Dodatne sudijeSteven McLean  (SCO) , Andrew Dallas  (SCO)

BATE Bate: 16 Černik, 25 Mladenović, 33 Počjakov, 5 Jablonski, 9 Aleksievič, 15 Žavčernik, 19 Milunović, 42 Volodko, 81 Hleb, 20 Rodionov, 62 Gordejčuk.
Klupa: 34 Soroko, 3 Gaidučik,  Karnicki, 22 Stasevič, 23 Olkehnovič, 55 Baga, 13 Signevič.

grbpartizan Partizan: Živko Živković, Vulićević, Nemanja Petrović, Balažic, Fabricio, Jevtović, Brašanac, Babović, Andrija Živković, Božinov, Abubakar.
Klupa: Kljajić, Bandalovski, Ćirković, Ninković, Ilić, Trujić, Šaponjić.
Trener: Zoran Milinković

bate-fkp_002

Dobro došli na stadion Borisov Arena!

bte_teren

Šampion Srbije večeras igra svoj prvi meč plej ofa za ulazak u ligu šampiona u Borisovu protiv domaće ekipe Bate. Ovo je crno-belima jubilarni 100. meč u mečevima kupa i Lige šampiona u kojima su ostavrili bilans: 99 39 22 38 154 : 126 (+28),  a kapiten Ilić će biti u prilici da po 103. put istrči na teren u evropskim mečevima (ukoliko zaigra).

bate-fkp_001

Bate Borisov
1
0
1'
Meč je počeo, prvi sa centra krenuli su igrači Partizana
3'
Prva šansa za Bate, Živković brani
7'
Velika šansa za Bate, glavom sa 7 metara je šutirao Rodionov, Žile opet vrhunski brani
8'
Igra se od početka otvoreno na obe strane, napadi se smenjuju
10'
Korner za Živkovića, loptu na drugoj stativi sačekuje Fabricio i glavom je šalje preko prečke
13'
Jao kakva šansa za Žileta. Kontru je poveo Abu, spojio Žileta potpuno samog sa golom na 25 metara, on je krenuo sam ka golu i onda je dao jači for, pa mu je golman uklizao i spasio gol, a usput i povredio Živkovića
15'
Povredio se i golman domaćih, pa prekid traje
17'
Ponovo opasnost sa desne strane, nabačena lopta, Rodionov glavom sa 7 metara, a Žile opet vrhunski brani
21'
Jevtović dobija žuti karton
25'
Igra se smirila, Partizanje polako uspostavio posed lopte
30'
Živkoivć je srušen sa strane na ivici kaznenog prostora i skraćeni korner
31'
Babović oštro zavrće ka golu, ali je odbrana izbacila u korner posle koga je Živković bio u prilici, ali ništa od gola
33'
Abu je zaradio povredu u gužvi posle kornera i ukazuju mu pomoć
34'
Vratio se Abu na teren
35'
Živković na odbijenu loptu i šutira sa 17 metara preko gola
37'
Aleksijevič upućuje bombu sa 17 metara Žile brani odlično i izbacuje u korner
43'
Mladenović opasno centrira, lopta propada, ali je Živković u poslednjem momentu izvanredno intervenisao
44'
Gordičuk dobija žuti
45'
Jevtović dobija 2 žuti i to je crveni, a igraće se još 2 minuta
45'
45+2' Kraj I poluvremena
46'
Počelo je II poluvreme
47'
Abu je ostao na zemlji, a domaći igrači ne žele da izbace loptu. Treaba ovo zapamtiti za revanš, ne izigravati na silu fer plej...
49'
Grub faul na Živkoviću dobio je udarac po licu, nema žutog kartona
51'
bez obzira na igrača manje crno-beli igraju i dalje visoko i dosta izlaze na polovinu protivnika
54'
Izlazi Božinov ulazi Trujić
59'
Mladenović opasno zavrće sa krila, ali na sreću lopta sve preleće, inače je bilo dosta opasno
61'
Bate sada vrši velikipritisak, Partizan se brani
62'
Opasni napadi i vliki pritisak, tu je Hleb najopasniji u organizaciji napada
63'
Mnogo nabačenih lopti, Balažic dominira u skoku
64'
Ulazi Staševič, izlazi Volodko
65'
Abu krade loptu i pokušava da gurne Žiletu u rupu, ali je odbrana u poslednjem momentu sprečila opasnost
66'
Opasna prilika sa 8 metara, ali je Žavčernik prebacio gol
69'
Udarac Rodionova sa 16metara, lopta ide tik pored gola
70'
Jaaaaoooj kakva šansa za Živkovića. Bio je potpuno sam na 16 metara, krenuo sam ka golmanu polse fenomenalnog pasa Abua, udario lažnjak i gađao prazan gol, al ije golman ponovo fenomenalno odbranio
71'
Izlazi Jablonski, ulazi Signevič
75'
1:0 strelac Gordičuk posle kornera i udarca glavom
77'
Domaći kidišu na crno-bele kao zveri, teško je sada igrati
80'
Udarac Signeviča sa 16 metara po zemlji, Žile brani
82'
Pritisak i dalje traje, non stop se ubacuju lopte u16metara, odbrana hrabro igra, a Žile na golu siguran
84'
Kontra preko Žikovića, lepa lopta za Abua u prostor, ali je Mladenović stigao i odneo loptu ispred 16 metara
85'
Izlazi Hleb, ulazi Baga
87'
Korner za domaće, opasna situacija za gol, Milunović je bio sam i šutirao, ali je odlični Živković odbranio
89'
Izlazi Živković, ulazi Ilić
89'
Iliću je ovo 50. meč u Ligi šampiona
90'
Igraće se još 3 minuta nadoknade
90'
Slobodnjak za Partizan sa 25 metara po sredini gola
90'
Žandarčuk dobija žuti
90'
Dornelas Fabicio pogađa jakim udarcem u zid, a Milunović ga udara posle toga namerno laktom u skoku u glavu. Sudija mu ne daje ni žuti karton...
90'
90+3' Kraj utakmice

Fotografije

Fotografije će biti postavljene početkom drugog poluvremena. Hvala na strpljenju.

bate-fkp_013 bate-fkp_012 bate-fkp_011 bate-fkp_010 bate-fkp_009 bate-fkp_008 bate-fkp_007 bate-fkp_006 bate-fkp_005 bate-fkp_004 bate-fkp_003