Šesti test meč: Partizan – Šahtjor (Soligorsk) 2:1 (1:0)

sajtjor_najava_naslovna

Protokol meča

Partizan – Šahtjor (Soligorsk) 2:1 (1:0)

Utakmicu iz Nikozije možete posmatrati u direktnom prenosu preko TV Partizan i Partizan APP

Početak u 17:30CET

Stadion Makario u Nikoziji

Glavni sudija: Hristovi

Pomoćnici: Vasiliu i Samada (svi Kipar)

Strelci: Božinov 21′, Mihajlović 47′ (Partizan), Burko 86′ (Šahtjor)

Žuti kartoni: Brašanac

grbpartizan Partizan: Kljajić, Bandalovski, Bogosavac, Stevanović Miladin, Jovanović Marko (od 67′ Kosović), Everton, Brašanac, Ilić, Stevanović Alen, Mihajlović, Božinov.
Klupa: Jovičić, Jeftović, Kosović, Lukić, Birmančević, Vlahović, Đorđe Jovanović.
Trener: Ivan Tomić

Shakhter2010logo Šahtjor (Soligorsk): Bušma (od 46′ Kotenko), Macvejcuk, Kuzmijanok, Ribok, Antonjuk, Selijava, Nojok, Timošenko, Kovalijev, Starhoroski, Januš.
Igrali su još: Jurevič, Januševič, Jelezarenko, Asipenko.
Trener: Sergej Nikiforenko

Postave II nedelja

Partizan je u drugoj pripremnoj utakmici odigranoj ove subote u Nikoziji, a ukupno u svojoj 6. proveri na „rajskom ostrvu“, zabeležio četvrtu pobedu. Danas je u popodnevnom terminu sa 2:1 savladana beloruska ekipa Šahtjor iz Soligorska. Reč je o klubu koji je prvenstvo Belorusije u 2015. godini (ono se igra u Belorusiji u jednoj kalendarskoj godini, u ritmu proleće – jesen) završio na 3. mestu na tabeli, iza BATE Borisova i samo par bodova iza Dinama iz Minska, a taj plasman mu je obezbedio ovog leta nastup u Evropi, u kvalifikacijama za Ligu Evropa 2016/17.

tmt_FKP-SAHTAR_2-6-2016_ 01_31604

U prvom poluvremenu smo gledali jedan na terenu apsolutno dominantan Partizan. Istine radi, Šahtjor je prvi zapretio (4. minut: Stargorodski, Ukrajinac u beloruskom timu, izbio je sam ispred Kljajića, odigrao je pas u sredinu, naleteo je Miladin Stevanović i otklonio opasnost, mada pomalo nespretno, jer je pogodio stativu našeg praznog gola, ali se lopta od nje odbila na stranu, u bezbednu zonu), ali su odmah zatim sva dešavanja preseljena na polovinu i u kazneni prostor Šahtjora. Prvi put je u šesnaestercu Belorusa „zaiskrilo“ u 7. minutu (pokušao je Brašanac, ali je izblokiran), a onda smo u 18. minutu videli lep centaršut Alena Stevanovića sa desnog krila, a na drugoj stativi je Mihajlović za delić sekunde zakasnio da tu loptu sprovede u mrežu. Dva minuta kasnije (20. minut) smo svedoci „bombe“ Božinova sa 20 metara i sjajne parade golmana Bušme, koji to „đule“ krajnjim naporom izbija iznad prečke u korner, da bi već u narednom minutu videli pravog „lepotana“ od gola za vođstvo Partizana:

tmt_FKP-SAHTAR_2-6-2016_ 01_31605

21. minut: Gol, 1:0, za Partizan, strelac Božinov! Centaršut Mihajlovića sa levog krila, jedan igrač Šahtjora tu loptu izbacuje glavom sa peterca, ona pada blizu ivice kaznenog prostora, a naš napadač pravi predivne „makazice“ i šalje loptu efektno u sam donji desni ugao gola Belorusa! Bravo Valeri!

Prvih petnaestak minuta drugog poluvremena je proteklo istovetno kao čitavo prvo poluvreme, a već na samom početku drugog dela gledamo novi pogodak našeg tima:

47. minut: Gol, 2:0 za Partizan, strelac Mihajlović! Primio je Nemanja loptu na levoj strani našeg napada, krenuo potom ukoso direktno ka golu, prošao je rogalj šesnaesterca, protivnički fudbaler se iz respekta povlačio unazad, a onda je Nemanja iskoristio slobodan prostor, naciljao desnom nogom dalji (desni) ugao i pogodio „malu mrežicu“, za dupliranje vođstva Partizana!

tmt_FKP-SAHTAR_2-6-2016_ 01_31594

Odmah nakon ovog pogotka kreće u Nikoziji kiša da pada, sve jače i jače, a s vremenom primećujemo i da intezitet utakmice opada – posebno kada je u pitanju naš tim, koji više nije na terenu toliko dominantan kao u prvih 60 minuta. Daleko od toga da je Šahtjor krenuo da stvara nekakve ozbiljne prilike i da ugrožava gol Kljajića, ali je uspostavljena jedna terenska ravnoteža. U 52. minutu je Kuzmjanok šutirao sa 25 metara, lopta se odbila od jednog igrača Partizana, krenula je opasno ka desnom uglu našeg gola, ali je ipak otišla za koji centimetarpored stative u korner. U periodu od 78. do 80. minuta su Belorusi dva puta pokušali udarcima sa distance, ali je oba puta Kljajić bio na mestu. I onda, u 86. minutu, Šahtjor dolazi ipak do počasnog gola – lopta je sa leve strane prebačena desno, tamo je sam bio Burko, koji je ispred istrčalog Kljajića poslao loptu u mrežu, za krajnjih 2:1. U samom finišu smo zatim videli par oštrijih startova na obe strane, izbila je nervoza, pa je arbitar uradio nešto najpametnije moguće, kada je i pre isteka 90. minuta odsvirao kraj.

tmt_FKP-SAHTAR_2-6-2016_ 01_31607

Poslednji test na pripremama na Kipru crno-beli će imati u utorak 9. februara, kada će Partizan snage odmeriti sa lokalnom ekipom Dokse iz Nikozije, koja trenutno zauzima 7. mesto na tabeli šampionata Kipra, odnosno bori se da izbori plej of, kojeg u kiparskom šampionatu igraju 6 najuspešnijih ekipa na tabeli. Interesantno je da Doksa svoje domaće utakmice igra upravo na stadionu „Makario“, na kojem je Partizan ove zime odigrao većinu svojih pripremnih utakmica na Kipru. Dan nakon odigravanja ove utakmice (u četvrtak, 11. februara), ekspedicija Partizana se vraća za Beograd, gde će obaviti poslednje pripreme pred start prolećne polusezone i gostovanje OFK Beogradu na Vračaru (subota, 20. februar).