Srbije koje se igra u Gornjem Milanovcu

tmt_FKP-VOZD_5-7-2016_0135801

Partizan je danas osvojio nova tri prvenstvena boda (2:1 protiv Voždovca), sa njima je i popravio svoj plasman na tabeli, ali Crno-beli i dalje nisu preko prvenstva obezbedili evropske kvalifikacije na leto. Biće „vruće“ u poslednja dva kola, u to nema sumnje ako se zna raspored Partizana (gostovanje u Nišu i meč protiv Vojvodine na našem stadionu), ali naša ekipa ipak već u sredu može, osvajanjem Kupa Srbije, da obezbedi Evropu 2016/17, što bi predstavljalo ispunjenje dva glavna takmičarska cilja ove sezone, onog trenutka kad je postalo jasno da Partizan neće uspeti da odbrani šampionska znamenja osvojena prošle sezone.

tmt_FKP-VOZD_5-7-2016_0135803

Malo smo toga videli danas fudbalskog u prvom poluvremenu – jedino šansu Lukića u 22. minutu (posle proigravanja Golubovića je glavom šutirao sa 6-7 metara i pogodio spoljni deo mreže), kao i polupriliku gostiju (33. minut) kada je Srećković sa 16 metara šutirao, a lopta je okrznula mrežu takođe sa spoljne strane.

tmt_FKP-VOZD_5-7-2016_0135806

U drugo poluvreme je Partizan ušao agilnije i već u 47. minutu dolazi u vođstvo. Subić na levom krilu dobija pas u prostor, zavrće povratnu loptu na Božinova, ovaj je imao čistu situaciju za gol, ali je promašio loptu, no ona se odbila desno pravo ka Goluboviću, koji ju je bez problema smestio u mrežu – 1:0 za Partizan!

tmt_FKP-VOZD_5-7-2016_0135787

Nakon toga smo zabeležili par pokušaja naših igrača sa distance (Alen Stevanović u 55, odnosno Golubović u 58. minutu), a onda se igra opet „razvodnila“, pa je podsećala na tok igre u prvom poluvremenu…

tmt_FKP-VOZD_5-7-2016_0135793

A onda stiže 81. minut i naš tim tada povećava svoje vođstvo – bila je to solo partitura Mihajlovića (počeo je meč na klupi, ušao je u igru tek u 65. minutu),  koji je sa leve strane uleteo u kazneni prostor gostiju i onda rezantnim prizemnim udarcem poslao loptu ispod golmana u mrežu – 2:0 za Partizan!

tmt_FKP-VOZD_5-7-2016_0135790

Gosti su ubrzo (83. minut) preko Mihajlova smanjili na 2:1 (posle kornera sa leve strane i smušene reakcije odbrane Partizana, štoper Voždovca je odjednom bio sam sa loptom na par metara od gola, pa ju je sa lakoćom „ćušnuo“ u mrežu), ali do kraja utakmice nisu zapretili nekom prilikom za poravnanje rezultata. Sa druge strane, Partizan je u samom finišu imao nekoliko izglednih pozicija u situaciji kad je bilo jako puno slobodnog i otvorenog prostora na gostujućoj polovini, no svaki put je falio taj poslednji završni pas, pa je meč završen minimalnom pobedom Crno-belih.