Pomoćnici: Potočan Dejan (Vršac) i Stanojković Aleksandar (Sremčica)

Žuti kartoni: Damjanović 90′ i Ostojić 90+2′

logo_mordovia_sarans Mordovija: 33 Revišvili, 55 Nakušev, 15 Rikov, 32 Lomić (od 46′ Gapon), 17 Dudiev, 99 Šipicin (od 70′ Bober), 6 Donald Mičel Glen, 7 Le Talek Damien, 11 Sasev (od 66′ Ignatovič), 88 Ivanov (od 66′ Bajramian), 22 Samodin (od 46′ Lutsenko).
Klupa: 48 Lučenko, 10 Ignatovič, 24 Bajramian, 8 Bober, 23 Ruslan Muhametšin, 9 Rustem Muhametšin, 14 Gapon, 84  Tiškin, 12 Božović, 40 Perendija.

Partizan: Živković Živko, Vulićević, Bandalovski, Ostojić, Fabricio, Jevtović, Grbić, Babović, Božinov, Lukić, Golubović.
Partizan od 59′: Kljajić, Grbović, Bogosavac, Ostojić, Perišić, Ivan Petrović, Marinković, Glavčić, Kojić, Luka, Damjanović.
Trener: Zoran Milinković

tmt_fkp-mord_28.6.2015_0121046

Partizan je danas pre podne od 11:00h odigrao prijateljski trening meč protiv osmoplasirane ekipe ruskog prvenstva Mordovijena Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi .

Bila je ovo veoma jaka proba, posebno ako se uzme u obzira da je ekipa u jeku priprema i da još uvek nema svežine u nogama. No, bez obzira na to, obe ekipe su pokazale kvalitet i taktičku potkovanost, pa smo gledali sasvim korektan meč. Prštalo je na obe strane, igračo se čvrsto, sa puno duela, što bi se reklo – prava prvenstvena utakmica.

tmt_fkp-mord_28.6.2015_0121047

U prvih 15 minuta Partizan je apsolutno dominirao na terenu i imao posed lopte, skoro pa 70% prema 30%, a otada su i gosti došli do daha.

Prvu priliku imao je Saša Lukić u 4′, kada je šutirao iz skraćenog kornera sa leve strane desnom nogom, a golman sa same gol linije nekako uspeo da izbaci loptu da ne uđe u gol. Sve do 24′ igralo se uglavnom na sredini, tvrdo, bez šansi, a onda je sevnula kontra crno-belih. Dubinsku loptu dobija Grbić, beži odbrani i izvanredno zavrće na drugu stativu, gde je Golubović za tren zakasnio da je smesti u mrežu. Samo tri minuta kasnije ponovo Grbić probija, centrira kao rukom, Božinov podmeće glavu, a lopta na putu ka golu udara Rikova u ruku i usporava, pa je golman uspeo nekako da je uhvati. Začulo se u tom trenutku od mnogih igrača ka sudiji Santraču – penal…No, ako tada nije svirao, u 31′ minutu je to jednostavno morao. Akcija koju su izveli Grbić i Vulićević razmenivši dupli pas, nastavljena je uletanjem Vulićevića ka 16 metara,  a onda je odigrao u rupu ka Božinovu, koji utrčava dribla golmana i biva srušen. Ni ovoga puta nema penala…

tmt_fkp-mord_28.6.2015_0121082

Gosti su prvu kakvu-takvu priliku imali u 41′ posle odlično izvenedenog kornera Lomića, a Samodin je glavom prebacio loptu preko gola. Dva minuta kasnije, danas veoma agilni Vulićević, probija po desnoj strani i gađa loptom bliži ugao sa skoro same korner linije i pogađa stativu. Istu stativu je pogodio i Lukić u 45′ pošto je oteo loptu na centru, poveo je do nekih 20 metara i onda opalio, ali se isprečila leva stativa golmana Revišvilija.

tmt_fkp-mord_28.6.2015_0121066

Prvu šansu u II poluvremenu imali su gosti preko opasnog Lutsenka, koji je posle jedne gužve u kaznenom prostoru ostao iznenada potpuno sam polulevo i šutirao ka golu, ali je Živković bio budan i sprečio pogodak. U 56′ videli smo najbolju prilku za Mordoviju, kada je Le Tallec posle kornera ostao sam kao duh, skočio i glavom neometan poslao loptu pored gola.

tmt_fkp-mord_28.6.2015_0121050

Trener crno-belih Milinković je u 59′ izmenio kompletnu postavu, a u 63′ Grbović i Luka su bili akteri prve prilike posle razmene pasova po desnoj strani, no oštru ubačenu loptu Grbovića ka Kojiću odbrana skida u poslednjem momentu, lopta se odbija ka Luki, koji natrčava i lopta ga pogađa u nogu i prolazi pored same stative. Agilni i opasni Lutsenko je u 68 minutu opleo po lopti sa nekih 12 metara iskosa, a Kljaić pokazao sigurnost. Već u 71′ Bober je iz prekida sa roglja kaznenog prostora šutirao, ali je Kljajić ponovo bio na mestu. Sa skoro istiog mesta oprobao se i Glen, a Kljajić je i ovoga puta bio siguran.

tmt_fkp-mord_28.6.2015_0121064

U 79′ Marinković je sa nekih 20 metara poludesno opalio kao iz topa, a lopta na putu ka golu udara u ruku Rikova, ali penala ni od korova, iako je lopta potpuno promenila pravac…Marinković je u 82′ izveo prekid sa nekih 25 metara iskosa na levoj strani, ubacio oštru loptu na peterac, na nju su krenuli mnogi igrači, ali je niko ne dotiče, a ona svoj put završava koji milimetar pored stative, iako su je svi već videli u golu.

Ivan Petroivć je u 84′ oprobao udarac sa distance od 25 metara, a golman brani. Samo minut kasnije štoper Rikov je sa svoje polovine pokušao da postigne gol, pošto je video da je Kljajić izašao na nekih 25 metara od gola, ali je Filip ipak uspeo da se vrati par koraka unazad i lagano uhvati loptu. U istom minutu, Kojić je dobio loptu na 18 metara, primio je na grudi i šutirao iz okreta, ali samo do golmana. U sledećem napadu Luka ulazi sa desne strane u kazneni prostor i šutira u prvi ugao, a lopta liže prečku i odlazi u gol aut.

tmt_fkp-mord_28.6.2015_0121068

Rusima se iznenada ukazala prilika u 88′, kada je posle kornera i velike gužve oko peterca, Lutsenko u padu šutirao sa 3 metra, ali je i Kljajić bio na mestu.

I kada su svi već mislili da će se meč završiti bez golova, danas indisponirani sudija Santrač je bez razloga produžio meč za 3 minuta, a u 92′ je napravljen faul na nekih 18 metara po sredini gola posle dubinske lopte. Slobodnjak je odlično izveo Bober i lagano iz koraka prebacio zid za pobedu.

Sve u svemu, utakmica je za stručni štab Partizana bila od velike koristi, a od sutra rano ujutru, ceo takmičarski pogon se seli u Sloveniju tačnije Pohorje, gde će obaviti završni deo priprema za novu sezonu.