Četvrti sudija: DIMITRIJEVIĆ Marko (Kragujevac)

Dodatne sudije: MILIĆEVIĆ Milorad (Ivanjica), KOCIĆ Igor (Vlasotince)

Strelci: Golubović 45+1′ i Brašanac 73′ (11 m)

Žuti kartoni: Bandalovski (Partizan), a Kostić, Vujaklija, Balabanović i Krstić (Borac)

grbpartizan Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski, 23 Jovanović (od 75′ Kosović), 5 Stevanović Miladin, 14 Bogosavac, 25 Everton, 8 Brašanac, 22 Ilić, 80 Golubović (od 72′ Stevanović Alen), 7 Mihajlović, 86 Božinov (od 67′ Vlahović).
Klupa:  12 Kljajić, 19 Subić, 21 Jevtović, 27 Kosović, 91 Stevanović Alen, 9 Vlahović, 20 Lukić

fk-borac-grb_65 Borac: 30 Bajić, 2 Tanasin, 6 Krstić, 17 Maslać, 15 Kostić, 88 Balabanović (od 70′ Adžović), 7 Petrazzi, 73 Jovanović, 9 Zorić (od 82′ Bangura9, 77 Zec (od 85′ Sotirović), 34 Vujaklija.
Klupa:  24 Mišić, 4 Obradović, 94 Adžović, 26 Vukmirović, 80 Propadalo, 3 Bangura, 23 Sotirović.
Trener: Tomas Vasov

Kompletan tok meča u live tekstualnom prenosu možete pogledati klikom ovde

Partizan se posle dva kola vratio na pobedonosni kolosek – čačanske „Zebre“ savladane sigurno sa 2:0

tmt_FKP-BORAC_4-28-2016_01_35621

Partizan je ponovo pobedio u Superligi. Nakon jedne lepe i dugotrajne pobedničke serije pred plej of, a zatim dve utakmice u plej ofu u kojima je najpre u „večitom derbiju“ jedan bod u gostima spašen u poslednji čas, a zatim je jedan više nego zaslužen bod kući protiv Čukaričkog izmigoljio takođe u poslednji čas, Crno-beli su danas sigurnom igrom rutinski savladali Borac iz Čačka, u meču u kojem su igrački dominirali bukvalno od prvog do poslednjeg minuta.

tmt_FKP-BORAC_4-28-2016_01_35587

Partizan je do vođstva od 1:0 stigao bukvalno u poslednjim sekundama prvog poluvremena – tekao je prvi i jedini minut nadoknade vremena (45+1 minut), Saša Ilić je proturio loptu ka Neci Mihajloviću u kaznenom prostoru, ovaj je napravio varku telom, onda ciljao desni donji ugao, golman Bajić je tu loptu odbio na stranu, ali nedovoljno da ona pobegne mlađanom Goluboviću, koji ju je stigao i silovitim udarcem iz okreta pogodio mrežu – 1:0 za Partizan!

tmt_FKP-BORAC_4-28-2016_01_35588

Pre ovog gola videli smo čak tri velike šanse za istog našeg igrača – mogao je gol postići u 11. i 18. minutu (prvi put nakon centaršuta, a drugi put nakon proigravanja Božinova), kao i u 37. minutu kada je, nakon šuta Bandalovskog i odbijene lopte, imao jako lepu poziciju, ali je sa samo pet-šest metara bio neprecizan, šutirao je visoko preko gola. Sem toga, gol je Partizan mogao postići i u dva navrata preko Božinova (24. i 34. minut), koji je istina u ta dva navrata imao samo poluprilike, ne i izrazite šanse. Što se gostiju tiče, oni jedva da su par puta prišli blizu našeg kaznenog prostora, ali su u 43. minutu „ni iz čega“ imali lepu priliku kada je naš golman pogrešio kod ispucavanja, loptu je prihvatio Vujaklija, prišao je na 16 metara, šutirao, ali je Miladin Stevanović bio sjajno postavljen, bacio se i uspeo telom da izblokira taj udarac.

tmt_FKP-BORAC_4-28-2016_01_35608

U drugom poluvremenu ista slika. Konstantni napadi Partizana, bilo je samo pitanje vremena kada će Crno-beli doći do novog pogotka, a time i do „overe“ pobede. U 55. minutu je Brašanac imao idealnu priliku da to učini, ali je iz jako dobre situacije, sa desetak metara, promašio gol!

tmt_FKP-BORAC_4-28-2016_01_35585

A onda stiže 73. minut i penal za Partizan! Neca Mihajlović je sa loptom silovito sa leve strane ušao u kazneni prostor, a protivnički igrač koji je zaostao za njim je mogao samo otpozadi da ga dohvati rukom i obori na zemlju. Penal „kao kuća“, a Brašanac ga suvereno transformiše u gol, 2:0 za Partizan!

tmt_FKP-BORAC_4-28-2016_01_35573

Time je meč rezultatski odlučen, a do kraja je naš tim utakmicu mirno priveo kraju, sačuvavši sigurno dovoljno snage da već u utorak (03.05.2016.) u Surdulici, sa početkom u 18h, protiv neugodnog domaćina koji je jesenas odoleo Partizanu (2:2 u Surdulici, posle vođstva Partizana od 0:2), osvoji nova tri boda sa kojima bi bio bukvalno na pragu obezbeđivanja evropskih kvalifikacija na leto, nevezano za ishod finala Kupa Srbije. To je svakako cilj kluba kao što je Partizan, pa će tokom predstojećih uskršnjih praznika naša ekipa, u potpuno radnoj atmosferi, skoncentrisano  da se priprema za ovu jako bitnu utakmicu koja nam predstoji.