Dodatne sudija: POPOVIĆ Marko (Beograd),  STOJILKOVIĆ Igor (Zemun)

Strelci: Sikimić 85′ (C.zvezda), a Everton 90+4′ (Partizan)

Žuti kartoni: Le Talek, Sikimić, Katai, Ibanjez (C.zvezda), a Gogoua i Ilić (Partizan)

Crveni kartoni: Rendulić (dva žuta – C.zvezda) i Everton (dva žuta – Partizan)

grbcrvenazvezda C.zvezda: 1 Kahriman, 3 Luković, 4 Le Tallec, 8 Grujić (od 56′ Palvšić), 10 Katai, 19 Cvetković, 20 Donald, 55 Srnić (od 78′ Ristić), 70 Da Costa Oliveira (od 53′ Sikimić), 77 Rendulić, 88 Ibanjez.
Klupa: 27 Supić, 2 Petković, 5 Da Silva Edson Jose, 17 Plavšić, 18 Babunski, 24 Ristić, 81 Sikimić.

grbpartizan Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski, 51 Gogoua, 23 Jovanović, 14 Bogosavac, 25 Everton, 8 Brašanac, 27 Kosović, 91 Stevanović (od 82′ Vlahović), 7 Mihajlović, 22 Ilić (od 73′ Božinov).
Klupa: 12 Kljajić, 21 Jevtović, 80 Golubović, 86 Božinov, 5 Stevanović, 9 Vlahović, 20 Lukić.
Trener: Ivan Tomić

Kompletan tok meča u tekstualnom prenosu možete pogledati klikom ovde

tmt_DERBI_151_4-16-2016_01_34950

Partizan u 151. derbiju, u komšiluku, primio gol u finišu utakmice (85. minut), ali je onda golom Evertona u nadoknadi vremena (90+4. minut) uspeo da spasi jedan bod

Bio je ovo derbi koji je sve do poslednjih 10-ak minuta ponudio ubedljivo najmanje fudbalskih dešavanja, u poređenju sa dva prethodna koja su odigrana u ovoj sezoni. A onda, u samom finišu, uključujući naravno i nadoknadu vremena, videli smo puno uzbuđenja, tako da sve u svemu derbi može da dobije ocenu „solidan“.

tmt_DERBI_151_4-16-2016_01_34922

Pred 37.523 navijača, pri čemu je „jug“ bio standardno crno-beli, a „istok“ isto tako standardno više popunjen navijačima Partizana, u prvom poluvremenu nismo videli puno uzbuđenja. Igrači oba tima su delovali nekako sputano, pomalo i tromo, a može biti da je i neuobičajeno visoka temperatura (blizu 30 stepeni Celzijusovih u vreme početka utakmice) delovala nepovoljno na igrače na terenu. Naša ekipa je u prvih 20-ak minuta bila potisnuta na svoju polovinu, a zamerku ćemo uputiti pre svega zbog zaista puno napravljenih prekida (prekršaji i korneri) na našem levom odbrambenom boku, a poznato je koliko je Ibanjez opasan sa ubacivanjem svojom levom nogom sa tih pozicija…Od opasnijih momenata za naš tim u prvih 45 minuta izdvojićemo šut Kataija u 11. minutu levo iskosa (Šaranov izbacuje u korner), kao i solo prodor i udarac istog igrača u 41. minutu sa ivice kaznenog prostora (opet Šaranov odbija loptu u korner). Partizan je imao dve izgledne situacije – najpre je Stevanović sa desne strane, posle jedne kontre (23. minut) možda mogao i da šutira, umesto što je neprecizno odigrao u sredinu ka Mihajloviću, a u 32. minutu najveća prilika u prvom poluvremenu – Mihajlović je levo dobio pas u dubinu, izbegao ofsajd, stuštio se do golaut linije, zavrnuo oštro desnom spoljnom na peterac, a tamo je nespretno glavom reagovao Stevanović, a mogao je puno, puno konkretnije i žestoko da ugrozi gol rivala! Šteta…

tmt_DERBI_151_4-16-2016_01_34920

Drugo poluvreme je Partizan bočeo bolje od domaćina. To je bio mnogo bolji „ulaz“ u meč nego u prvom poluvremenu, od strane celog tima. Posed je rastao u korist našeg tima, lopta je više bila na polovinu C. zvezde, a u 59. minutu velika šansa za Partizan – posle velike gužve na pet-šest metara od gola pokušao je najpre Saša Ilić, lopta se odbila, natrčao je Brašanac, šutirao, već smo skočili misleći da će biti gol, ali je Kahriman sjajno intervenisao i spasao siguran pogodak! Četranest minuta kasnije (73. minut) još jedna izrazita prilika za naš tim – Bandalovski se izborio za jednu loptu na desnom krilu našeg napada, imao je potpuno otvoren put uz golaut liniju s obzirom da je protivnički igrač pao na travu, umesto toga se odlučio ipak odmah za centaršut, učinio je to jako kvalitetno, lopta je na drugoj stativi pala na pet metara od gola, Neca Mihajlović se iskrao tamo svom čuvaru, skočio, ali je glavom loptu poslao pored gola!

