Strelci: Ćirković 4′ (Voždovac), a Živković 46′ i Babović 73′ (11m)

Žuti kartoni: Pavlović, Jovanović (Voždovac), a Živković Andrija i Lukić (Partizan)

vozdovac_logo Voždovac:  1 Popović, 17 Jovanović Petar, 5 Radivojević, 3 Mihajlov, 41 Ivković, 25 Pavlović Miloš, 15 Marinković (od 67. Stojanović), 8 Ristović, 9 Ćirković, 10 Adamović, 44 Mašović (od 85. Asani).
Klupa: 22 Milošević, 4 Sinđić, 14 Asani, 21 Pavlović Deni, 7 Beljić, 11 Stojanović, 50 Terzić.

grbpartizan Partizan:  Živković Živko, Vulićević, Subić, Balažic, Fabricio, Glavčić (od 72. Kosović), Babović, Lukić, Živković Andrija, Aboubakar (od 90’+4 Šponjić), Božinov (od 46. Stevanović).
Klupa: Kljajić, Petrović, Kosović, Ostojić, Stevanović, Trujić, Šaponjić.
Trener: Zoran Milinković

Kompletan tok meča u live prenosu možete pogledati klikom ovde

tmt_VOZD-FKP_27.9.2015_01_24302

Partizan posle tri „sušne“ utakmice u domaćem šampionatu (poraz i dva remija) konačno slavio u Superligi – pobeda od 1:2 na gostovanju Voždovcu.

Odmah na početku našeg izveštaja moramo da napišemo da čestitamo igračima i Voždovca i Partizana na svemu onome što su prikazali danas na Vračaru. Po izuzetno teškom vremenu i na kišom natopljenom terenu, obe ekipe su danas izgarale svih 95 minuta, „preorale“ su travu, dale i poslednji atom snage, tako da ova utakmica s pravom može da ponese epitet „prave prvenstvene“.

tmt_VOZD-FKP_27.9.2015_01_24294

Meč je počeo šokantno za Partizan. Voždovac je već u 4. minutu poveo sa 1:0 – strelac je bio Ćirković, koji je posle pasa Mašovića izašao sam ispred Živka Živkovića, zaobišao ga i poslao loptu u mrežu. Situacija kod pasa Mašovića je bila više nego sumnjiva, u smislu postojanja ofsajd pozicije, ali pomoćni sudija nije digao zastavicu i potonji postignuti gol je priznat. Nakon tog gola, pa sve do završetka prvog poluvremena,  gledali smo terenski nadmoćan Partizan, ali naša ekipa nikako nije uspela da stvori neku pravu stoprocentnu šansu. Bilo je tu pokušaja, bilo je i poluprilika ali samo u narednih desetak minuta nakon primljenog gola (6. minut – Babović dobija dubinsku loptu od Balažica, šutira sa 18 metara, a golman Popović izbacuje loptu u korner;  9. minut – Abubakar se lepo izborio za prostor za šut, udarac sa 14 metara levo iskosa, ali se lopta od bloka odbija u korner; 13. minut – opet Abubakar, udarac levo sa 22 metra, lopta ide pored stative; 14. minut – Božinov sa 16 metara šutira preko prečke), da bi onda u narednih pola sata sve to izgledalo jalovo od strane crno-belog tima, pa tako golman Voždovca Popović i nije imao potrebu za nekom ozbiljnijom intervencijom.

tmt_VOZD-FKP_27.9.2015_01_24291

Drugo poluvreme je bilo potpuna suprotnost u odnosu na prvo – svašta smo u njemu videli…

46′: GOOOL, 1:1, strelac Andrija Živković! Babović je odigrao pravovremeni dubinski pas na Andriju Živkovića, ovaj „zalama“ ka unutra i namešta loptu na svoju levu nogu, a onda sa 14 metara gađa i pogađa desni donji ugao za izjednačenje!

Nakon ovog pogotka beležimo prvu od dve stopostotne šanse koje je danas, na našu sreću, propustio napadač Voždovca Mašović (koji je u kadetskoj konkurenciji bio član Partizana). Igrao se 56. minut, Mašović je s centra pretrčao Fabricija, izbio je sam ispred Živka Živkovića, ali je onda srećom šutirao pored leve stative u golaut! U 63. minutu „slobodnjak“ Andrije Živkovića, lopta ide u sam donji levi ugao, ali Popović stiže tu loptu, pravi paradu i izbacuje je u korner! A onda 70. minut i klasičan penal na Abubakaru, kojeg je posle centaršuta Andrije Živkovića na petetrcu rukom „prignječio“ Petar Jovanović. Dileme nema, dosuđena je najstroža kazna u korist našeg tima, a i žuti karton za igrača Voždovca…

tmt_VOZD-FKP_27.9.2015_01_24292

72′: GOOOL, 1:2, strelac iz penala Babović! Šutirao je u gornji levi ugao, golman Popović je pogodio stranu, ali nije stigao do jako i precizno upućene lopte.

Ko je pomislio da će se Voždovac predati nakon Partizanovog preokreta, grdno se prevario – 77. minut donosi drugu stopostotnu propuštenu priliku Mašovića, koji je izbio sam samcat sa  loptom, na samo 6-7 metara od gola, ali Živko Živković sjajno istrčava i isto tako ulazi u šut Mašoviću i sprečava siguran gol! U istom tom 77. minutu Stevanović upošljava Abubakara, lopta se čini izgubljenom, ali se odjednom posle greške Jovanovića stvorila ispred potpuno samog Stevanovića, koji u padu sa 8 metara šutira preko prečke! Velika prilika je otišla u nepovrat…Voždovac se i dalje ne predaje, želi po svaku cenu izjednačenje i u 83. minutu beležimo slobodan udarac Ristovića sa 25 metara, to je prava „bomba“ koja ide u sam gornji desni ugao našeg gola, ali Živko Živković pravi još jednu sjajnu paradu i izbacuje tu loptu u korner! Četiri minuta kasnije (87. minut) srce nam se sledilo – prekid Ristovića sa leve strane, nabačena je duga lopta na desni rogalj peterca, tamo skaču Mihajlov i naš Balažic, očigledan prekršaj Mihajlova u skoku (sa obe ruke je „poklopio“ Balažica u skoku, preko ramena), lopta ide u gol, ali se taj gol poništava – na kraju čak i ne zbog očiglednog faula, nego zbog prethodne ofsajd pozicije Mihajlova.

U petominutnoj nadoknadi je domaćin izveo dva kornera (po jedan sa obe strane), bio je tu i jedan prekid u korist Voždovca u neposrednoj blizini korner zastavice, no srećom su svi ti centaršutevi iz prekida odbranjeni i tako je Partizan došao do 3 zlata vredna boda, koja će mu mnogo značiti u nastavku sezone – ne samo kad je prvenstvo u pitanju, već i kad je u pitanju „tankovanje“ samopouzdanja pred četvrtak i gostovanje u nemačkom Augzburgu, u okviru 2. kola grupe L“ Lige Evrope 2015/16.