Strelci: Babović 8′. Muniru 11′, Hamrun 33′. Jevtović 60, Živković 69′, Trujić 90′

Žuti kartoni: Trujić, Babović (Partizan) Alsenat, Hamrun, Giljerme, Briveld (Steaua)

grbpartizan PartizanŽ. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, N. Petrović, Babović (od 90. Trujić), Jevtović, Brašanac, A. Živković, Božinov (od 60. Ilić), Oumaru.
Klupa: Kljajić, Ćirković, Bogosavac, Ninković, Ilić, Trujić, Šaponjić

FC_Steaua_Bucuresti_SA_Logo Steaua: Kožokaru, Alsenat, Pap, Varela, Toška, Briveld (do 72. Tudorie), Muniru, Popa, Hamrun (od 70. Janču), Kipčiu (od 51. Giljerme), Tade.
Klupa: 1 Nita, 2 Rapa, 16 Giljerme, 8 Filip, 23 Tahar, 17 Tudorie, 80 Janču.
Trener: Mirel Radoi

Kompletan tok meča u live prenosu možete pogledati klikom ovde

ADC_part_steaua_8-5-15_030

Šampion Srbije je uspeo, u veličanstvenom ambijentu, da ostvari svoje trenutne snove i pobedom nad velikim rivalom iz Rumunije ostvari definitivno plasman u grupnu fazu Lige Evrope, ali je ostavio sebi mogućnost da igranjem plej ofa Lige šampiona ode i u grupnu fazu najelitnijeg evropskog takmičenja.

nnegovanovic-part-steau-020

Večerašnji spektakl započeo je minutom ćutanja zbog obeležavanja dve decenije od progona Srba iz Hrvatske u vojnoj akciji Oluja.

ADC_part_steaua_8-5-15_023

To je na trenutak umirilo grotlo na stadionu u Humskoj, koje je odmah posle zvižduka sudije iz Mađarske ponovo proključalo ponevši momke na terenu ka uspehu.

Na samom početku meča bilo je vidljivo da su treneri spremili taktičke postavke kojima će pokušati da nateraju svog protivnika da igra po njihovim taktovima. Partizan je krenuo u formaciji 4-3-3, dok su se gosti opredelili za 4-4-2.

ADC_part_steaua_8-5-15_028

Od početka je krenulo žestoko na obe strane. Najpre su u prvim  minutima Rumuni napravili par opasnih napada, da bi Babović u 8 minutu iskoristio grešku odbrane Steaue i plasirao loptu sa 10 metara u gol. Već u 11 minutu Steaua je izjednačila, a golu je prethodio verovatni faul u skoku nad balažicem, lopta je nastavila put i Muniru je mirno pogodio donji ugao. Nakon oba gola oba tima su krenula malo opreznije sa pojačanom sredinom terena, pa smo gledali rovovsku borbu sa vrlo malo šansi. Rumuni su nametnuli presing i izuzetno oštru i čvrstu igru, pa je Partizan teško dolazio u prilike da ugrozi gol Rumuna.

ADC_part_steaua_8-5-15_020

Na drugoj strani gosti opasno pretili iz polukontri i nekoliko puta na ozbiljne muke stavili odbrnau Partizana, a jednom je i Tade pogodio prečku. No u 33 minutu Hamrun je bio precizniji i posle polukontre pogodio sam ugao gola Živkovića. Do kraja poluvremena Partizan je imao dve lepe šanse, a iz jedne je Božinov čak i pogodio mrežu, ali je poništen zbog ofsajda.

Na samom početku II poluvremena crno-beli su napravili odličnu akciju u kojoj je Varela srušio Brašanca, dobio crveni karton, a Partizan penal, koji je Božinov promašio pogodivši stativu.

ADC_part_steaua_8-5-15_029

Od tog trenutka na terenu je postojao samo Partizan. Lavina se sručila ka golu Steaue i najpre je Jevtović bombom u 60 minutu uz malu pomoć gostujuće odbrane pogodio za 2:2, a onda je i Živković u svom stilu doveo crno-bele u vođstvo od 3:2, da bi Trujić u 90 minutu stavio tačku na i. Ovom pobediom igrači Partizana potvrdili su da imaju karkater, pošto ekipi kao što je Steaua nije lako dati 4 gola.

ADC_part_steaua_8-5-15_022

Ovom velikom pobedom Partizan je sebe doveo u situaciju da u plej ofu Lige šampiona pokuša da se izbori za grupnu fazu. Žreb je u petak u Nionu od 12:00h,  a Partizan je u grupi nepovlašćenih.