Dodatne sudije: Popović Marko (Beograd), Lukić Lazar (Beograd)

Strelci: Trninić 38′, Denić 60′ (Rad), Božinov 73′, 84′ (Partizan)

Žuti kartoni:  Vico, Trninić, Đurić, Budaković, Vidić (Rad), Ninković, Bandalovski, Jevtović, Stevanović, Brašanac (Partizan)

rad Rad:  66 Budaković, 3 Bašanović, 4 Đurić, 6 Ljubinković, 10 Denić (od 82′ Kolarević), 19 Arsenijević (od 72′ Nenadović), 24 Vico, 33 Mladenović (od 66′ Lutovac), 44 Vidić, 55 Trninić, 77 Veselinović.
Klupa:  Dejanović, 8 Milisavljević, 17 Lutovac, 23 Kolarević, 40 Stanić, 31 Kričar, 70 Nenadović.

grbpartizan Partizan: 12 Kljajić, 2 Bandalovski, 13 Ćirković, 44 Fabricio, 3 Leković, 21 Jevtović (od 74′ Golubović), 22 Ilić, 8 Brašanac, 17 Živković Andrija, 11 Ninković (od 46′ Stevanović), 33 Šaponjić (od 59′ Božinov).
Klupa: 1 Živković Živko, 5 Petrović, 14 Grbić, 86 Božinov, 91 Stevanović, 20 Lukić, 80 Golubović.
Trener: Ljubinko Drulović

Kompletan tok meča u live tekstualnom prenosu možete pogledati klikom ovde

tmt_RAD-FKP_13.12.2015_01_28359

Bez obzira na to što je Partizan danas na Banjici, slično kao pre nekog vremena u Jagodini, uspeo vođsto domaćina od 2:0 da do kraja izniveliše na 2:2 (golovima Božinova u 72. i 83. minutu), navijači Partizana nikako ne mogu biti zadovoljni. Dva nova boda je još uvek aktuelnom, zvaničnom šampionu Srbije „otkinula“ ekipa koja je u poslednjih 10 prvenstvenih utakmica, do danas, imala katastrofalan bilans od 0-2-8 ! Pritom je taj isti Rad, tokom te svoje užasno loše rezultatske serije, eliminisan iz domaćeg kupa, a izbacila ga je drugoligaška ekipa Inđije! Iako su crno-beli dominirali na terenu sve vreme meča (posed lopte preko 60%), na kraju su morali da jure prednost domaćina do samog kraja.

tmt_RAD-FKP_13.12.2015_01_28360

Sve je naopako krenulo još na samom početku (4. minut) kada je golman Rada Budaković odbranio penal Saše Ilića. Naš kapiten se time pridružio na listi onim svojim saigračima koji su ove sezone već promašivali penale (Grbić, Babović, Andrija Živković i Ninković u prvenstvu, a Božinov u kvalifikacijama za Ligu šampiona). Prosto neverovatno…Partizan je nakon promašenog penala nastavio da napada, stvarao je i promašivao i neke šanse, ali onda stiže nešto već toliko puta viđeno – gol rivala „s neba“, slobodnjak iz 39. minuta, prvi šut na gol Partizana i odmah vođstvo protivnika.

tmt_RAD-FKP_13.12.2015_01_28289

U drugom poluvremenu se efektivno nije igralo ni 30 minuta. Non stop smo gledali izležavanja igrača Rada, padali su na „poprek pogled“ (posebno nakon što su posle jedne kontre poveli sa 2:0 u 59. minutu), a pritom su oni bili ti koji su pravili grube startove…dok su kartone dobijali igrači Partizana za prigovore (?!)…

tmt_RAD-FKP_13.12.2015_01_28361

Božinov uspeva sa dva pogotka (nakon asistencija sa leve strane – prvi put Andrije Živkovića levom nogom, drugi put Ćirkovića glavom) da izjednači rezultat, do kraja je trebalo da se igra barem još 13 minuta (7 minuta do isteka 90. i još minimum 6 minuta nadoknade), ali… nije se fudbal igrao ni 7-8 minuta sve ukupno, destrukcija domaćina je jednostavno „preživela“ sve do poslednjeg zvižduka komičnog arbitra.

tmt_RAD-FKP_13.12.2015_01_28298

Lošu prvenstvenu polusezonu će Partizan nasreću završiti već u sredu, utakmicom protiv čačanskog Borca – bez prisustva gledalaca, jer se samo na tribinama stadiona Partizana verbalno vređaju gosti, dok se na svim ostalim srpskim stadionima Partizanovim igračima pevaju samo pesme „veselice“, a pritom im se sa tribina spušta na teren cveće, pogača i so, odnosno limunada ili topli čaj (u zavisnosti od doba godine).