Pomoćnici: Kiessling Alfred i Ibrahim Adel (svi Austrija)

FC_Terek_Grozny Terek: 1 Godzjur, 40 Utsiev (kap), 2 Rodolfo, 15 Semenov, 6 Adilson, 55 Lebedenko, 14 Aisati, 19 Ivanov, 21 Kuziaev, 31 Rybus, 17 Mbengue.
Igrali su još: 16 Gorodov, 24 Komorowski, 45 Šaktiev, 4 Ojala, 18 Šimpelsberger, 7 Kadirov, 8 Maurisio, 23 Piriz, 11 Kadirov, 20 Katsaev, 75 Mirzov, 9 Mirišev, 5 Kizriev.

Partizan: Živko Živković, Vulićević, Nemanja Petrović, Balažic (od 46′ Luka), Fabricio (od 17′ Abubakar), Brašanac, Lukić, Babović, Ninković, Trujić, Božinov.
Klupa: Kljajić, Abubakar, Golubović, Glavčić, Ćirković, Bogosavac.
Trener: Zoran Milinković

terek_25

Crno-beli su danas odigrali dva meča na pripremama – jedan pre podne na Pohorju, a drugi popodne u Wildonu (Austrija). Jutros su pobedili slovenačkog drugoligša Aluminij sa 4:0,  a popodne ruski Terek iz Groznog sa 1:0.

Treneru crno-belih oba meča su dosta pomogla da isproba sve igrače, ali je slavlje zbog dobre igre i pobede pomutila povreda zadnje lože brazilca Fabricia, koji je u 17 minutu meča iz čista mira, kada nije bilo nikog oko njega, pao i uhvatio se za zadnju ložu. Fabricio je izašao, a na njegovo mesto je prešao Brašanac i do kraja odigrao štopera. Stepen povrede brazilca biće jasniji posle snimanja povređenog mišića.

terek_18

Na poluvremenu je i drugištoper Balažic osetio peckanje u loži, pa je i on preventivno napustio teren. Brazilca je zamenio Abubakar, Slovenca Luka, koji je u Wildon došao samo da gleda utakmicu pošto je pre podne igrao svoj meč, ali je silom prilika pozvan da siđe sa tribine na teren i odigra celo poluvreme.

Što se same utakmice tiče, bila je izuzetno čvrsta i taktička sa obe strane, sa veoma malo polušansi, a na terenu je sevalo od duela i trčanja, iako je vreme bilo pretoplo sa 32 stepana u hladu. Kolika je bila sparina svedoči i podatak da je glavni sudija dva puta tokom utakmice prekidao meč i davao igračima po tajm aut za osveženje.

terek_15

Iako hendikepirani brzim izlaskom Fabricia, crno-beli su igrali odvažno protiv devetoplasirane ekipe ruskog prvenstva, a na momente su im pravili i paniku u kontrama. Prvu šansu imali su fudbaleri Tereka preko Mbenguea, koji je skočio na jednu loptu iz kornera upućenu od Ribusa, udario je sa peterca, ali na sreću ona je skoro liznula rogalj i otišla u gol aut. Još dva puta su fudbaleri Tereka imali šanse za vođsto i to bombama sa odstojanja Ivanova i Kuzjajeva, ali je Živković bravurozno obe skinuo.

terek_11

U drugom poluvremenu i vreme je malo oladilo, pa smo mogli da gledamo dosta bolju predstavu. Već u 56 minutu videli smo i najlepšu akciju na meču, koju je započeo Babović, odigrao pas paralelno sa kaznenim prostorom ka Božinovu, a ovaj maestralno u stilu Saše Ilića izbacuje Abubakara iza leđa odbrane, koji je oboren i čist penal. Loptu uzima Božinov i dovodi crno-bele u vođstvo, a ispostavilo se i do pobede.

Posle gola razvila se još žešća borba, a Terek je krenuo svim snagam da izjednači, ali su samo u par navrata opasno pripretili nečim što ne može da se nazove šansama, pre bi rekli, nagoveštajima šansi. Ceo tim je odigrao borbeno do krajnjih granica, svi su dali maksimum što daje nadu, da će kada još noge olakšaju, Partizan biti spreman za izazove koji ih uskoro očekuju.

terek_1

Partizan u sredu, 8. jula, igra dve poslednje utakmice na pripremama na Pohorju: protiv slovenačkog niželigaša Kovinar Tezna na Pohorju i mađarskog Vašaša u Bakovcima kod Murske Sobote.