Rudarvelenje Rudar: 13 Radan, 27 Đedić, 4 Kašnik, 29 Knezović, 31 Jahić, 21 Tolimir, 11 Plesec, 28 Prašnikar, 14 Kocić, 33 Babić, 25 Bolha.
Igrali su još: 1 Čretnik, 8Gavranović, 26 Žitko, 9 Omerović, 23 Kurež, 3 Pišek, 6 Inbeish, 5 Grbić, 2 Bukšek, 15 Vidas, 24 Muhamed Nuredini.

Partizan: Živković Živko, Vulićević, Petrović Nemanja, Ilić Branko, Ostojić, Jevtović, Brašanac, Trujić, Babović, Ninković, Božinov.
Od 59′: Kljajić, Bandalovski, Bogosavac, Ilić Branko, Petrović Ivan, Ćirković, Lukić, Marinković, Ilić Saša, Grbić, Kojić.
Trener: Zoran Milinković

rudar_6

Fudbaleri Partizana odigrali su danas prvi meč na pripremama u Sloveniji protiv Rudara iz Velenja. Rezulat je na kraju bio 0:1 (0:1).

rudar_2

Meč je odigran u simpatičnom malom mestu kraj Maribora, Brunšviku, pred oko 500 gledalaca od kojih je većina bila navijača Partizana. Doputovala je i grupa navijača iz Graca, koja je sve vreme bodrila crno-bele, a vođa im je bio niko drugi do prof. dr Vladimir Vuletić. On je pobrao simpatije, kako navijača tako i cele tribine, pošto je očigledno da zna sve navijačke pesme i peva ih savršeno. Bravo profo!

rudar_1

Meč je odigran na odlično pripremljenom terenu, koji je čak imao i veće dimenzije, gledano vizuelno sa tribina. Partizan je od početka meča uspostavio posed lopte i već 9 minutu je pripretio Babović udarcem, ali bez opasnosti po gol Rudara. Tri minuta kasnije Babović i Vulićević su odigrali dupli pas, Vule istrčava u prazan prostor, idealno zavrće ka Božinovu koji kasni na drugoj stativi da samo ubaci loptu u prazan gol. Potpuno istovetnu situaciju smo videlii i u 24 minutu, samo je ovoga puta Trujić zavrnuo loptu ka Božinovu. Između ta dva pokušaja u 19 minutu, Rudar je preko Babića mogao da povede, ali je Živković ušao u šut i odbranio čist gol.

rudar_5

U 26 minutu Petrović je sa leve strane centrirao, a Knezović igrao rukom i sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je bio Božinov. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča, iako je bilo još puno uzbuđenja pred oba gola.

rudar_8

Božinov je u 30 minutu mogao ponovo da se upiše kada ga je idealno ostavio samog Babović štiklom, ali je golman bio brži i sprečio nevolju po svoj tim. Minut kasnije ponovo je Babić žestoko opalio, ali je i Žile siguran na golu. Loptu iz kornera koji je usledio, sačekao je Knezović i udario glavom, ali je ona prozujala pored gola.

rudar_7

U 38 minutu Trujić idealno centrira i pronalazi Božinova, koji glavom pogađa prečku, lopta se odbila do Ninkovića, koji šutira, golman brani i odbija loptu, a na nju kreće Božinov i makazicama je smešta u mrežu, ali je pomoćni sudija pokazao da se Bugarin vraćao iz ofsajda i gol je opravdano poništen. Poslednji priliku u prvom poluvremenu imao je opet danas zapaženi Božinov, koji sačekuje centaršut Vulićevića na oko 7 metara od gola i, nažalost, šalje je pored stative.

rudar_3

Drugo poluvreme je Partizan obeležio još većim posedom lopte, ali su i fudbaleri Rudara probali da se isprse i posle nekoliko izmena u timu svežim igračima, krenuli su da igraju presing. Milinković je u 59 minutu izmenio celu postavu, osim Branka Ilića, pa smo do kraja gledali borbenu i tvrdu utakmicu, bez mnogo prilika.

Ipak, vredi zabeležiti neke prilike koje je imao agilni Kojić, ali ga danas gol nije hteo, a posebno u 70 minutu posle odličnog pasa Bogosavca, kada je lopta prošla koji santimetar pored desne golmanove stative. Do kraja meč i Marinković se oprobao iz slobodnjaka sa 25 metara, ali je golman Čretnik odbranio.