Drugi dodatni sudija: KIŠ ČEPEGI Robert (Novi Sad)

Strelci: Mihajlović 4′, Crnomarković (autogol) 29′ (Partizan), Dražić 73′ (Javor Matis)

Žuti kartoni: Gajić, Milović (Javor Matis), a Gogoua (Partizan)

javor65 Javor:  1 Đogatović, 26 Gajić, 17 Miletić, 20 Milović, 15 Crnomarković, 5 Docić, 6 Ajuru (od 62′ Stojaković), 19 Đokić, 7 Eliomar (od 24′ Josović), 11 Gafurov (od 78′ Zečević), 9 Dražić.
Klupa: 23 Glintić, 3 Josović, 14 Kolaković, 24 Amanović, 21 Švonja, 10 Stojaković, 33 Zečević.

grbpartizan Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski, 23 Jovanović, 51 Gogoua, 14 Bogosavac, 27 Kosović, 8 Brašanac, 22 Ilić (od 57′ Jevtović), 20 Lukić (od 68′ Golubović), 7 Mihajlović, 86 Božinov (od 57′ Vlahović).
Klupa: 12 Kljajić, 11 Fofana, 19 Subić, 21 Jevtović, 80 Golubović, 5 Stevanović, 9 Vlahović.
Trener: Ivan Tomić

Kompletan tok meča u tekstualnom prenosu možete pogledati klikom ovde

toso12

Partizan nastavio pobedonosnu seriju, jer je golovima postignutim u Ivanjici u prvih pola sata osigurao sebi dovoljnu prednost za osvajanje nova tri prvenstvena boda.

Pobeda Partizana na uvek „vrućem“ gostovanju u Ivanjici (1:2), a sve ostalo je u ovom trenutku manje bitno. Na stadionu na kojem Partizan istina nikada nije izgubio u prethodnih 7 takmičarskih mečeva (do danas 5 pobeda i 2 remija), ali je sve pobede slavio igrački i rezultatski veoma tesno, protiv rivala koji tradicionalno protiv Crno-belih nastupa jako „tvrdo“, naša ekipa je danas slavila peti uzastopni prvenstveni trijumf (u ovoj seriji su tri gostujuće pobede – na teškim gostovanjima u Nišu, na Banovom brdu i sad u Ivanjici) i sigurno se zadovoljna vraća u Beograd.

toso17

Partizan je utakmicu otvorio na najbolji mogući način. Igrao se 4. minut kada je Neca Mihajlović polulevo prihvatio jednu loptu od Božinova, na nekih 25 metara od gola, stuštio se ka golu, krenuo malo levo, onda vratio loptu desno i potom sa nekih 16 metara ciljao prizemnom loptom u bliži, svoj levi ugao – lopta ide u mrežu pored nemoćnog Đogatovića, 0:1!

Dva minuta kasnije (7.) je „zaiskrilo“ u našem kaznenom prostoru kada je Gafurov desno uleteo sam ispred Šaranova, ali je naš golman padom u noge odbio loptu. Domaćin preti i trinaest minuta kasnije (20.), lopta stiže od Miletića sa levog krila, nezgodno se odbija, na prvoj stativi naleće Đokić, ali srećom nespretno reaguje, umesto šuta na gol bila je to paralela sa gol linijom, a onda je odbrana Partizana otklonila opasnost.

toso07

Partizan je svoje vođstvo mogao da uveća u 27. minutu (posle centaršuta Mihajlovića sa desnog krila i „kresanja“ lopte glavom od strane Brašanca, Božinov sa samo 4-5 metara nije uspeo loptu da ćušne u prazan gol), ali to što tada nije učinio, uspeo je dva minuta kasnije:

toso15

Igrao se 29. minut, greška domaćina blizu centra terena, Bogosavac uzima loptu, onda je ugledao u dubini utrčavajuće Lukića i Brašanca, odigrava pas na Lukića koji sasvim sigurno nije u ofsajdu (za Brašanca nismo sigurni, ali on je i nebitan u tom trenutku), prihvata loptu, malo je i neodlučan u toj izvrsnoj situaciji za gol, iznenađujuće čak pokušava sa pasom desno ka Božinovu umesto da šutne na gol, ali i on i ceo Partizan ima u tom trenutku malo i sreće – na loptu koja ide ka Božinovu naleće Crnomarković i nespretno je zakucava u sopstvenu mrežu – 0:2!

toso04

Do poluvremena je Javor u par navrata zapretio smanjenjem rezultata, ali nisu to bile nekakve velike šanse, više gužve iz kojih se, na sreću našeg tima, nije izrodilo ništa ozbiljnije. U drugih 45 minuta Javor ulazi veoma angažovano, pa tako u 56. minutu Dražić propušta veliku priliku jer je, uletevši sam, pokušao da bude nesebičan odigravanjem pasa u sredinu, a Bandalovski sjajnim uklizavanjem rešava sve probleme. Igrao se 63. minut kada je sve moglo biti rešeno – odjednom se greškom štoperskog para Javora lopta odbila ka potpuno samom Mihajloviću, poskočili smo očekujući Necin trk ka golu i sigurnu realizaciju, ali mu se lopta nezgodno odbila, više ga je čak pogodila u glavu nego što ju je on udario i otišla je ka „ni krivom, ni dužnom“ golmanu Đogatoviću…

toso11

I onda bukvalno ni iz čega gol za domaćine i vraćanje rezultatske neizvesnosti u meć – igrao se 73. minut, Miletić je šutirao sa 25 metara, ta lopta ide pravo ka dobro postavljenom Šaranovu, činilo se da će je on lako ukrotiti, ali je on ipak samo odbija i to ka potpuno samom Dražiću, koji je bez ikakvih problema sa pet metara smešta u mrežu – 1:2. Nakon tog gola domaćin pojačava pritisak, ali smo do kraja videli jednu jedinu više nego izrazitu šansu  i to za naš tim – tekao je 87. minut, divan prodor Bogosavca po levoj strani, Vlahović mu je u sredini dobro markiran i „Riđi“ ne može da ga izbaci u gol šansu, ali je zato Kosović desno potpuno sam, to naš levi bek vidi, upućuje mu idealan pas, Kosović tu loptu takođe idealno prihvata, zatim upućuje sa 12-13 metara pravu „bombu“ na gol potpuno nemoćnog Đogatovića, ali ta lopta svom silinom trese prečku, od nje se odbija na liniju, a odatle u polje…

Kakva šteta! To srećom nije kažnjeno niti u preostala tri minuta, niti u naredna četiri minuta nadoknade, tako da Partizan odnosi sva tri boda kući, na zadovoljstvo većine danas prisutne publike na ivanjičkom stadionu.