Strelci: Ninković 14′, Ilić Branko 50′, Stanimirović (autogol) 86′ (Partizan),

Žuti kartoni: Zlatković 27′ , Kitanovski 34′, Stojković 87′, Pavlović Miloš 87′, Kojić 39′.

Partizan:  Lukač – Bandalovski, B. Ilić, Ćirković, Volkov – Drinčić (od 77. S.Ilić), Brašanac – Babović, Ninković, A. Živković (od 84. N. Marinković) – Kojić (od 78. Šaponjić).
 Klupa: Živković Živko, Petrović Nemanja, Balažic, Marković, Ilić Saša, Marinković, Šaponjić.

vozdovac65 Voždovac: Supić, Kitanovski (Stanimirović), Jokić (Sinđić), Karaklajić, Škerjanc (od 75. Džugurdić), Stojković, Odita, Lovrečić, Pavlović, Nikolić, Zlatković.
 Klupa: Milošević, Stanimirović, Radivojević, Sinđić, Tripković, Pavlović Deni, Džugurdić.
Trener: Zoran Milinković

Kompletan tok meča u tekstualnom live prenosu možete pratiti klikom ovde

tmt_fkp-vozd_{21.02.2015}_01_16059

Partizan nije uspeo da pobedi Voždovac na startu prolećne polusezone. Po lepom vremenu, ali i po katastrofalno tvrdom terenu na kojem je lopta „tandrkala“ kao po najvećoj jaruzi, Voždovac je odneo slađi bod – 3:3.

Pred 5.000 gledalaca, Partizan je poveo već  u 14. minutu. Babović je ubacio loptu na Kojića, ovaj je glavom produžio na Ninkovića koji prima loptu na 10 metara, šutira, golman Supić je, čini se, na lopti, ali ona ipak prolazi ispod njega i prelazi gol liniju!

tmt_fkp-vozd_{21.02.2015}_01_16067

Voždovac je izjednačio pri svom prvom prilasku kaznenom prostoru Partizana. Odita je izbacio desno Karaklajića, ovaj je u duelu sa Volkovim uputio centaršut koji zbog karambola postaje parabola na drugu stativu, lopta prelazi Lukača, a pored stative je najbrži Škerjanc i sa metra udaljenost glavom pogađa praznu mrežu – 1:1.

tmt_fkp-vozd_{21.02.2015}_01_16066

Do poluvremena smo videli Ninkovićev pokušaj glavom sa pet metara koji je izblokiran (31. minut), onda volej Ninkovića sa deset metara a lopta odlazi zamalo preko prečke (37. minut), zatim nakon kornera Živkovića sa desne strane Kojić glavom slabo šutira (41. minut), a u smiraj poluvremena (45+1 minut), posle slobodnog udarca Drinčića, lopta se odbija ka Živkoviću koji iz prve, iz „dropke“, šalje bombu u leve raklje gola Voždovca, ali se Supić sjajno baca i izbija loptu u korner.

tmt_fkp-vozd_{21.02.2015}_01_16068

Drugo poluvreme je počelo odlično po naš tim, koji već u 50. minutu dolazi u novo vođstvo: Korner Drinčića sa leve strane, karambol, lopta se odbija do Ninkovića, šut sa dva metra brani Supić, ali lopta pada pravo na glavu Branka Ilića koji bez problema, iz blizine, taj odbitak smešta smešta u mrežu – 2:1 za Partizan!

tmt_fkp-vozd_{21.02.2015}_01_16069

Voždovac je odmah zatim zapretio preko Zlatkovića (53. minut, opasan udarac Zlatkovića sa 25 metara, Lukač odbija loptu u korner), a onda u narednih 20-ak minuta gledamo večiku inicijativu Partizana koji novim, trećim pogotkom želi da reši sve dileme oko pobednika današnje utakmice. Kojić je zapretio najpre u 58. minutu (centaršut Živkovića sa leve strane, idealna lopta pada na peterac, Kojić skače, ali je zamalo kratak i lopta ide visoko preko gola), a u 62. minutu isti igrač propušta idealnu šansu za gol – idealno mu je centrirao Volkov sa leve strane, u vazdušnom duelu su bili Babović i goman Supić, lopta se odbija na deset metara na potpuno samog Kojića, on ima čistu situaciju da pogodi mrežu jer je golman Supić na zemlji, ali naš napadač šutira jako, ali i brzopleto preko gola! Drinčić je u 69. minutu zamalo postigao gol direktno iz kornera, a dva minuta kasnije (71. minut) Živković centrira sa desne strane, Babović skače i iz solidne pozicije glavom upućuje loptu pored leve stative u golaut.

Voždovac „ni iz čega“ dolazi do izjednačenja. Jedna „sveća“ pada na deset metara od našeg gola, levo iskosa, Odita se bolje snalazi od Ćirkovića, zagrađuje se i onda iz okreta sa 7-8 metara šalje loptu u dalji (desni) ugao, u malu mrežicu – 2:2.

tmt_fkp-vozd_{21.02.2015}_01_16060

Odmah zatim na teren ulaze Saša Ilić (umesto Brašanca) i Šaponjić (umesto Kojića), ali već u 79. minutu novi šok za navijače Partizana: Najpre je Lovrečić opasno zapretio (šutirao je desno iskosa silovito i zamalo preko prečke), a u istom minutu Džugurdžić šutira sa 16 metara malo levo iskosa, „kifla“ ide u sam desni ugao, Lukač se baca i uspeva da zakači tu loptu, ali nedovoljno da spreči pogodak – 2:3.

Crno-beli kreću u finišu „va bank“ ne bi li došli makar do boda i nakon udarca glavom Marinkovića (koji je nešto ranije zamenio Živkovića) kada je Supić odlično odbranio, crno-beli u istom tom 85. minutu dolaze do pogotka – Šaponjić je u desnom uglu šesnaesterca, uz samu golaut liniju, izborio jednu već izgubljenu loptu, odigrao paralelu sa gol linijom, a tamo je nespretno reagovao Stanimirović i postigao autogol – 3:3!

tmt_fkp-vozd_{21.02.2015}_01_16063

Odmah zatim gledamo jednu spornu situaciju, kada nakon centaršuta Bandalovskog jedan igrač Voždovca rukom odnosi loptu, a arbitar pokazuje samo na korner. Crno-beli do kraja više nisu imali snage a ni spretnosti da stvore još neku šansu i da postignu pobedonosni pogodak. Što se Voždovca tiče, samo njihov bek Kitanovski je u finišu simuliranjem povrede „ukrao“ brat-bratu 2 minuta vremena, bilo je tu još nekoliko prekida igre, a danas očajni arbitar Srđan Jovanović je, to je prosto neshvatljivo, meč produžio samo 4 minuta (?!?), uprkos činjenici da je u drugom poluvremenu izvršeno na obe strane svih šest izmena (što samo po sebi „produžava“ utakmicu za 3 minuta).