Treći test meč: Partizan – Shíjiāzhuāng Yǒngchāng 2:0 (1:0)

najava_kinezi_naslovna

Protokol meča

Partizan – Shijiazhuang Ever Bright Football Club 2:0 (1:0)

Utakmicu iz Nikozije možete posmatrati u direktnom prenosu preko TV Partizan i Partizan APP

Početak je u 10:00h po našem vremenu.

Stadion Alfa centar u Larnaki

Glavni sudija: Kepjeros Peretis (Kipar)

Pomoćnici: Zindulis i Ekonomu (Kipar)

Strelci: Mihajlović 38′, Lukić 78′

Žuti kartoni: Brašanac i Kosović

grbpartizan Partizan: Kljajić, Vulićević, Bogosavac, Gogoua, Marko Jovanović, Everton, Brašanac, Ilić, Živković, Mihajlović, Božinov.
 Partizan (od 60′): Jovičić, Bandalovski, Subić, Stevanović Miladin, Milenković, Jevtović, Lukić, Kosović, Fofana, Golubović, Vlahović.
Trener: Ivan Tomić

Logo_yongchang Shijiazhuang Ever Bright FC: Guan Žen, Tiang Tihong, Li Čao, Van Peng, Li Čun Ju, Ruben Mikael, Huang Širo, Marion Rondo, Jakob Mulenga, Hu Vei, Feng Šao Šund.
Igrali su još: Žu Tiagi, Vang Zaihao, Li Kai, MaoTianging, Gao Zen, Hjuđo, Vu Haoran, Li Jungpeng, Lu Hongdžen, Sun Haošeng.
Trener: Jasen Petrov

postave 111

Fudbaleri Partizana odigraće danas dva test meča na Kipru, a prvi je na programu bio jutros od 10h u Larnaki. Protivnik sedmoplasirani tim kineske lige, Shíjiāzhuāng Yǒngchāng.

Od prvog momenta meča Partizan je uspostavio svoju prepoznatljivu igru, ostvario mnogo veći posed lopte,  a brzom razmenom pasova su lako dolazili u priliku da nekoliko puta ugroze opasno gol protivnika.

tmt_fkp-shijiazhuang_2-3-2016_01_31045

Danas izuzetno raspoloženi Neca Mihaklović je već u 2 mi nutu pokušao lobom da dovede crno-bele u vođstvo, ali je lopta za koji santimetar preletela prečku. Dva minuta kasnije usledila je razmena pasova Božinov – Mihajlović – Brašanac, da bi ovaj potonji šutirao, a golman odlično odbranio. U 9 minutu posle idealnog centaršuta Mihajlovića, Božinov zahvata loptu i pogađa prečku.

tmt_fkp-shijiazhuang_2-3-2016_01_31052

I Kinezi su imali svoju priliku u 11 minutu, ali je Mulenga iz povoljne pozicije uputio šut pored gola. Ponovo su Mihajlović, Brašanac i  Božinov razmenili lepe pasove na malom prostoru i onda je Božinov šutirao pored gola. I Andrija Živković je uputio udarac sa 16 metara,  a golman ponovo siguran. Neposredno posle njega i Mihajlović je iz odlične povratne lopte šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman ponovo na mestu.

tmt_fkp-shijiazhuang_2-3-2016_01_31050

U 23 minutu Kinezi su imali veliku šasnu, kada je sa 5 metara iskosa pokušao Huang, ali mu je Kljajić fenomenalno ušao u šut i odbranio. Sledeći se oprobao Brašanac posle odličnog kornera Mihajlovića, šutirao je glavom tik preko gola.

tmt_fkp-shijiazhuang_2-3-2016_01_31070

I onda , vođstvo u 38 minutu…Andrija Živković je fenomenalnim pasom spojio Mihajlovića sa golom, a ovaj je pogledao, gađao suprotni ugao i pogodio malu mrežicu za vođstvo.

tmt_fkp-shijiazhuang_2-3-2016_01_31067

Do kraja poluvremena oprobao se i Marko Jovanović posle kornera Živkovića, ali je i njegova lopta prošla tik pored stative.

Drugo poluvreme su crno-beli nastavili u istom ritmu sve do 60 minuta, čak i kada je Ivan Tomić promenio kompletnu postavu. Živković je u dva navrata pokušao šutevima i centaršutem, posle koga su Kinezi zamalo zatresli svoju mrežu. Jevtović se okušao iz slobodnjaka sa 30 metara, a lopta je završila preko gola, da bi i formalni gosti pokušali preko Sung Hao Šunga u 76 minutu udarcem sa 16 metara, a Jovičić je bio siguran.

tmt_fkp-shijiazhuang_2-3-2016_01_31063

Samo dva minuta kanije postavljen je konačan rezultat. Saša Lukić je muljao na ivici kaznenog prostora, umiriio loptu i pogodio donji ugao za 2:0.

Do kraja meča, još je i Golubović napravio slalom, predriblao 2-3 igrača i onda šutirao u gol, a golman je ovog puta bio pribran i odbranio udarac.

tmt_fkp-shijiazhuang_2-3-2016_01_31048

Crno-beli danas od 17:00h po našem vremenu igraju i svoj četvrti test meč u Nikoziji na stadionu Makario, a protivnik je ruski superligapš UFA.