tmt_DERBI_151_4-16-2016_01_34942

Nakon ove dve velike propuštene šanse,  uvukla se zebnja u sve nas koji volimo Partizan, jer…poznata su ta nepisana fudbalska pravila, a i naša ekipa je odjednom počela da pravi greške u poslednjoj liniji, pozicione, sa i bez lopte u posedu…Tako dolazimo do 81. minuta i od ovog trenutka je rival taj koji je „vladar“ najveće šanse na utakmici – Katai je dobio sjajan pas u dubinu, brži je od naše odbrane, ulazi sa desne strane u naš kazneni prostor, prilazi na deset metara, sledili smo kad je šutnuo, ali je Šaranov sjajnom paradom i ulaženjem u šut spasio siguran gol! Nakon ove šanse protivnika, dešavaju se dve situacije da naš tim potpuno neptorebno gubi loptena 40-ak metara do gola, oba puta protivnik ima jako puno slobodnog prostora, oba puta je Ristić taj koji je na lopti desno iskosa, oba puta je on taj koji upućuje udarce sa šesnaest metara, ali oba ta udarca idu srećom pravo u odlično postavljenog Šaranova. I onda stiže 85. minut, 1:0 za domaćina, veliki šok za poklonike crno-bele boje: Centaršut je stigao sa desne strane, Gogua je, umesto da tu loptu „dune“ na Autokomandu,  nespretno praktično uštopovao loptu za Sikimića, a ovaj je silovito poklapa levom nogom i šalje je u same leve raklje gola Partizana…evro gol, nažalost u našoj mreži, rival stiže na prag pobede…

tmt_DERBI_151_4-16-2016_01_34943

Ali, onda ipak stiže poslednji pokazani minut nadoknade vremena (90+4. minut), faul za Partizan levo skoro na centru, ubačena lopta, odbrana C. zvezde u skoku izbacuje tu loptu na otprilike 35 metara do gola, a tamo na nju natrčava svom snagom Everton, zahvata loptu „iz prve“, snažno i punim stopalom odapinje ka golu domaćih, a golman Kahriman nespretno reaguje i lopta mu proalzi kroz ruke i odlazi u mrežu – GOOOL, 1:1, Partizan ipak osvaja bod u 151. derbiju!

tmt_DERBI_151_4-16-2016_01_34947

Remi u bilo kom meču u Srbiji, a i u derbiju, nije unapred ishod koji će zadovoljiti klub kao što je Partizan, ali kad on stigne nakon ovakvog redosleda događaja i kad u priču ubacimo „tajminge“ kad se šta dešavalo, onda naravno ne možemo reći da smo večeras nesrećni. Sa druge strane, Partizan je danas ostao bez 2. mesta na tabeli (Čukarički nas je prestigao i ima dva boda prednosti), Vojvodina nam je prišla na samo dva boda i to su detalji za paljenje takmičarskog alarma jer…počeo je plej of, do kraja prvenstva je još samo šest mečeva, svaki kiks do kraja bi mogao biti koban kad je u pitanju obezbeđivanje učešća u Evropi naredne sezone. Pre toga, Crno-bele već u sredu očekuje revanš polufinala kupa u Subotici, rezultat prvog meča je nezgodan (0:0), a prolaz u finale kupa i kasnije osvajanje tog trofeja, a samim tim i obezbeđivanje Evrope i na ovaj način, praktično je obaveza za naš klub u ovoj sezoni.

tmt_DERBI_151_4-16-2016_01_34883

Na kraju „slovo“ o sudiji Vasiću: Upućujemo mu čestitke, odradio je posao za ovakvu jednu utakmicu vrlo dobro. Partizan posle dužeg vremena u jednom derbiju nije oštećen. To je već nešto novo u srpskom fudbalu…Što se tiče njegovih pomoćnika, tu je već bilo par sitnijih propusta (više na štetu Partizana), ali ne toliko velikih i značajnih da zaslužuju ozbiljniju kritiku.