Strelci: Božinov 6′ i 45′, Ilić  58′ i 74′ (Partizan)

grbpartizan Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski (od 55′ Vulićević), 31 Milenković, 51 Gogoua, 14 Bogosavac, 25 Everton, 27 Kosović, 22 Ilić, 7 Mihajlović, 80 Golubović (od 70′ Lukić), 86 Božinov (od 70′ Vlahović).
Klupa: 12 Kljajić, 4 Vulićević, 8 Brašanac, 21 Jevtović, 5 Stevanović, 9 Vlahović, 20 Lukić.

football_7771 Mladost Lučani: 1 Krznarić, 93 Šatara, 19 Živanović, 13 Rakočević, 5 Saničanion, 77 Luković, 20 Protić (od 55 Vaillant), 11 Gavrić, 16 Čečarić (od 85′ Golubović), 7 Jovanović, 10 Milosavljević (od 61′ Lepović).
Klupa: 22 Čančarević, 18 Lazevski, 28 Lepović, 8 Golubović, 58 Vaillant, 14 Zoćević, 88 Luka.
Trener: Nenad Milovanović

Kompletan tok meča u live prenosu možete pogledati klikom ovde

tmt_FKP-MLDL_4-10-2016_01_34624

Partizan nastavio pobedonosnu seriju, Milenković debitovao, a Saša Ilić nastavlja da stiže jedne i da se približava drugim rekordima.

Šesta uzastopna prvenstvena pobeda Partizana! „Stradalnik“ se danas zvao Mladost iz Lučana, a sa krajnjih 4:0 za naš tim još na kraju gosti mogu biti zadovoljniji od Crno-belih, s obzirom da je Partizan, osim postignutih golova, stvorio još barem toliko stopostotnih šansi koje nije iskoristio.

tmt_FKP-MLDL_4-10-2016_01_34622

Pre opisa dešavanja sa današnje utakmice, jedna vredna napomena: Nikola Milenković (1997. godište) je danas debitovao za seniorski pogon Partizana u jednoj takmičarskoj, prvenstvenoj utakmici. Čestitke ovom mladom momku izuzetnih fizičkih predispozicija, uz želje da u narednom periodu samo nadograđuje svoj igrački potencijal, kojeg je danas kvalitetno nagovestio.

tmt_FKP-MLDL_4-10-2016_01_34631

Od samog početka utakmice je Partizan preuzeo sve konce igre u svoje ruke i već u 5. minutu sudija Vasić je prinuđen da pokaže na belu tačku. Mihajlović je dobio sjajan dubinski pas od Kosorića, brži je od protivničkog igrača, gurnuo je loptu, a onda je sapleten – penal kao kuća. Njega u 6. minutu izvodi Božinov, sigurno, golman čita, ali je lopta precizna i jaka – 1:0 za Partizan!

Do povećanja svog vođstva je Partizan došao tek u sam smiraj poluvremena, a pre toga je to moglo da se desi u barem tri navrata – Everton u 13, a Mihajlović u 29. i 32. minutu su imali divne prilike, no nijedna od tih šansi nije iskorišćena, svaki put su naši fudbaleri bii zamalo neprecizni.

tmt_FKP-MLDL_4-10-2016_01_34635

I onda 45. minut, Golubović i Everton prelepom kombinatorikom izbacuju kompletnu odbranu Mladosti na desnoj strani našeg napada, Everton se sjurio u kazneni prostor, odapeo i ciljao dalji levi ugao, golman Krznarić je uspeo samo malo da dokači tu loptu, ali tek toliko da je idelano skrene ka Božinovu koji ju je sa par metara, bez problema, smestio u mrežu – 2:0 za Partizan!

U drugom poluvremenu najpre Krznarić sjajno brani volej udarac Božinova sa samo 7-8 metara, a onda, nepunih 60 sekundi kasnije, igrao se 57. minut, kada Božinov na ivici kaznenog prostora odigrava lep „otvarajući“ pas desno na Sašu Ilića, a kapiten onda pravi bravuru, „lažnjakom“ šalje štopera Mladosti „po burek“ i onda špicem leve kopačke prebacuje golmana Krznarića i šalje loptu u mrežu – 3:0 za Partizan!

tmt_FKP-MLDL_4-10-2016_01_34616

Majstorijama kapitena tu nije bio kraj. Igrao se 74. minut kada najmlađi (Vlahović) odigrava povratni pas ka najstarijem (Iliću), a onda kapiten Ilić cilja i prelepo pogađa same desne rašlje nemoćnog golmana Krznarića, koji je svojim letom kroz vazduh dodatno ulepšao ionako prelep pogodak kapitena – 4:0 za Partizan!

tmt_FKP-MLDL_4-10-2016_01_34703

Na ovom mestu koristimo priliku da istaknemo da je ovo danas bio ukupno 768. (a u isto vreme 365. prvenstveni) meč Saše Ilića u dresu Partizana. Do dostizanja legendarnog Moce Vukotića fale mu još samo 23 utakmice (Moca se zaustavio na cifri od 791 meča). I ne samo to – Saša Ilić je, iako je klasični „plej“, u isto vreme i istaknuti strelac Partizana! Sa današnja dva postignuta pogotka on je postigao ukupno 237 golova za Partizan, a od toga ih je 129 prvenstvenih! Sa tih 129 prvenstvenih pogodaka je Saša na 7. mestu večite liste strelaca (kada su u pitanju nacionalni šampionati u kojima je nastupao Partizan) danas dostigao Zorana Prljinčevića. Sve čestitke našem kapitenu!

tmt_FKP-MLDL_4-10-2016_01_34708

Sa odigravanjem današnjeg 30. kola, došli smo do plej ofa kojeg ove sezone igraju prvih 8 timova na prvenstvenoj tabeli. Pre tih poslednjih 7 rundi koje nas očekuju u plej ofu, bodovi će biti prepolovljeni (ekipama koje imaju neparan broj bodova će bodovi posle polovljenja biti „zaokruženi naviše“…npr. Radnički Niš će od 45 osvojenih bodova u plej of preneti 23 boda). Raspored Partizana u plej ofu će biti ovakav:

1. kolo (subota, 16.04.2016.): C. zvezda – Partizan
  2. kolo (nedelja, 24.04.2016.): Partizan – Čukarički
  3. kolo (četvrtak, 28.04.2016.): Partizan – Borac
  4. kolo (utorak, 03.05.2016.): Radnik – Partizan
  5. kolo (subota, 07.05.2016.): Partizan – Voždovac
  6. kolo (nedelja, 15.05.2016.): Radnički – Partizan
  7. kolo (subota, 21.05.2016.): Partizan – Vojvodina