Žuti kartoni: Petrović i Fabricio (Partizan), a za Steauu Varela, Popa i Breveld

FC_Steaua_Bucuresti_SA_Logo Steaua: Kožokaru – Alsenat, Popa (od 65. Tudorije) ,Varela, Toška – Breveld (od 75. Tahar), Muniru, Popa, Hamrun (od 90+2′ Mihalčea), Kipčiju – Tade
Klupa:1 Niță, 2 Râpă, 16 Guilherme, 19 Mihalčea, 23 Tahar, 94 Enceanu, 17 Tudorie.

grbpartizan Partizan: Ž.Živković, Vulićević, Balažic, Dornelaš, N.Petrović – Jevtović, Brašanac, Babović (od 83. Ilić) – Oumaru (od 70. Ninković), A. Živković, Božinov (od 19. Šaponjić).
Klupa: Kljajić, Ćirković, Bogosavac, Ninković, Ilić, Trujić, Šaponjić.
Trener: Zoran Milinković

Kompletan tok meča u live prenosu možete pogledati klikom ovde

tmt_steaua-fkp-29.7.2015_01_22230
Remi ostvaren u gostima, sa datim golom (1:1), uz sve ono što je Partizan pokazao večeras u Bukureštu, daje nam nadu da je u revanšu moguć veliki podvig, eliminacija velike Steaue i plasman naše ekipe u plej of za Ligu šampiona.

tmt_steaua-fkp-29.7.2015_01_22231

Partizan se vraća iz Bukurešta sa jako lepih 1:1, ostvarenih na terenu ekipe koja je bila nosilac u žrebu za ovo 3. kolo, koja ima skoro tri puta veći klupski koeficijent od Partizana, koji ima i znatno veće evropske uspehe od Partizana i koja je u krajnjoj liniji bila po mnogo osnova favorizovana pred početak večerašnje utakmice. Odlično su se crno-beli držali na skoro praznoj „Nacionalnoj Areni“ u Bukureštu (kažemo „skoro“ zbog toga što je na stadionu bilo par desetina ljudi koji smeju i u ovakvim situacijama da prisustvuju evropskim mečevima), a neupućeni posmatrač nikada ne bi na osnovu igre mogao da zaključi da je ekipa u crvenoj opremi favorizovana u odnosu na one u crno-beloj opremi. Šta više, u određenim fazama igre je izgledalo upravo suprotno, Partizan je bio taj koji je bio bolji, konkretniji, otresitiji…

STE-FKP_019

Početak meča je doneo nešto agresivnijeg domaćina, a onda u periodu od 10. do 25. minuta gledamo dosta uzbuđenja na obe strane. Prvu veliku šansu su propustili naši igrači. Igrao se 10. minut kada je Abubakar izbio levo sa loptom potpuno sam, stuštio se ka golu, utrčavali su Božinov i Živković, ali su bili dobro pokriveni, ubedljivo najbolje rešenje je bilo odigrati „ispod lakta“ povratni pas na Babovića koji je bio potpuno sam, ali ga Abu nije video, uputio je oštru prizemnu loptu u peterac, ali je tamo odbrana Steaue intervenisala ispred Božinova! Kakva šteta…Domaćini su zapetili samo dva minuta kasnije – Tade je centrirao sa levog krila, Balažic je propustio loptu, ali je to bilo jako rizično, zamalo na drugoj stativi Hamrun da je zakači, a to bi onda bio siguran gol, no na našu sreću ta lopta je prohujala u golaut. 14. minut donosi uzbuđenja na obe strane – najpre je Babović oklevao, pa je šutirao sa 16 metara, izblokiran je, a onda Jevtović greši u prijemu lopte, brza kontra Steaue, Popa je centrirao sa desnog krila, a Fabrisio je u skoku zahvatio tu loptu taman toliko da Hamrun „ode“ ispod lopte na samo 5 metara od gola.

STE-FKP_020

U 19. minutu prinudna izmena u Partizanu: Božinov je povredio zadnju ložu, mora napolje a menja ga Šaponjić. 24. minut: Sjajan udarac Andrije Živkovića sa 25 metara, Kožokaru pravi paradu, odbija tu loptu desno, Vulićević centrira u peterac, a ispred Abua domaćini u poslednjem trenutku izbijaju loptu u korner! Njega (25. minut) sa leve strane izvodi Andrija Živković, lopta ide na glavu Jevtoviću, trzaj i udarac glavom sa 6 metara, lopta ide u sam levi ugao, ali je Kožokaru ponovo na mestu i odbija tu loptu u novi korner! Do kraja poluvremena gledamo u 44. minutu još jedno lepo proigravanje Andrije Živkovića iz sredine desno ka Šaponjiću, u jednom trenutku se to učinilo jako dobrom pozicijom za šut iskosa sa 13-14 metara, ali je naš mladi napadač nekako previše oklevao i izblokiran je, pa samo korner od svega.

