Peti test meč: Partizan – Volgar (Astrahanj) 2:2 (2:2)

volgar_najava

Protokol meča

Partizan – Volgar (Astrahanj – Rusija) 2:2

Utakmicu iz Nikozije možete posmatrati u direktnom prenosu preko TV Partizan i Partizan APP

Početak je u 10:00CET

Pomoćni teren GSP stadiona u Nikoziji

Glavni sudija: Aleks Stojanov (Bugarska)

Pomoćnici: Eseanu i Rikardo (Kipar)

Strelci: Kolomijčenko 12′, Plijev 35′ (Volgar), Golubović 16′, Birmančević 23′ (Partizan)

Žuti kartoni: Petrović, Bolov (Volgar)

grbpartizan Partizan: Šaranov (od 46′ Jovičić), Vulićević, Subić, Jevtović, Milenković, Kosović, Lukić, Birmančević, Fofana, Golubović, Aboubakar (od 71′ Vlahović).
Klupa: Jovičić, Jovanović Đorđe, Stevanović Miladin, Vlahović, Bogosavac, MIhajlović.
Trener: Ivan Tomić

Logo_of_FC_Volgar-Gazprom_Astrakhan Volgar (Astrahanj): Sikač, Stešin, Otašević, Doguzov, Zurajev, Bolonin, Petrović, Jakovljev, Kolomičenko, Bolov, Plijev.
Igrali su još: Saganovič, Jelisejev, Birbin, Aleksin, Bukija, Murihin, Pulgačev
Trener: Jurij Gazaev

postave I nedeljaPartizan je odigrao i svoj peti test meč na pripremama u Nikoziji, a protivnik je bio četvrtoplasirani tim druge ruske lige Volgar iz Astrahanja.

tmt_FKP-VOLGAR_2-6-2016_ 01_31493
Od početka se videlo da će to biti izuzetno tvrd meč, pošto su oba tima žestoko krenula od prve lopte, pa smo posmatrali pravi prvenstveni meč. Rusi su u prvih 10 minuta bili agilniji, igrali su visoki presing, a posebno je pretio sa desne strane nekadašnji igrač Partizana Branimir Petrović. On je posle početnog ispitivanja snaga bio akter gola, kojim su Rusi poveli, pošto je idealno centrirao, a kapiten Volgara Kolomijčenko je u 12 minutu kresnuo loptu i sproveo je u gol sa 5 metara.

tmt_FKP-VOLGAR_2-6-2016_ 01_31494

Partizan je vrlo brzo izjednačio, i to prelepim golom Golubovića, koji je vukao loptu iz sredine i kada je prišao na oko 20 metara, opalio je žestoko, lopta je udarila u stativu i ušla u gol. Bilo je to u 16 minutu, a već u 23’ crno-beli su vodili sa 2:1. Lukić je izveo korner, Abubakar glavom prebacio loptu sa prve stative ka sredini kaznenog prostora, gde je sačekao Birmančević i glavom ćušnuo u mrežu.

Spec.

tmt_FKP-VOLGAR_2-6-2016_ 01_31495

Posle postignutog gola, Marko Golubović se radovao golu na specifičan način, a posle utakmice nam je objasnio da je to učinio, jer je gol posvetio svom najboljem drugu iz Majdanpeka, koji je nedavno tragično nastradao.

Od vođstva, Partizan je preuzeo igru u svoje ruke i pokušavao da uveća vođstvo, ali je ponovo Petrović zakuvao i posle prekida idealno zavrnuo na drugu stativu, a tamo se bacio Plijev i u padu uspeo da vrati loptu u mrežu za izjednačenje.

tmt_FKP-VOLGAR_2-6-2016_ 01_31500
Do poluvremena se igralo čvrsto i angažovano na obe strane, ali se rezultat više nije menjao. Petrović je u 43 minutu mogao i golom da kruniše svoju igru, ali je bio kratak posle jednog centaršuta Bolova.

tmt_FKP-VOLGAR_2-6-2016_ 01_31502
I drugo poluvreme je igrano u istom ritmu i tonu – tvrdo, čvrsto, žestoko čak…U takvoj igri nije bilo mnogo šansi, osim u finišu meča, kada su u velikim prilikama bili Fofana posle pasa Abua (68’) i Vlahović (89’), a za Ruse je Aleksin bio potpuno sam na 7 metara i usledio je šut pored gola. Jevtović je u 66 minutu oprobao udarac iz slobodnjaka sa 25 metara, ali je za malo promašio rogalj, kao i Kosović u 83 minutu šutem iz izgledne pozicije sa 16 metara.

tmt_FKP-VOLGAR_2-6-2016_ 01_31513
U svakom slučaju, bila je ovo odlična provera za crno-bele, jer su protiv jakog protivnika dosta toga mogli da vide na delu.

tmt_FKP-VOLGAR_2-6-2016_ 01_31484
Večeras od 17:30h po našem vremenu na redu je šesti duel crno-belih na pripremama, a protvnik je beloruski tim Šahtjor iz Soligorska. Meč možete pratiti uživo na TV Partizan i Partizan app.