Prvi test meč u Nikoziji: Partizan – CFR 1907 Cluj 3:1 (2:1)

najava_kluz_naslovna

Utakmicu iz Nikozije možete posmatrati u direktnom prenosu preko TV Partizan i Partizan APP

Početak je u 14:00h po našem vremenu.

Partizan - CFR 1907 Cluj 3:1 (2:1)

Strelci: 1:0 Brašanac u 3, 2:0 Božinov u 15, 2:1 Vitor Bruno  u 41, 3:1 Fofana u 76. minutu.

Stadion “Makario” u Nikoziji.

Sudija: Hristovi (Kipar). Pomoćnici: Vasiliju i Samada (oba Kipar).

Žuti kartoni: Bandalovski, Everton, Vulićević, Petrović, Jevtović (Partizan), Petrući, Pavr (Kluž)

Partizan: Šaranov, Bandalovski, M. Stevanović, Jovanović, Bogosavac, Everton, Ilić, Brašanac, A. Živković, Mihajlović, Božinov

DRUGO POLUVREME: Kljajić,  Petrović, Gogua, Milenković, Vulićević, Jevtović, Lukić, Ninković, Fofana, A. Stevanović, Vlahović

CFR 1907 Cluj: Mark, Dani Koljeo, Murešan, Larie, Kamora, Gomlet, Huan Ruiz, Petrući, Belek, Filipe Nasimento, Bruno.

Igrali su još: Vtka, Gojan, Tink, Negrut, Karter, Ene, Horž, Pavr, Petrus

tmt_fkp-kluz_1-29-2016_01_30328

Partizan je pobediom započeo pripreme na Kipru, a protivnik je bioKluž. Podeljeni u dva tima (po poluvreme) crno-beli su pokazali veoma dobru igru i slavili sa 3:1, uz debi nekolicine novajlija u sastavu.

Tim koji je Tomić izveo kao početnu postavu pokazao je više nego dobru igru, s obzirom na činjenicu da se radilo o prvom konktrolnom meču na pripremama. U sistemu 4-3-3 Partizan je pokazao ozbiljnost u svim fazama igre, taktičku disciplinu, ali i agresivnost na svakom delu terena.

tmt_fkp-kluz_1-29-2016_01_30326

Partizan je odmah na početku postigao gol, posle sjajne akcije Božinova, Saše Ilića (asistent) i Darka Brašanca, koji je pas kapitena pretvorio u gol. I, pored toga, Tomićeva ekipa je veći deo prvog dela dominirala, imala loptu u posedu, a u trenutku kada bi izgubili posed, igrači u crno-belom su žestokim presingom uspevali da ga povrate.  Odbrana sa Bandalovskim, Stevanovićem, Jovanovićem i Bogosavcem je delovala ubedljivo, vezni red vođen kapitenom Ilićem, tačan u pasu, kompaktan u oba pravca. Kao plod takve igre izrodio se i drugi gol, koji je Valeriju Božinovu pripremio Nemanja Mihajlović idealnim centaršutom sa leve strane.

tmt_fkp-kluz_1-29-2016_01_30330

Rumuni, sem grube igre u pojedinim trenucima, nisu uspevali da povežu više od tri pasa, niti stvore priliku sve do smiraja prvog dela. Tek kada su igrači Partizana izgubili snagu (trenirali nekoliko sati pre meča). Kueljo je smanjio prednost u 41. minutu, a Bojan Šaranov je sprečio Filipea Nasimenta da izjednači rezultat u nadoknadi vremena.

tmt_fkp-kluz_1-29-2016_01_30344

Tomić je u drugom delu pružio priliku podmlađenom sastavu, sa iznuđenim rešenjima na desnom (Ivan Petrović) i levom beku (Mirislav Vulićević). Otuda i blaga inicijativa Rumuna, koji su igrali u istom sastavu. Kako je Kluž počeo sa izmenama, tako su i crno-beli uspostavljali balnas i kontrolu nad utakmicom. Borba se vodila uglavnom između dva kaznena prostora, ali su crno-beli pametnom i pre svega borbenom igrom čekali pravi trenutak da kazne Rumune. Desilo se to 15-tak minuta pre kraja, kada je Ninković povukao kontru i proigrao Fofanu, kome nije bilo teško da matira golmana Marka i potvrdi prvi uspeh svog tima na Kipru.