STE-FKP_009

I u drugo poluvreme domaćini ulaze nešto agresivnije, pa je u 47. minutu Popa „promešao“ na desnom krilu najpre Petrovića, pa onda i Jevtovića, bilo je jako opasno, ali je srećom šutirao desno iskosa preko gola! Četiri minuta kasnije (51. minut) sjajan udarac danas raspoloženog Hamruna sa 25 metara, ali još bolja parada Živka Živkovića koji tu loptu ispod same prečke izbacuje u korner. Nakon ova dva uzbuđenja pred našim golom, igrači Partizana polako uspevaju da se oslobode pritiska domaćina i onda u 59. minutu gledamo brzu i preciznu razmenu pasova, onda i centaršut Vulićevića sa desne strane, skače Brašanac, ali je bio malo prenizak, udario je tu loptu više temenom i ona ide preko gola. A onda, samo tri minuta kasnije…

STE-FKP_013

62′: GOOOL, 0:1, Partizan vodi u Bukureštu, strelac Vulićević!!! Bila je to divna akcija, Babović odigrava pas u dubinu na Andriju Živkovića, naš svetski prvak sa desnog roglja šesnaesterca „podvaljuje“ skriveni pas na Vulićevića koji je utrčavao iza njegovih leđa, a onda „Vule mašina“ pravi majstoriju, potpuno nočekivano za odbranu i posebno golmana Steaue upućuje punom direktan udarac „iz prve“, gađa i pogađa suprotnu „malu mrežicu“, za veliku radost momaka u crno-belim dresovima, za vođstvo Partizana!

STE-FKP-NASLOVNA2

Samo dva minuta kasnije (64. minut) je Partizan mogao skoro pa sa obe noge da zakorači u plej of za Ligu šampiona! Brza kontra, Abubakar šprinta, desno mu je Šaponjić, krenuo je Abu ipak sam ka golu, gurnuo loptu, a onda ga Varela obara na 17 metara polulevo od gola, dobija žuti karton ali spašava verovatno siguran gol…Slobodnjak izvodi Jevtović (65. minut), dobar je to šut, ali pravo u Kožokarua!

STE-FKP_011

Ako je Partizan večeras bio u nekoj fazi meča pomalo konfuzan, onda je to bio u periodu od 65. do 81. minuta, kada je sve rezultiralo na kraju i izjednačujućim golom domaćina. Nekako su crno-beli u tom periodu lako gubili lopte u opasnoj zoni (na 30-40 metara od našeg gola), kada bi i osvojili loptu nisu uspevali duže da je zadrže u posedu i da težište igre prebace na protivničku polovinu, daleko od toga da nisu bili borbeni (jesu vala, „iskidali“ su se ceo meč, a to znači i u ovom kritičnom periodu), ali…hajde da kažemo da je falilo malo mirnoće, hladnokrvnosti…Igrao se 81. minut, Ninković (zamenio Abubakara u 70. minutu) je bio neoprezan, napravio je prekršaj u opasnoj zoni, desno uz samu ivicu kaznenog prostora… Usledio je centaršut Hamruna, naša odbrana je bila loše postavljena, golman Živko Živković je krenuo na tu loptu pa se isklizao i pao na travu, a na par metara od gola utrčava Varela i glavom, potpuno neometan, šalje loptu u mrežu – 1:1.

STE-FKP_002

Odmah zatim (83. minut) na teren umesto Babovića ulazi Saša Ilić i praktično od istog tog trenutka Partizan ponovo dolazi do daha, ima veći posed, ponovo deluje mirnije, sigurnije…I onda u samom finišu gledamo velika uzbuđenja: Kakva šansa Brašanca u 90. minutu! Živković mu centrira sa desnog krila, Darko je potpuno sam na 5 metara, svi smo već videli tu loptu u golu nemoćnog Kožokarua, ali naš „veznjak“ loše zahvata tu loptu, promašuje kolosalnu priliku za 1:2, lopta ide visoko preko gola! Moglo je u kontri, na isteku tog 90. minuta, baš da nam pozli, da nas stigne žestoka kazna – ubačena lopta sa levog krila na penaltik, tamo je potpuno sam Hamrun, šutira, sledili smo se, ali je Živko Živković srećom na mestu i odbija tu loptu u polje! Bukvalno u poslednjim trenucima (90+3′) Andrija Živković još jednom pokušava sa 20-ak metara poludesno, plasiranim lob udarcem, da ugrozi gol Steaue, ali lopta ide jedno pola metra preko prečke!

STE-FKP_001

Šta reći na kraju? Mogli smo da pobedimo, mogli smo na kraju i da izgubimo, ali remi u Bukureštu, pa još sa datim golom u gostima, svakako je rezultat za respekt i za zadovoljstvo navijača Partizana. Za sedam dana, na sigurno prepunom „JNA“, u jednom navijačkom grotlu koji će sačekati aktere revanša, koji će nositi našu ekipu i u isto vreme žestoko ometati Rumune, šampion Srbije ima sasvim realnu šansu da napravi podvig, da izbaci veliku Steauu iz kvalifikacija za Ligu šampiona i da obezbedi sebi i svojim navijačima novu čitavu fudbalsku jesen u Evropi!