Strelci: Božinov u 8′ i Lukić u 90+5′ za Partizan i Torbica (11m) za Spartak

Žuti kartoni: Lukić,Fabrisio, Brašanac, Balažic, Živković Živko (Partizan), Janošević, Plavšić, Mezei (Spartak).

grbpartizan Partizan: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, N. Petrović, Babović (od 78. Trujić), Lukić, Brašanac, A. Živković, Božinov (od 55. Ilić), Oumaru (od 77. Šaponjić)

spartak60 Spartak: Janošević, Farkaš, Kovačević, Antonić, Mezei, Makarić, Jočić, Milošević (od 69. Jondić), Ivanović (od 46. Torbica), Ilić, Plavšić (od 76. Spremo)
 Klupa:
Trener: Stevan Mojsilović

Kompletan tok meča u live prenosu možete pogledati klikom ovde

ADC_partizan_spartak_8-8-15_018
Sportska nepravda je već kucala na vrata JNA, ali ju je onda preduhitrio Lukić i postarao se za pravdu – 2:1 za šampiona protiv subotičkog Spartaka, bukvalno u poslednjim sekundama!

Ovaj put počinjemo od kraja utakmice, pravimo izuzetak:

90’+5: Igraju se poslednji sekundi nadoknade vremena, rezultat je 1:1, korner za Partizan, izvodi ga Živković, gužva u petercu, do lopte stiže Lukić, prima je, spušta i onda šalje pravo đule pod prečku, GOOOL, 2:1 za Partizan, pobeda šampiona!!!

ADC_partizan_spartak_8-8-15_020

A sad od početka…

Partizan je u večerašnji meč ušao sa samo jednom izmenom u startnih 11 u odnosu na tim koji je u sredu ostvario veličanstvenu pobedu nad šampionom Rumunije i bivšim prvakom Evrope – mesto u veznom redu je umesto Jevtovića zauzeo Lukić.

Izuzetan početak crno-belih, koji u periodu od 3. do 7. minuta imaju čak 4 (!) velike šanse – pokušavali su redom Brašanac, pa Božinov i Fabrico, zatim Lukić, a onda i Abubakar! Sve su to bile izgledne šanse, ali nijedna lopta nije ušla u mrežu. A onda…

8′: GOOOL, 1:0 za Partizan, strelac Božinov! Korner Babovića, uigrana akcija, lopta se sa prve stative produžava na drugu, a tamo je Božinov na samo par metara od gola nemilosrdan prema gostima i šalje loptu u mreu!

Na isteku 9. minuta je odnos u kornerima već 5:0 za Paritzan! Sve je mirisalo na katastrofu gostiju, a onda oni u 15. minutu pokazuju da se neće tek tako predati večeras. Bila je to velika šansa za Stefana Ilića, šutirao je desno iskosa sa 12 metara, ali Živko Živković sjajno ulazi u taj šut i odbija u padu tu loptu nogom u polje.

ADC_partizan_spartak_8-8-15_022

Igrao se 21. Minut kada je Partizan oštećen za klasičan jedanaesterac! To je prvi razlog zbog čega je nepravda danas opasno zapretila na JNA…Videli smo najpre nekoliko duplih pasova, Živković zatim centrira sa desnog krila slabijom desnom nogom, ali je to idealan centaršut na drugu stativu, tamo se Lukić sprema da je glavom ubaci u gol, ali onda biva odgurnut laktom sa leđa od strane Makarića – jedanaesterac koji nije mogao biti očigledniji! Neverovatno da sudija Piper ne svira ništa…Lopta se posle odbila do Božinova, koji odlično šutira sa 12 metara (i pogađa golmana Janoševića), ali je ovaj trenutak ipak sporedan jer je pre njega sudija morao da svira penal za crno-bele!

U 43. minutu sjajna šansa za gol, za 2:0 za crno-bele! Živković je odlčno uposlio Abubakara, ovaj je pokušao da pretrči direktnog čuvara na širokom prostoru, protivnik uklizava, ali lopta odlazi desno i biva kao na tacni poslužena Božinovu koji natrčava i odmah šutira, ali lopta prolazi tik pored desnih raklji u golaut! Velika prilika!

45. minut: Ovaj detalj moramo da pomenemo iako na prvi pogled nije bitan: Korner Živkovića sa desne strane, Abubakar je odjednom sam na 5 metara, trzaj glavom, očekuje se siguran gol, ali sudija Piper prekida igru, svira odgurivanje protivnika od strane Abua…Ovo nije sporno, jeste bilo odgurivanje, jeste bio faul, ali – IDENTIČAN faul, ista vrsta i isti intezitet faula (odgurivanja sa leđa) kao nad našim Lukićem u 21. minutu! Smešno…

ADC_partizan_spartak_8-8-15_019

Drugo poluvreme počinje velikom šansom za goste u 52. minutu (Makarić šutira volejom iz izgledne šanse, srećom slabo zahvata loptu i ona je domilela do Živka Živkovića), a samo tri minuta kasnije (55. minut) polukontra Partizana – pas Božinova ka Živkoviću, a onda velemajstorija svetskog prvaka Andrije Živkovića, lažnjak, udarac sa 6-7 metara iskosa, ali Janošević sjajno brani i izbacuje loptu u korner!

I onda u 57. minutu sramotan penal za goste! Drugi razlog da je sportska nepravda večeras opasno zapretila na JNA: Navodni prekršaj Fabricija na Plavšiću, ako ga je uopšte i bilo (to nije bilo ni klasično odgurivanje, nego više remplovanje u duelu), počelo je van kaznenog prostora…A šta radi Piper? On svira penal!?! Neverovatna scena na JNA, da se čovek prekrsti i desnom i levom! Torbica iz penala izjednačuje na 1:1, gađao je po sredini pod prečku.

ADC_partizan_spartak_8-8-15_016

Partizan kreće odmah zatim u silovitu borbu protiv nepravde, u borbu koja će obilovati žetokim pritiskom i sijasetom šansi do kraja utakmice pred golom večeras izvanrednog golmana gostiju Janoševića. Ne možemo detaljno opisivati svaku šansu, jer bi uprotivnom ovaj izveštaj ličio na „Rat i mir“. U velikim prilikama su bili Lukić sa ivice kaznenog prostora, Balažic glavom sa 6-7 metara, Babović sa samo 3 metra preko gola, opet Babović sa 14 metara poludesno, Petrović sa desetak metara polulevo, Brašanac usamljen sa 16 metara po sredini, Andrija Živković sa roglja peterca koji centimetar pored stative, Šaponjić gađa spoljni deo mreže, a onda Šaponjić pogađa i prečku posle ubacivanja Andrije Živkovića…Sve se ovo izdešavalo pred golom fenomenalnog Janoševića (mnošto gore opisanih udaraca je on zaustavljao) u periodu od samo 20-ak minuta (od 65. do 86. minuta). A onda je „crtač odozgo“ rekao „e nećete vala“…pa se u poslednjim sekundama poslednjeg (petog) minuta nadoknade vremena desilo ono što je večeras jednostavno MORALO da se desi – Partizan je pobedio! Laku noć i prijatno.