Dodatne sudije: PIPER Petar (Čačak), ŠIROKI Zoran (Smederevo)

Strelci: Božinov 20′ (Partizan), a Janković Branislav 11′ i Pavlović 90′

Žuti kartoni: Vlahović (Partizan), a Đurić, Stevanović, Srnić i Jovanović (Čukarički)

Crveni kartoni: Milenković (Partizan) i Janković Nikola (Čukarički)

grbpartizan Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski, 23 Jovanović, 31 Milenković, 14 Bogosavac, 25 Everton, 27 Kosović (od 79′ Lukić), 8 Brašanac, 7 Mihajlović, 91 Stevanović (od 71′ Golubović), 86 Božinov (od 71′ Vlahović).
Klupa: 12 Kljajić, 19 Subić, 21 Jevtović, 80 Golubović, 5 Stevanović, 9 Vlahović, 20 Lukić.

cukaricki65novi Čukarički: 12 Stevanović, 22 Stojković, 33 Živković, 26 Đurić, 23 Ostojić, 8 Janković Branislav (od 86′ Knežević), 6 Srnić, 17 Janković Nikola, 19 Jovanović (od 83′ Radonjić), 24 Bojić (od 35′ Matić), 11 Pavlović.
Klupa: 1 Petrić, 30 Mirosavljević, 28 Radonjić, 10 Matić, 77 Knežević, 44 Lagator, 4 Piasentin.
Trener: Milan Lešnjak

Kompletan tok meča u live tekstualnom prenosu možete pogledati klikom ovde

BEOGRAD, SRBIJA, 23. APRIL 2016. - Jelen superliga Partizan - Cukaricki na station Partizana. foto:Andrej Cukic

Partizan u poslednjim trenucima utakmice protiv Čukaričkog primio gol i doživeo veoma neprijatan poraz – 1:2

Izuzetno napet, nervozan i uzbudljiv fudbalski meč smo danas videli na stadionu Partizana. Gostujuća ekipa Čukaričkog je, po drugi put ove sezone (prvi put 0:1 u jesenjem delu prvenstva), ostvarila pobedu u Humskoj, a to joj je danas pošlo za rukom u sam smiraj utakmice (90+2. minut), posle jedne brze kontre, proigravanja Matića, trka i milimetarski preciznog prizemnog centaršuta Kneževića i sigurne realizacije Pavlovića – 1:2, odoše sva tri boda niz Humsku, sve do Banovog brda.

ADC_partizan_cukaricki_pfc_4-23-16_011

Gosti su od početka bolje ušli u utakmicu i pre nego što su došli u vođstvo imali su par opasnih situacija pred golom Šaranova. Posebno je „gadno“ bilo u 8. minutu, Saša Jovanović je polulevo bio sam na dvanaest metara, ali je srećom šutirao pored leve stative u golaut. I onda 11. minut, centaršut Stojkovića sa leve strane, iz prekida, lopta pada na drugu stativu gde je sačekuje Đurić, vraća je glavom u sredinu, a tamo je na pet metara od gola prima Janković i upućuje loptu pod prečku nemoćnog Šaranova – 0:1. Pet minuta kasnije (16.) strelac tog gola ima veliku šansu da povisi prednost gostiju, izlazi sam ispred Šaranova, ali naš golman sjajno interveniše i spašava svoju mrežu. Kazna za goste zbog ovog promašaja stiže četiri minuta kasnije…

ADC_partizan_cukaricki_pfc_4-23-16_012

Igrao se 20. minut kada je Bandalovski na 25 metara od gola, odigrava odličan dubinski pas na Božinova, ovaj izbija desno sam ispred golmana Stevanovića i onda fudbalski „podbada“ loptu iznad golmana kojji mu se baca u noge – lopta ide u mrežu, 1:1!

ADC_partizan_cukaricki_pfc_4-23-16_014

Do poluvremena smo videli odličnu utakmicu sa obe strane, ali i tri neuralgična momenta – najpre u 22. minutu sudija Đokić ne svira očigledan jedanaesterac za Partizan posle odbojkaške reakcije Ostojića (kojeg nikako ne opravdava to što je lopta došla s leđa, on je jednostavno napravio jako „dug“ pokret rukom i odneo je tu loptu u korner), a onda dva igrača dobijaju direktne crvene kartone i završavaju utakmicu pre vremena. To se najpre desilo našem mlađanom štoperu Nikoli Milenkoviću ( 30. minut, grub start na Bojiću), ali onda i gostujućem igraču Nikoli Jankoviću (38. minut, grub start na Evertonu).

ADC_partizan_cukaricki_pfc_4-23-16_013

U drugih 45 minuta dosta mirnija utakmica nego u prvom delu. Partizan je imao posed lopte i inicijativu na terenu, ali bez nekih izrazitih prilika za gol. Udarcima sa distance su pokušavali Bogosavac (50.), Mihajlović (53.) i Božinov (63.) – svaki put su ti udarci bili zamalo neprecizni. Možda najveću priliku za Crno-bele da dođu u vođstvo je imao Božinov u 65. minutu – izbio je sa loptom potpuno sam, istina levo dosta iskosa, a onda je izgleda pokušao da gađa dalji ugao, no taj udarac se pretvorio u nešto što nije bio ni šut, ni centaršut, lopta je otišla gotovo paralelno sa gol linijom u jedan „daleki“ golaut…U 76. minutu velika šansa za goste – Pavlović je veštim prebacivanjem lopte „štiklom“ nadmudrio i Marka Jovanovića i Evertona na nekih 30 metara od našeg gola, stuštio se u kazneni prostor i kada se spremao za egzekuciju fenomenalno je intervenisao Everton otpozadi, bacio se, izbio mu loptu i spasao siguran gol! Pavlović je pri startu Evertona u nemoći pao, gosti su potpuno neopravdano skočili i tražili penal, a usporeni snimak je jasno pokazao da je sudija ovaj put bio u pravu. U samom finišu (89. minut) korner za Partizan sa desne strane, lopta pada na glavu Bandalovskog, ovaj šutira i gađa svoj levi ugao, ali golman Stevanović hvata tu loptu. I onda, u nadoknadi vremena ono što je presudilo, a što smo već opisali na početku ovog izveštaja…

Nakon današnje utakmice, Čukarički se učvrstio na 2. mestu na tabeli (sa punih pet bodova prednosti nad Partizanom), a naša ekipa je ostala na 3. mestu (sa dva boda prednosti nad Vojvodinom i niškim Radničkim). U preostalih pet kola do kraja prvenstva Crno-bele očekuje, po svemu sudeći, dramatična borba da se ili ipak nekako izbori 2. mesto, ili makar sačuva ovo 3. mesto koje sigurno vodi u Evropu. Partizan istina može i preko kupa da obezbedi učešće u evropskim kvalifikacijama na leto, ali na to se u ovom trenutku ne sme sa sigurnošću računati.