Sedmi test meč: Partizan – Tosno 1:0 (0:0)

tosno_1

Protokol meča

Partizan – Tosno 1:0 (1:0)

Utakmicu iz Nikozije možete posmatrati u direktnom prenosu preko TV Partizan i Partizan APP

Početak u 14:00CET

Stadion Makario u Nikoziji

Glavni sudija: Hristovi

Pomoćnici: Vasiliu i Samada (svi Kipar)

Strelci: Božinov 67′ (11m)

Žuti kartoni: Marko Jovanović (Partizan), Markov (Tosno)

grbpartizan Partizan: Kljajić, Bandalovski (od 68′ Vulićević), Bogosavac, Stevanović Miladin, Jovanović Marko (od 60′ Gogoua), Everton (od 68′ Petrović), Brašanac, Lukić (od 60′ Kosović), Stevanović Alen (od 80′ Fofana), Mihajlović, Božinov (od 68′ Vlahović).
Klupa:
Trener: Ivan Tomić

FC_Tosno_logo Tosno: 1 Eduard Baychora, 2 Guram Tetrašvili, 3 Ilia Gultiaev, 5 Aleksej Aravin, 8 Maxim Astafev, 12 Evgenij Markov, 16 Marcin Kovalčuk, 27 Anton Zabolotni, 82 Mladen Kašćelan, 86 Grigorij Čirkin, 87 Nika Čkapelia.
Igrali su još: 9 Mukametšin, 24 Pazin, 25 Smirnov.
Trener: Dmitrij Parfenov

postavavavavavav

Fudbaleri Partizana odigrali su svoju poslednju utakmicu na pripremama u Nikoziji i pobedili rusku ekipu Tosno sa 1:0.

tmt_FKP-TOSNO_08_02_2-9-2016_01_31886

Bila je ovo idealna i najjača provera za crno-bele na pripremama, kakvu su samo mogli poželeti, jer su nasuprot sebe imali borben, čvrst, organizovan i ambiciozan tim, koji je celo prvo poluvreme bio u dobrom ritmu, bio uvek za korak brži i non-stop pretio crno-belima. Partizanu je trebao baš ovakav protivnik za kraj priprema, kako bi stručni štab i igrači videli kako tim reaguje kada je u problemu na terenu…

Već u 9 minutu videli smo dug dubinski pas Kašćelana, ispala je kompletna odbrana Paritzana, čak trojica Rusa idu ka Kljajiću, loptu prima Čkapelia, pokušava da gurne loptu ispred istrčalog Kljajića, ali promašuje srećom ceo gol, lopta odlazi pored stative u gol aut. Više nego zicer!

tmt_FKP-TOSNO_08_02_2-9-2016_01_31889

Deset minuta kasnije solo partitura Alena Stevanovića, dribling, onda je i šutirao solidno sa 25 metara, ali se golman Bajhora bacio i uhvatio loptu. U 22 minutu opasna situacija, duel Tetrašvilija i Bandovskog na 7-8 metara, padaju obojica, Rusi traže penal, ali arbitar odmahuje rukom. Sedam minuta ksnije opet Rusi traže penal, ovaj put posle duela Miladina Stevanovića i Zabolotnog.

tmt_FKP-TOSNO_08_02_2-9-2016_01_31903

U 36 minutu videli smo prvu veliku šansu za Partizan! Centaršut Mihajlovića iz prekida sa leve strane na 40 metara od gola, desnom nogom ide „kifla“ na peterac, tamo uleće Božinov, udarac glavom, a lopta pogađa stativu! Prva, ali zato ogromna šansa za naš tim!

I to je bilo sve do poluvremena, a u svlačionici Ivan Tomić je dao neke sugestije svojim igračima i na terenu je odmah bila primetna reakcija tima. Partizan je odigrao znatno bolje, naročito u poslednjih 30 minuta, kada je dominirao terenom. Ipak, prvu veliku priliku opet su imali igrači Tosna u 48 minutu, kada je na centaršut sa levog krila Asfajev ostao potpuno sam kao duh na 8 metara od gola, ali je promašio ceo gol.

tmt_FKP-TOSNO_08_02_2-9-2016_01_31897

Nemanja Mihajlović se oprobao iz slobodnjaka u 52 minutu, ali je lopta preletela tik iznad prečke. Pet minuta ksnije i Rusi su ponovo zapretili, ali je neko od igrača Tosna iz povoljne pozicije pogodio spoljni deo mreže.

I onda gol za Partizan u 67 minutu…

tmt_FKP-TOSNO_08_02_2-9-2016_01_31978

Brašanac je dobio odličnu dubinsku loptu, ušao u kazneni prostor i biva srušen, a Valeri Božinov uzima loptu i dovodi Partizan u vođstvo, a ispostalo se kasnije i donosi pobedu.

tmt_FKP-TOSNO_08_02_2-9-2016_01_31900

Crno-beli su nastavili sa napadima, pa je u 80 minutu posle kornera Mihajlovića, probao Gogoua glavom, ali je odbrana u poslednjem momentu sprečila opasnost. Dva minuta kasnije Kosović je proigran petom od Brašanaca, lepo je poveo loptu, doneo je na 18 metara od gola i onda žestoko opalio, ali je lopta preletela prečku. I Miladin Stevanović je mogao da postigne gol posle još jednog odlično izvedenog kornera Mihajlovića, lepo je sačekao loptu, šutirao glavom, ali je golman bio na visini zadatka i uhvatio je.

tmt_FKP-TOSNO_08_02_2-9-2016_01_31981

Do kraja meča gledali smo nove atake crno-belih i povremene kontre gostiju, ali se rezultat nije menjao.

Ovom utakmicom Partizan je završio što se tiče test mečeva na Kipru. Sutra sledi još jedan dan za treninge i u četvrtak cela ekspedicija se vraća u Beograd.