Pomoćnici: Andreas Staudinger, Andreas Heidenreich (AUT)

Četvrti sudija: Maximilian Kolbitsch (AUT)

Dodatne sudije: Alexander Harkam, Julian Weinberger (AUT)

170px-AZ_Alkmaar.svg AZ: 16 Coutinho, 2 Johansson, 3 Gouweleeuw, 5 Brežančić, 23 Luckanssen, 6 Ortiz, 8 van Overeem, 10 Henriksen, 19 Dabney Souza, 9 Jahanbakhash, 18 Janssen.
Klupa: 1 Rochet, 17 Rienstra, 20 Haye, 7 Hupperts, 11 Tankosić, 21 Muhren.

grbpartizan Partizan: 12 Kljajić, 4 Vulićević, 2 Bandalovski, 13 Ćirković, 19 Subić, 21 Jevtović, 8 Brašanac, 10 Babović, 11 Ninković, 17 Andrija Živković, 15 Oumaru.
Klupa: 1 Živko Živković, 3 Leković, 5 Petrović, 14 Grbić, 22 Ilić, 33 Šaponjić, 86 Božinov.
Trener: Ljubinko Drulović

tmt_az-fkp_26.11.2015_01_27254

Dobro došli na AZ stadion!

Temepratura u Alkmaaru 1 sat pred početak utakmice je 6ºC, oblačno je, a teren je perfektan.

AZ
1
2
1'
Meč je počeo, prvi sa centra krenuli su igrači AZ
2'
Henriksen pokušava da lobuje sa 40 metara istrčalog Kljajića, lopta ide pored gola
5'
Domaćin krenuo žestoko od prve lopte, imaju veći posed lopte
9'
Grub faul sa leđa na Ninkoivću, samo opomena od sudije
12'
Šut Souze sa 16 metara, Kljajić brani
14'
Opasno pred golom Partizana, domaćini su u 4 navrata šutirali iz kaznenog prostora, uvek je neko bio u bloku i na kraju Abu izbija loptu u polje
15'
Kontra Partizana, Živković se namestio, šutirao i iznudio korner
17'
Opasan napad domaćih, lopta do gol aut linije po levoj strani, vraćena je po petercu i prozujala kroz kazneni prostor...Bilo je gusto...
19'
Šut Brežančića sa 18 metara, Kljajić brani
20'
Souza dobija dugu loptu, prima je potpuno sam, izlazi pred Kljajićai kada su svi očekivali gol, Kljajić fenomenalno brani
21'
Az vrši veliki pritisak, posed lopte 60 - 40 % za domaće
26'
Bandalovski dobija žuti karton
32'
Jahanbaksh je bio u velikoj prilici, sam na oko 10 metara od gola, opalio je po loti, na sreću preko gola
34'
Brežančić gresi, Abu krade loptu i pokušava da pronađe Ninkovića koji je sam na penalu, ali ga lopta preleće i ode šansa u nepovrat
35'
Sve vreme dse na stadionu čuju samo navijači Partizana. Navijanje kao na JNA, aima ih oko 2000 duša.
36'
Nova lepa prilika, Živković probija, nabacuje ka Brašanacu na peterac, a neko iz obrane glavom izbija loptu ispred njega u korner, koga sudija, nomalno ne svira
41'
kakva šansa za Babovića: Subić je fenomenalno prošao po levoj strani, centrirao u 16 metara, Babović je bio sam i šutirao u drugi ugao, ali lopta ide pored gola.
43'
Ninković idealno zavrće spoljnom desnom sa leve strane, naleće na loptu Abubakar oko peterca, lai je opet neko iz odbrane izbio ispred nejga u korner, koga sudija ne svira
45'
Žuti karton za Luckassena, grub start na Baboviću.
45'
Kraj I poluvremena
46'
Počelo je II poluvreme
48'
1:0 strelac Souza
49'
Brežančić je pronašao Souzu na oko 12 metara od gola koji je bio okružen igračima Partizana, ali se spretno okrenuo u mestu i onda pogodio suportni ugao gola.
55'
Korner za Živkovića, nabacio je loptu do Ćirkovića, koji skače i udara loptu glavom, a golman pravi paradu i hvata loptu u donjem uglu
56'
Partizan je II poluvreme započeo otresitije, ali je imao nesreću da primi gol ni iz čega i sam je sebi prilično otežao posao.
58'
Iranac Jahanbaš šutira iz opasne zone sa 16 metara, Kljajić brani
62'
Jansen dobija dugu loptu i beži sam ka golu, izlazi pred Kljajića, šutira u ugao, Kljajić brani
65'
1:1 strelac Abubakar
65'
Ninković fenomenalno centrira sa leve strane, pogađa Abua u glavu, koji šmekerski šalje loptu od zemlju u donji ugao sa žabicom, tako da golman nije mogao da je brani
68'
Ofanziva se isplatila Partizanu...
69'
Henriksen je bio u prilici da šutira sa 10 metara iz kaznenog prostora, ali su ga blokirali Bandalovski iĆirković
71'
Jaaaoooj, kakva kontra iz udžbenika, Abu je izbacio na kraju Ninkovića, koji izlazi ispred golmana i bockom ga preebacuje, lai je lopta, nažalost, prošla tik pored stative
75'
Ulazi Ilić, izlazi Babović
75'
Izlazi van Overeem, ulazi Tanković
77'
Navijači Partizana dominiraju na stadionu, fenomenalno navijanje, kao da smo u Beogradu
78'
Ilić šalje jednu od svoj teledirigovanih lopti u prostor, Abu kreće na nju, stiže pre golmana i prebacuje ga, ali lopta ide pored gola i neće u gol
80'
Napad domaćih, gužva u 16 metra, Jansen u prilici, ali je Ćirković izbio u polje
81'
Izlazi Jahanbaš, ulazi Miren
84'
Bomba Ortiza sa 25 metara, na sreću tik pored stative
84'
Izlazi Ninković, ulazi Božinov
87'
Posle kornera, odbija kljajić, lopta vraćena i Luckassen potpuno sam, ali šutira u padu pored gola. Uhhh
89'
Izlazi Ortiz, ulazi Huperts
89'
GGGGoooollllll 1:2 strelac Živković
89'
Abubakar sjajno probija kroz dvojicu, idealno po zemlji vraća na penal ka Žiletuu, koji natrčava i zakucava loptu u mrežu. Fenomenalna akcija...Bravo majstori
90'
Igraće se još 3 minuta nadoknade
90'
90'+2 Izlazi Živković, ulazi Grbić
90'
90+3' Kraj utakmice
90'
Sada je dovoljno i 0:2 u poslednjem meču u Beogradu da se prođe u sledeću rundu

Fotografije

Fotografije će biti postavljene početkom drugog poluvremena. Hvala na strpljenju.

az-fkp-naslovna az-fkp_08 az-fkp_07 az-fkp_06 az-fkp_05 az-fkp_04 az-fkp_03 az-fkp_02